پرواز دو فروند بمب افکن B-52 بر فراز خلیج فارس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مرکز تروریستی سنتکام شامگاه پنجشنبه در حساب توئیتری خود نوشت: دو فروند بمب افکن B-52 نیروی هوایی آمریکا بر فراز خلیج فارس به پرواز درآمدند. جنگنده های اف ۱۶ اسرائیل در مسیر بازگشت بمب ها را اسکورت کردند.

در پیام توئیتری مرکز تروریستی سنتکام آمده است که این بمب گذاری در روز چهارشنبه ۸ ژوئن (۱۸ ژوئن) در منطقه فعالیت سنتکام رخ داده است.

این اقدامات آمریکا در حالی انجام می شود که این کشور دست از دیپلماسی خود برداشته و به دنبال بازگشت به شورای امنیت سازمان ملل است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، علی‌رغم اقدام مخرب واشنگتن و متحدان اروپایی‌اش که تاکید کردند آمریکا همچنان پابرجاست، واکنش نشان داد. متعهد به آژانس بین المللی انرژی اتمی

در رای گیری شامگاه چهارشنبه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه پیشنهادی آمریکا و متحدانش علیه ایران با ۳۰ رای موافق، ۲ رای موافق، روسیه و چین ممتنع و هند به تصویب رسید. پاکستان و لیبی رای ممتنع دادند جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه را اقدامی سیاسی، نادرست و غیرسازنده خوانده است.

همچنین کمیته روابط خارجی سنای آمریکا شامگاه پنجشنبه به وقت محلی طرح مقابله با پهپادهای جمهوری اسلامی ایران موسوم به توقف پهپادهای ایرانی را تصویب کرد.

این لایحه توسط کمیته روابط خارجی سنا به ریاست سناتور دموکرات باب منندز تصویب شد که در واکنش به قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، از اقدام مخرب کشورش حمایت کرد. حامیان اروپایی آن

این سناتور آمریکایی استدلال کرد که شورای حکام باید قبلاً ایران را مسئول همکاری به موقع و معتبرش با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مواد هسته‌ای اعلام‌نشده‌ای که با توافقنامه پادمان‌ها مغایرت دارد، می‌دانست.