پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در کردستان


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ارسلان ازهاری عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: یکی از مهمترین شعارها و برنامه های دولت سیزدهم نگاه به مردم و برقراری عدالت و تعادل در نظام است. توزیع امکانات سرزمینی .

وی افزود: استفاده از همه ظرفیت های کشور و استفاده از توان همه نیروهای کارآمد برای کاهش شکاف طبقاتی از مهمترین وعده های دولت سیزدهم به مردم است.

دولت سیزدهم ماهانه هزینه های زیادی برای پرداخت بدهی های دولت قبل می پردازد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: دولت سیزدهم در شرایطی روی کار آمد که رشد اقتصادی در دهه منتهی به ۱۴۰۰ تنها نیم درصد و رشد سرمایه گذاری به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی بوده است. ۴.۶ درصد منفی بوده و به کاهش ارزش پاسخ نداده است.

ازهاری تصریح کرد: در سال های منتهی به دولت قبل، دولت های قبلی با تحویل اسناد خزانه اسلامی تعهدات مالی زیادی برای دولت جدید ایجاد کردند و اکنون دولت سیزدهم باید ماهانه مبلغ زیادی را برای تسویه پرداخت کند. . بدهی های فوق

وی گفت: یکی از سیاست های دولت سیزدهم کاهش استفاده از اسناد خزانه اسلامی در اجرای پروژه ها و تلاش برای توزیع منابع موجود بر اساس عدالت است.

دولت سیزدهم خزانه خالی را از دولت قبل گرفت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان کسری بودجه را یکی از چالش های اصلی دولت سیزدهم خواند و گفت: در ۵ ماهه اول سال گذشته دولت قبل ۸ هزینۀ بودجه داشته است. میلیارد دلاری که در قانون بودجه سال قبل گنجانده شده بود، قرار شد برای تامین کالاهای اساسی هزینه شود و دولت سیزدهم عملا خزانه خالی را تحویل گرفت.

به گفته ازهاری، دولت سیزدهم در شرایط بسیار سختی دولت را تحویل گرفت اما با برنامه ریزی و استفاده از رویکرد عدالت محوری توانست بسیاری از مشکلات را پشت سر بگذارد و در کمتر از یک سال ۳۱ سفر استانی توسط دولت انجام شد. که نشان دهنده توجه جدی دولت به با مردم بودن است.

سازمان برنامه و بودجه کشور نگاه ویژه ای به کردستان دارد

وی با قدردانی از حمایت ها و حمایت های ویژه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از استان کردستان، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مسئولیت مدیریت و نظارت بر توسعه و توسعه استان را بر عهده دارد. نقش جدی در روند توسعه استان خواهد داشت. .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان به مصوبات خوب سفر استانی ۱۳ دولت به کردستان اشاره کرد و گفت: با اجرای این مصوبات بی شک شاهد رشد و شکوفایی بیشتر استان خواهیم بود.

تا پایان مردادماه حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در کردستان پرداخت شد

ارسلان ازهاری اظهار کرد: سیاستگذاری صحیح در حوزه اقتصادی یکی از مهمترین برنامه های دولت است که بر اساس آن امسال تا پایان مردادماه نزدیک به هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و بر اساس اطلاعات موجود. در سامانه نظارت ۳۳ هزار شغل پیش بینی شده است که حدود ۱۶ هزار مورد آن محقق شده و منبع این منابع عمدتاً تبصره های قانون بودجه سال جاری است.

وی بیان کرد: در ساماندهی مدیریت و برنامه ریزی استان رویکرد جدیدی در توزیع اعتبارات در پیش گرفتیم و یکی از مهمترین رویکردها این بود که از شروع پروژه جدید خودداری کنیم مگر اینکه پروژه جدید مطالعات کافی نداشته باشد و ماده ۲۳ اجازه.
برخی از پروژه های عمرانی از سال ۹۴ اعتباری دریافت نکرده اند

وی همچنین از بی عدالتی در توزیع اعتبارات انتقاد کرد و گفت: از سال ۹۴ تاکنون بر اساس قضاوت شخصی و نه کارشناسی به برخی پروژه های عمرانی در استان اعتباری داده نشده و این امر باعث افزایش قیمت تمام شده برخی پروژه ها شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: با تشکر از حضور تیم مدیریتی خوب در استان با مدیریت جناب آقای استاندار و تشکر از همدلی بدنه دولت و نمایندگان مردم در اسلام شورا، بیش از پیش شاهد توسعه استان خواهیم بود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید