پرخوری عصبی چیست؟


داروهای خانگی مکرر برای درمان پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
از مواد مخدر
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) توسط FDA برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. اغلب در بیمارستان اتفاق نمی افتد. اما در موارد شدید پرخوری ، فرد می تواند برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان خارجی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد یاد می گیرد که به غذا عادت کند و روی چیزهایی تمرکز می کند که فرد را به خوردن بیشتر یا تمیز کردن سوق می دهد. به این ترتیب ، افکار و رفتارهای ناسالم هنگام اختلالات خوردن به چالش کشیده می شود.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
این دارو معمولاً در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی برای کمک به خانواده ها در مقابله با بیماری ها و مشکلاتی که می تواند منجر به پرخوری عصبی شود ، استفاده می شود.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکل روابط با سایر افراد در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل شما با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

رژیم غذایی متعادل
هدف از رژیم درمانی آموزش تغذیه مناسب است. متخصص تغذیه به شما کمک می کند علائم گرسنگی و سیری بدن را بشناسید. آنها همچنین به شما در حفظ وزن و یافتن رژیم غذایی سالم کمک می کنند.

مراقبت از خود برای پرخوری
با رعایت رژیم درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان ورزش برای سلامتی مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر رفتارهای ناسالم غلبه کرده و نسبت به خودتان احساس مثبت داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری هارمونی

دیدگاهتان را بنویسید