پاکستان به دلیل گرم شدن کره زمین با بحران وجودی روبرو است.


گفته می شود که به دلیل گرم شدن کره زمین منابع آب پاک پاکستان در چند دهه آینده به پایان می رسد. و این وضعیت باعث می شود کشور با بحران واقعی روبرو شود.

به گزارش الجزیره ، در گزارشی که توسط هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) در سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) منتشر شده است ، پیامدهای گرم شدن کره زمین عمدتاً به ابعادی برگشت ناپذیر رسیده است.

این گزارش تأکید می کند که ذوب شدن یخچال های طبیعی قطبی و کوهستانی در دهه آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

پاکستان بیش از هر جای دیگر یخچال طبیعی دارد. مگر در یخ قطبی این یخچال ها منبع غذایی حوضه سند هستند. که بین هند و پاکستان تقسیم شده است که یکی از قدیمی ترین و حاصلخیزترین دره های جهان است

75 درصد از 220 میلیون جمعیت پاکستان در ساحل رود سند زندگی می کنند. پنج مرکز شهری بزرگ کشور برای تأمین آب صنعتی و خانگی بر روی رودخانه تکیه می کنند.

براساس IPCC ، تا سال 2050 آبی در کشور وجود نخواهد داشت.

در این گزارش آمده است که پاکستان به طور نامتناسبی تحت تأثیر پیامدهای گرمایش زمین مانند مالدیو و دیگر کشورها قرار خواهد گرفت. اما هنوز اسلام آباد در تلاش برای نجات آینده خود نیست.

وی تأکید کرد که هیچ کشور دیگری به اندازه پاکستان برای آب شیرین به یخچال های غیر قطبی متکی نیست. در این گزارش آمده است که این کشور در حال حاضر با چالش های زیست محیطی روبرو است.

در اخبار ، اشاره شد که درجه حرارت بالا باعث مرگ بسیاری در سال های اخیر شده است. و دریافت که تولیدات کشاورزی نیز تحت تأثیر این امر قرار دارد.

هشدار کارشناسان به پاکستان به مدت 10 سال

کارشناسان محیط زیست در داخل و خارج از کشور هشدار داده اند در پاکستان و آسیای جنوبی بدتر می شود. در صورت عدم اقدام فوری و جدی برای مدت طولانی

با تأکید بر ذوب شدن یخچال های طبیعی پاکستان. کارشناسان بیش از یک دهه هشدار داده اند که تامین آب این کشور کوتاه مدت است.

وقتی عمران نخست وزیر خان در سال 2018 به قدرت رسید. او برنامه ای برای کاشت درخت برای مقابله با تاثیر جنگل زدایی مداوم و تغییر آب و هوا در کشور آغاز کرده است. با این حال ، گفته می شود کاشت درختان جدید نمی تواند جایگزین جنگل های پیر شود. صدها سال

وی خاطرنشان کرد که پاکستان به دلیل پیامدهای تغییرات آب و هوایی با بحران وجودی روبرو است. کارشناسان اشاره می کنند که تأثیر تغییرات آب و هوایی زندگی و رفاه کل مردم را تهدید می کند. این تنها بخش یا منطقه کشور نیست.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید