پائیسا سفید است یا قهوه ای؟ | ورزش می کنیم | رژیم متعادل | قوی


برنج برای بسیاری از مردم ، به ویژه کسانی که در آسیا زندگی می کنند ، غذای اصلی است. لیزرها در رنگ ها ، اشکال و اندازه های زیادی وجود دارند ، اما سفید یا قهوه ای؟! مشکل این است. برنج سفید برنج معمولی است ، اما برنج قهوه ای به عنوان انتخاب خوبی شناخته شده است. به همین دلیل ، بسیاری از مردم برنج قهوه ای را ترجیح می دهند. این مقاله جوانب مثبت و منفی هر دو نوع را بررسی می کند.

تفاوت برنج با برنج سفید

تقریباً همه انواع برنج از غذاهای شیرین ، پروتئین کم و تقریباً بدون چربی تشکیل شده است.

برنج یک قهوه کامل است. این بدان معناست که حاوی تمام اجزای دانه – از جمله سبوس فیبر ، جوانه جوانه آجیل و آندوسپرم غنی از کاراته است.

آندوسپرم:

از سوی دیگر ، برنج سفید تفاله و جوانه خود را که بهترین منابع مواد مغذی هستند از دست می دهد. این بدان معناست که برنج سفید دارای مواد مغذی بسیار کمی است ، به همین دلیل برنج معمولاً سالم تر از برنج کامل است.

برنج قهوه ای سرشار از فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است

در مورد ارزش غذایی ، قهوه ای قهوه ای م thanثرتر از قهوه ای سفید است.

برنج قهوه ای سرشار از فیبر و بسیاری از مواد مغذی برای کمک به آن و همچنین مهمترین ویتامین ها و مواد معدنی است. برنج سفید تا حد زیادی کالری “خالی” و مواد مغذی و چربی کم است.

100 گرم برنج قهوه ای پخته حاوی 1.8 گرم فیبر است ، در حالی که 100 گرم برنج سفید تنها 0.4 گرم فیبر دارد.

برنج قهوه ای حاوی مواد مغذی است و ممکن است سرشار از آرسنیک باشد

شرایط گیاهی ضد التهابی ممکن است توانایی بدن در جذب برخی از مواد مغذی را کاهش دهد. برنج قهوه ای حاوی یک عنصر ضد مغذی شناخته شده از نیشکر یا برنج بهاره است.

اگرچه قند موجود در رژیم غذایی شما فواید خوبی برای سلامتی دارد ، اما توانایی بدن شما را در جذب آهن و روی از رژیم غذایی شما کاهش می دهد.

در طولانی مدت ، خوردن شکر در وعده های غذایی زیاد می تواند باعث کمبود مواد معدنی شود. با این حال ، این برای افرادی که رژیم غذایی متفاوتی دارند کاملاً غیرممکن است.

برنج قهوه ای ممکن است حاوی مقادیر زیادی آرسنیک ، یک ماده شیمیایی سمی باشد.

آرسنیک یک فلز سنگین است که معمولاً در محیط وجود دارد ، اما در برخی مناطق به دلیل آلودگی در حال افزایش است. اهمیت قابل توجهی در برنج و محصولات برنجی بیان شده است

آرسنیک سمی است. استفاده طولانی مدت ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان ، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 را افزایش دهد.برنج حاوی قهوه آرسنیک بیشتری نسبت به برنج سفید است. با این حال ، اگر شما برنج را به عنوان بخشی از رژیم غذایی دیگر بخورید ، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اگر برنج بخش مهمی از رژیم غذایی شماست ، باید اقداماتی را برای کاهش محتوای آرسنیک انجام دهید. ایده های مفید زیادی وجود دارد.

تأثیر بر دیابت و خطر دیابت

برنج قهوه ای غنی از منیزیم و فیبر است که هر دو به تنظیم سطح قند خون کمک می کند. مطالعات نشان داده است که خوردن مرتب غلات مانند برنج به کاهش قند خون کمک می کند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.

در یک مطالعه ، زنانی که غلات (برنج قهوه ای) مصرف می کردند ، به طور معمول 31٪ کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار داشتند تا کسانی که غلات کوچک مصرف می کردند. جایگزینی برنج سفید با قهوه باعث کاهش قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2. از طرف دیگر ، مصرف زیاد برنج سفید با افزایش خطر ابتلا به دیابت مرتبط است. این ممکن است به دلیل شاخص گلیسمی بالای آن (GI) باشد ، که میزان افزایش قند خون را اندازه گیری می کند.

GI برنج قهوه ای 50 و GI برنج سفید 89 است ، به این معنی که برنج سفید سریعتر از قهوه سطح قند بالا را افزایش می دهد. خوردن غذاهای با GI بالا با بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت نوع 2 همراه است.

خطر بیماری قلبی

برنج قهوه ای حاوی لیگنان است ، گیاهی که می تواند در برابر بیماری های قلبی محافظت کند. نشان داده شده است که لیگنان فشار خون ، فشار خون بالا و التهاب عروق را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده است که خوردن شکر قهوه ای می تواند به کاهش عوارض قلبی کمک کند. مطالعه بر روی 45 مطالعه نشان داد افرادی که مقدار زیادی غلات ، از جمله برنج می خورند ، در مقایسه با افرادی که مقدار زیادی غلات مصرف می کنند ، بین 16 تا 21 درصد کمتر در معرض بیماری قلبی قرار دارند.

مطالعه ای روی 285000 زن و مرد نشان داد که خوردن متوسط ​​2.5 وعده غلات کامل در روز می تواند خطر بیماری های قلبی را تا 25٪ کاهش دهد. غلات کامل مانند سلول های قهوه ای خون ممکن است میزان خون و LDL (“بد”) را کاهش دهند. برنج قهوه ای با هویج HDL بالا (خوب) خوب ترکیب می شود.

بیماری کلیوی

برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید دارای فسفر و پتاسیم بیشتری است. افراد مبتلا به بیماری کلیوی ممکن است نیاز داشته باشند که این غذاها را محدود کنند. زیرا بیماری کلیوی باعث می شود کلیه ها بتوانند سطح این مواد مغذی را در بدن به درستی تنظیم کنند. به عنوان مثال ، اگر سطح بالای پتاسیم بیش از حد بالا باشد ، می تواند منجر به نگرانی های دیگری مانند بیماری های قلبی شود. در این مورد احتمالاً برنج سفید بهتر از برنج است.

مدیریت وزن

برنج برنج به جای سفید همچنین می تواند وزن ، شاخص توده بدنی (BMI) و چرخش کمر و لگن را کاهش دهد. محققان دریافتند افرادی که غلات کامل مصرف می کنند ، وزن بدن آنها کمتر است. از مقادیر کم میوه استفاده کنید. علاوه بر این ، یک آزمایش تصادفی کنترل شده بر روی 40 زن دارای اضافه وزن و چاق نشان داد که زنان قهوه ای وزن بدن و اندازه جرم را در مقایسه با سفیده برنج کاهش می دهند. همچنین می توانید روشهای کاهش اشتها را در اینجا بخوانید

یک سوم برنج قهوه ای

برنج سفید آریسا اننا
68 کالری 82 کالری قدرت ها
42/1 گرم 83/1 گرم پروتئین
15/0 گرم 0.65 گرم چاق
84/14 کالاما 05/17 گرم اسیدهای چرب
2.0 کالاما 1/1 کالاما علوا
03/0 گرم 16/0 گرم خوش آمدی
5 میلی گرم 2 میلی گرم کلسیم
0.63 میلی گرم 37.0 میلی گرم اهن
1 میلی گرم 3 میلی گرم شرح
04/0 گرم 17/0 گرم چربی سوز است
0 کالاما 0 کالاما اسید چرب ترانس

کلمات اخر

به طور کلی به نظر می رسد برنج قهوه ای انتخاب سالم تری نسبت به برنج سفید است ، اگرچه ممکن است برنج سفید در برخی موارد انتخاب بهتری باشد.

اگرچه برنج قهوه ای بیشتر از برنج سفید چاقو دارد ، اما فیبر کمتری نسبت به سایر غلات دارد.

این ممکن است برای افرادی که می خواهند غلات کامل بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنند اما می خواهند فیبر را به آرامی اضافه کنند ، گزینه ای مناسب باشد. افزودن غذاهای پر فیبر به رژیم غذایی زودهنگام می تواند منجر به تورم ، زخم و سایر مشکلات تنفسی شود.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

اطلاعات

https://www.healthline.com/nutrition/brown-vs-white-rice

https://www.healthline.com/health/food-nutrition/brown-rice-vs-white-rice

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319797

دیدگاهتان را بنویسید