ویتامین P یا ویتامین C چیست؟


ویتامین P یا روتین یک بیوفلاونوئید است که معمولاً در غذاهایی مانند کره بادام زمینی ، چای سیاه ، مارچوبه ، گندم سیاه ، پیاز ، چای سبز ، انجیر و بسیاری از مرکبات یافت می شود. این فرمول همچنین ویتامین P یا rotocid نامیده می شود. معمولاً حاوی دارویی به نام کوئرستین است که التهاب را کاهش می دهد. علاوه بر دریافت آن از طریق غذا ، می توانید از منظم بودن نیز به عنوان مکمل استفاده کنید. این بیوفلاونوئید می تواند فواید زیادی برای بدن ما داشته باشد.

ویتامین P یا طبیعی می تواند از چندین طریق از بدن محافظت کند:

از سلولهای مغزی در برابر مواد مضر محافظت کنید
انسداد آنزیم مختل کننده (فسفولیپاز A2) مشابه کورتیکواستروئیدها است اما عوارض جانبی ندارد.
استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد را کاهش می دهد
ایمنی پرفشاری خون را کاهش می دهد: بر همان دوره داروهای مورد استفاده برای فشار خون تأثیر می گذارد.
افزایش استیل کولین
اتصال و پاکسازی مواد شیمیایی سمی هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه در بدن اتفاق می افتد.

به خونریزی کمک می کند

به طور معمول ، این روش مدتهاست که برای کمک به جریان خون مورد استفاده قرار می گیرد. تصور می شود که عادات به تقویت و افزایش انعطاف پذیری عروق کمک می کند. تقویت شریان ها می تواند سلامت بدن را بهبود بخشد و به پاک شدن شرایطی مانند کبودی ، نخاع و شریان ها کمک کند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد منظم بودن می تواند به درمان زخم های ناشی از تورم ماهیچه ها کمک کند و بعد از عمل جراحی برداشتن بواسیر بوجود آید.

جلوگیری از جریان خون

مطالعات نشان داده است که به طور طبیعی می تواند از لخته شدن خون در برخی از حیوانات جلوگیری کند. جلوگیری از لخته شدن خون می تواند شانس زنده ماندن فرد را افزایش دهد.

ویتامین P

فشار خون پایین

شواهد زیادی وجود دارد که ورزش منظم می تواند به کاهش کلسترول LDL کمک کند. در یک مطالعه ، بیماران دیابتی با سابقه فشار خون روزانه 500 میلی گرم روتین دریافت کردند. محققان دریافتند که سطح کلسترول LDL پلاسما در شرکت کنندگان کاهش می یابد.

درد آرتروز را کاهش می دهد

یکی از رایج ترین تکنیک ها کاهش درد آرتروز است. در سرکوب استرس اکسیداتیو در افراد مبتلا به آرتریت بسیار م effectiveثر است ، که ممکن است به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد التهابی قوی باشد. همچنین شواهدی از بهبود زانو در برخی از افراد مبتلا به آرتریت وجود دارد.

آنتی اکسیدان ها

این انرژی فیزیکی است که اندام حیاتی را قادر می سازد از اثرات مضر رادیکال ها محافظت شود. این مولکول ها همچنین می توانند به DNA آسیب برسانند و باعث سرطان شوند. مکمل های طبیعی به همراه سایر فلاونوئیدها می توانند سلول های سرطانی را از بین ببرند و از گسترش آنها جلوگیری کنند.

محافظت از پوست

در یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده بر روی 40 فرد میانسال ، کرم اصلی با ویتامین P یا افزایش ضخامت پوست ، طول ، ناحیه و تعداد چین و چروک ها را کاهش داد. در همان مطالعه ، تولید کلاژن افزایش یافت و آسیب سلولی به سلول های پوست کاهش یافت. فلاونوئیدها می توانند بدن را در برابر اشعه UV محافظت کنند. اما اغلب می توان از آن در کرم های ضد آفتاب نیز استفاده کرد. اغلب اثر SPF دارد.

قرمزی را کاهش دهید

ویتامین P یا رایج التهاب مغز را کاهش داده و بقای سلول های مغزی را در افراد مبتلا به زوال عقل افزایش می دهد. به طور معمول همچنین می تواند در برابر اثرات جریان خون ضعیف و استرس اکسیداتیو در سلول محافظت کند. اشکال ضعیف اکسیژن زنده همچنین مسدود کننده اکسید نیتریک ، تحریک التهاب و کمک به تثبیت چرخه زندگی گلوتاتیون است.

آشنایی ما: کپسول مولتی ویتامین معدنی Vitali Tone

مدیریت دیابت

ویتامین P از لوزالمعده محافظت می کند ، قند را کاهش می دهد و سطح انسولین را در موش های دیابتی افزایش می دهد. این با عادی شدن سطح قند در کبد (گلیکوژن) با آنزیم هایی که قند را تجزیه کرده و ذخیره چربی را کاهش می دهد ، عادی می شود. به نظر می رسد مواد طبیعی به تعادل مجدد قند و چربی های حیوانی کمک می کند. در کنار سایر آنتی اکسیدان های رایج ، می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

پوکی استخوان

در موشهای مبتلا به پوکی استخوان ، معمولاً میزان تشکیل استخوان افزایش می یابد. در استخوان ساختاری ، بافت طبیعی مانع از رشد سلول های استخوان شکن یا استئوکلاست می شود. این سلول ها در پوکی استخوان بیش فعال هستند. مواد طبیعی می توانند فعالیت استخوان ها را برای ساختن استخوان افزایش دهند ، که می تواند به بازسازی استخوان ها و حفظ سلامت استخوان ها کمک کند.

احتیاط

اطلاعات کافی در مورد روال مورد استفاده در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. همچنین ، از پزشک خود بپرسید که چه رژیم غذایی منظمی باید هر روز مصرف کنید. دوز معمول 250 میلی گرم دو بار در روز است.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth

دیدگاهتان را بنویسید