ونتیلاتورهای N95 می توانند بستری شدن ناشی از دود آتش سوزی را کاهش دهند: مطالعه


دستگاه های تنفس N95 می توانند محافظت قوی در برابر دود آتش سوزی ایجاد کنند. محققان گفتند

با توجه به مطالعه ماه آگوست در مجله AGO GeoHealth ، ماسک های استاندارد نظارتی ارائه می دهند “روشهای امیدوار کننده” برای کاهش استنشاق ذرات معلق در هوا و کاهش خطر اثرات منفی بر سلامتی.

نویسندگان این مطالعه در دانشگاه ایالتی کلرادو و دانشکده بهداشت عمومی کلرادو خاطرنشان کردند که مزایای سلامت عمومی است “بستگی به تعداد دفعات استفاده از ماسک تنفسی N95 و تعداد افراد دارد.”

مدل تیم به انواع مختلف ماسک ، تناسب آنها و ماهیت آلودگی هوا پرداخت. و خطر آلودگی هوا باعث بیماریهای تنفسی می شود

همچنین درصد افرادی که به احتمال زیاد از ماسک استفاده می کنند و ثبات استفاده از آنها را در نظر می گیرد.

ماسک N95 از شیشه جلو اتومبیل آویزان است زیرا آسمان نارنجی ناشی از دود آتش سوزی های کالیفرنیای شمالی در اوکلند کالیفرنیا در روز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 مشاهده می شود.
گروه MediaNews از طریق گتی ایماژ

محققان آزمایشات آزمایشگاهی را انجام دادند تا به نتیجه برسند. با توجه به قابلیت های ماسک ها و ماسک های تنفسی مختلف فیلتر کردن ذرات در اندازه های مختلف با قرار دادن مواد ماسک بر روی لوله هایی که در هوا و ذرات معلق “تنفس” می کنند ، در آلودگی دود و هوا یافت می شود. داخل جعبه پلاستیکی

در مطالعه موردی فصل آتش سوزی ایالت واشنگتن 2012 ، گروه تخمین زد که استفاده از ماسک تنفسی N95 می تواند بستری شدن در بیمارستان های تنفسی ناشی از دود آتش سوزی را 22 تا 39 درصد کاهش دهد.

از طرف دیگر ، ماسک های پارچه ای محافظت محدودی در برابر آلودگی هوا ارائه می دهند. و ماسک های مصنوعی و پنبه ای به ترتیب تنها 2.2 بار و 1.4 بار میزان تماس را کاهش می دهند.

در حالی که ماسک های جراحی بیش از 90 درصد ذرات را فیلتر می کنند ، تحقیقات قبلی نشان داده بود که ماسک اجازه می دهد نیمی از هوا به اطراف ماسک نشت کند. آن را به همان اندازه کارآمد کنید با گزینه های مصنوعی و پنبه

ماسک های جراحی و ماسک های مصنوعی به ترتیب حدود 17 و 13 درصد بستری شدن ناشی از دود ناشی از آتش سوزی را کاهش می دهند و اندازه ماسک های پنبه ای تنها 6 درصد است.

نویسندگان می گویند که N95 ها همچنین در برابر ذرات معلق و آلودگی هوای شهری بهترین کار را می کنند.

    در حالی که آتش سوزی های جنگلی در منطقه اودمیرا در 18 اوت 2021 در اودیمیرای پرتغال ادامه دارد ، یک زن با پوشیدن ماسک محافظ و کنار یک علامت جاده ایستاده است.  آتش سوزی در جنگل های چوب پنبه ای ، اکالیپتوس و کاج در شهرداری Odemira پرتغال  در حال حاضر در آتش  بعد از یک هوای طولانی خشک و گرم
در حالی که آتش سوزی های جنگلی در منطقه اودمیرا در 18 اوت 2021 در اودیمیرای پرتغال ادامه دارد ، یک زن با پوشیدن ماسک محافظ و کنار یک علامت جاده ایستاده است. آتش سوزی در جنگل های چوب پنبه ای ، اکالیپتوس و کاج در شهرداری Odemira پرتغال در حال حاضر در آتش بعد از یک هوای طولانی خشک و گرم
گتی ایماژ

این مطالعه تأثیر تغییرات آب و هوایی بر فصل آتش سوزی در کشور را مشخص می کند. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی آتش سوزی های جنگلی را بیشتر و شدیدتر می کند.

در سال های اخیر ، دود ناشی از آتش سوزی ، که به PM 2.5 نیز معروف است ، آسمان ساحل شرقی را پوشانده است. باعث افت کیفیت هوا می شود و ریه های تحریک شده باعث التهاب شود تغییرات سیستم ایمنی بدن و افزایش حساسیت به عفونت های تنفسی

قرار گرفتن در معرض دود تنباکو با مشکلات سلامتی کوتاه مدت و بلند مدت مرتبط است. از جمله کاهش عملکرد ریه، سیستم ایمنی ضعیف نرخ بالاتر آنفولانزا و حتی بستری شدن در بیمارستان و مرگ.

طبق CDC ، افراد مبتلا به آسم ، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD). بیماری قلبی، زنان حاملهو کودکان به ویژه در معرض خطر هستند. به دلیل علائم مختلف ممکن است شامل مشکل در تنفس شود خس خس سینه ، سرفه ، آسم ، سوزش چشم ، گلودرد ، آبریزش بینی ، تحریک سینوس ، سردرد ، خستگی ، درد قفسه سینه و افزایش ضربان قلب.

گروههای پرخطر باید از فعالیتهای بیرون از منزل برای به حداقل رساندن مواجهه اجتناب کنند ، لباس N95 بپوشند ، درها و پنجره ها را ببندند. و برای تمیز کردن هوای داخل از فیلتر هوا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید