وضعیت «شرکت تولید مرغ مادر» در بخش مانه مشخص شود


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از دفتر امام جمعه شهرستان مانه و سملقان، حجت الاسلام محمدحسن رحمانی بخشدار یک هفته ای این منطقه، وی در خصوص طرح توقف یک مرغ مادر در منطقه مانه اظهار داشت: در این راستا شاهد توقف یک مرغ مادر در شهرستان مانه هستیم. واحد خصوصی و مادر گوشتی در استان راه اندازی شده که متاسفانه سال هاست با وجود دریافت مجوز و امتیاز رها شده است.

وی گفت: دهستان مانه با ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۲۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت یکی از بزرگترین بخش های استان خراسان شمالی است که به دلیل کشاورزی حاصلخیز مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران بومی و غیر بومی قرار گرفته است. زمین ها

امام جمعه شهرستان مانه افزود: شرکت اتکا در سال ۱۳۹۱ از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان خراسان شمالی، اقدام به راه اندازی خط تولید یک میلیون قطعه مرغ مادر در منطقه مانه و ۴۰۰ هکتار مرغوبیت کرد. زمین با کیفیت در پیشقلعه در کنار جاده مواصلاتی منطقه مانه و یک میلیون مترمکعب آب نیز از سد شیرین دره برای راه اندازی و بهره برداری از این خط تولید اختصاص یافت، اما متاسفانه پس از ده سال و وعده های فراوان مسئولان مربوطه چیزی نشد. اقدام موثر

حجت الاسلام رحمانی درباره دلایل تاخیر در راه اندازی این مجتمع بزرگ تولیدی گفت: تخصیص بودجه و عدم پاسخگویی و کارشکنی تجهیزات متولی از جمله تاخیرهای راه اندازی خط تولید مرغ مادر است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده گفت: از سال ۱۳۹۱ تاکنون دعاهای زیادی به مردم، مسئولان و ائمه جمعه اقامه شده است، از جمله در سفر وزیر جهاد کشاورزی به منطقه از خط تولید این پروژه با وزیر و قول پیگیری داد اما اقدامی نشد.

حجت الاسلام رحمانی همچنین از ورود دستگاه قضایی استان به این موضوع خبر داد و گفت: دادگستری استان بعد از سال ها موضوع خلع ید از شرکت اتکا را مطرح کرده است که با توجه به سرمایه گذاری انجام شده این موضوع موثر نیست زیرا شرکت اتکا عدم راه اندازی و تاخیر در تصمیم رهبر معظم انقلاب مبنی بر سفر به استان خراسان شمالی مسئول و اقدام فوری جهت راه اندازی این مجتمع می باشد.

امام جمعه شهرستان مانه با اشاره به برگزاری جلسه نخبگان شهرستان مانه برای رفع این مشکل گفت: به اتفاق آرا با حمایت شرکت اتکا باید از نهادهای قضایی و نظارتی خواسته شود تا به تعهد خود مبنی بر راه اندازی مادر عمل کنند. خط تولید مرغ.” و تمام خسارت های مادی و معنوی این مهم باید جبران شود چرا که اکنون این بخش با کمبود زمین مواجه است و حتی زمین مناسب برای احداث شهرک صنعتی نداریم.

حجت الاسلام رحمانی افزود: بخشداری مانه به عنوان یک منطقه محروم و کم برخوردار شناخته می شود و این در حالی است که جوانان پرتلاش و پرشور این منطقه در کنار مسئولان دلسوز می توانند از نیروی ایمان و اخلاص برای محرومیت زدایی و رشد در منطقه استفاده کنند. . این امر موجب رفع و کاهش آسیب های اجتماعی و طرد مالی و فرهنگی مردم و ارتقای آن می شود.

وی با اشاره به آینده راه اندازی این مجتمع از نظر رونق اقتصادی و اشتغال زایی گفت: راه اندازی خط تولید یک میلیون قطعه مرغ مادر موجب تغییر در اشتغال زایی و رشد در شهرستان های مانه و مانه می شود. سملقان چون جوانان این محل کار زیادی انجام شده و یکی از دلایل اختصاص مصوبه رهبر معظم انقلاب به این موضوع واردات مرغ از شهرستان ها و استان های همجوار بوده که غنی سازی خواهد شد. با راه اندازی آن در این منطقه و منطقه با رشد و توسعه چشمگیری مواجه خواهد شد.

حجت‌الاسلام رحمانی در پایان افزود: بخش مانه دارای قابلیت‌های فراوانی از جمله نیروی کار جوان و استعدادهای زمینی فراوان برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های کشاورزی و صنعتی است و دعوت و حضور سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها از سوی مسئولان مربوطه می‌تواند. منجر به پیشرفت و ارتقای فرهنگی شود.» رفاه اجتماعی مردم این منطقه را تامین می کرد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید