وضعیت سلامت بازارچه مرزی “کیله” در ساردینیا غیرقابل قبول است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، داود آتشی ظهر چهارشنبه از آخرین وضعیت سلامت بازارچه مرزی بازدید کرد. یله سردشت بیان کرد: کارشناسان بهداشت محیط و بیماری های واگیر مرکز بهداشت سردشت آخرین وضعیت سلامت بازارچه مرزی یله آنها از نزدیک پرسیدند که با توجه به مشاهدات در محل، وضعیت سلامت فعلی این بازار نامناسب و غیرقابل قبول است.

وی افزود: با توجه به شروع فصل تابستان و شیوع بیماری وبا در شمال عراق و یکی از شهرستان های استان کردستان و همچنین تردد روزانه رانندگان کامیون های سنگین از این مرز به منظور جلوگیری از شیوع بیماری وبا بیش از هر زمان دیگری باید با همکاری دستگاه های اجرایی در راستای رعایت اصول بهداشت فردی و عمومی در این مرز و بوم تلاش شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت تصریح کرد: بازدید و بازرسی از قسمت های مختلف بازار، رستوران و سوپرمارکت، حیاط، سرویس بهداشتی و انبار و عدم اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود بیماری وبا حکایت از عدم رعایت بهداشت در این بازارچه دارد.

وی با بیان اینکه در صورت رعایت نکردن اصول بهداشت فردی و محیطی شاهد شیوع این بیماری در سطح شهر و به خطر افتادن جان شهروندان خواهیم بود، افزود: برای پیشگیری و رفع این مشکل درخواست تشکیل جلسه اضطراری از سوی سازمان بهداشت و درمان شهرستان می شود. کمیته پیشگیری از بیماری وبا با حضور کلیه دستگاه های اجرایی در اختیار فرمانداری شهرستان قرار گرفت تا در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

گمرک بازار مرزی یله سردشت از سال ۱۳۸۲ برای تسریع صادرات کالاها و محصولات خانگی شروع به کار کرد. این گمرک در ۲۰ کیلومتری شهر قلعه قرار دارد دیزهدر شمال عراق واقع شده است.