وضعیت بورس در ۴ خرداد ۱۴۰۱ / جو هیجانی بازار سرمایه کاهش یافت


بورس رکورد این هفته را بسته و شاخص کل آن با افت ۹۷۳۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۲۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن با ۹۹۹ واحد کاهش نسبت به دیروز به عدد ۴۲۸ هزار و ۹۳۱ واحد رسید.

برای دسترسی سریعتر به آخرین اخبار بازار سهام اینستاگرام Comapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپرس، ارزش کل معاملات بورس با ۳۰ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۷۲۰۶ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات خرید سهام امروز با ۲۹ درصد کاهش به مرز ۳.۵۰۳ میلیارد تومان رسیده است. نمادهای «خانواده»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی امروز منفی بود و ۳۳۴ میلیارد تومان از این بخش خارج شد. نماد Webmelt بزرگترین خروج پول واقعی را تجربه کرد. پس از آن نمادهای «تاسیکو» و «خانواده» بیشترین میزان خروج نقدی را به ثبت رساندند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

به گفته تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه، وضعیت این بخش به گونه ای است که عملاً نمی توان پیش بینی کرد. زیرا مکانیزم بورس از حالت عادی خارج شده است. از روز گذشته که اخبار مثبتی درباره برجام منتشر شد، فعالان بازار سرمایه نسبت به بهبود وضعیت این بخش امیدوارتر شدند.

تحولات اخیر در بازار ارز جو هیجانی را در بورس ایجاد کرده است. اکنون که بازار ارز کمی آرام شده، این بازار نیز از فضای هیجانی فاصله گرفته است.

اطلاعات کلی:

نماد خزامیا متعلق به کدام شرکت است؟

نماد خزامیا متعلق به شرکت زامیاد است و در بورس دوم قابل مشاهده است. در حال حاضر ارزش بازار این سهام ۵ میلیارد و ۷۰۱ میلیون و ۳۱۸ میلیون تومان است. شرکت های سایپا، سرمایه گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار، سهامی عام و شخص حقیقی سهامداران اصلی خزامیا هستند.

انتهای پیام/

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: