وضعیت بورس در ۲۹ تیر ۱۴۰۱ / شاخص کل با اندکی کاهش به پایان رسید


شاخص کل بورس امروز با ۷۱۶ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز یک میلیون و ۵۱۳ هزار و ۷۱۷ واحد رسید. اما شاخص کل هم وزن امروز با ۳۸۸ واحد رشد نسبت به دیروز در محدوده ۴۲۱ هزار و ۴۸۱ واحد قرار دارد.

برای دسترسی سریعتر به آخرین اخبار بازار سهام اینستاگرام Comapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپرس، امروز نمادهای «شپنا»، «فارس» و «نوری» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس امروز به ۷ هزار و ۵۸۷ میلیارد تومان کاهش یافت. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار حقیقی برای دوازدهمین روز متوالی منفی شد و ۴۳۶ میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شد. بزرگترین انتشار پول واقعی امروز متعلق به سهام شپنا شرکت پالایش نفت اصفهان بود. پس از آن نمادهای «خگستر» و «شفا» بیشترین میزان خروج پول واقعی را به ثبت رساندند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

به گفته برزو حق شناس، کارشناس بازار سرمایه، بورس از کمبود شدید نقدینگی رنج می برد. در حال حاضر نقدینگی در بازار وجود ندارد و حجم معاملات بازار بسیار کم است. حق شناس معتقد است بورس از نظر بنیادی در وضعیت خوبی قرار دارد و ارزش دارد. اما بازار سرمایه از سایر بازارها عقب است و در صورت عدم افزایش حجم معاملات، حرکت محسوسی در شاخص کل ایجاد نمی شود.

اطلاعات کلی:

سر اف توپکیش

سهم تاپکیش متعلق به شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش است که در بازار اول فرابورس عرضه می شود. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به ۱.۴۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می رسد. اکثریت سهام تپکیش در اختیار شرکت های گروه داده پرداز بانک پارسیان، سهامی خاص، تجارت الکترونیک پارسیان، سهامی عام، صندوق سرمایه گذاری خصوصی امید لوتوس پارسیان و یک شخص حقیقی است.

انتهای پیام/

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: