وزیر کشور: دشمن در کنار جنگ امنیتی جنگ فرهنگی عظیمی به راه انداخته است


به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در بیست و پنجمین اجلاس ائمه یک هفته کشور با اشاره به شرایط پیچیده جهانی و روند تحولات جهان گفت: : این تغییرات تاثیرات خود را در عرصه فرهنگ و سایر عرصه ها نشان می دهد، امروزه دشمنان تلاش می کنند که نفوذ خود را با سرپلقوانین جدیدی را در این زمینه بر ما تحمیل می کند.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمن در چند زمینه شکست خورده است، افزود: دشمن جنگ تمام عیار را علیه ما به راه انداخته است و این جنگ ابعاد مختلفی دارد. بعد امنیتی آن مبتنی بر ترور، تخریب و غیره است سوار شدن در موج نارضایتی است. به این ترتیب دشمن تلاش می کند تا علیه کشور فعالیت هایی انجام دهد که خوشبختانه بسیاری از این اقدامات با تلاش نیروهای امنیتی با مانع مواجه شد. اما با استفاده از ابزارهای رسانه ای همچنان سعی می کنند در مواردی خود را با موفقیت نشان دهند.

وحیدی مشکلات به وجود آمده در حوزه نارضایتی های اجتماعی را ناشی از بسترها و بسترهای موجود در کشور دانست و ادامه داد: امروز دشمن در کنار جنگ امنیتی، جنگ فرهنگی بزرگی را به راه انداخته است که هم در مبانی فکری است و هم در بعد. نوع نگرش هم در نوع علم است و هم در نوع عمل; از این رو دشمن در عرصه فرهنگی سعی کرد با استفاده از روش های مختلف اقدامات گسترده ای را در هر سه بعد انجام دهد.

وی تغییر نگرش به مسائل فرهنگی را یکی از سرمایه های مهم جنگ فرهنگی دانست و تصریح کرد: به عنوان مثال در بحث عفاف و حجاب باید نگاه انسان گرایانه تغییر کند. بدن گرا و سرجوخه تغییر کرده اند؛ این در حالی است که ما در جمهوری اسلامی منادی تعالی انسانی هستیم و نباید جایگاه انسان را به یک کالبد فیزیکی ساده تقلیل دهیم.

وزیر کشور جنگ دیگر دشمن با جمهوری اسلامی را در عرصه حقوقی خواند و افزود: دشمن با استفاده از ابعاد مختلفی که در اختیار دارد تلاش می کند تا جنگ تمام عیار را علیه ما انجام دهد. به طوری که در حوزه حقوقی در پرونده اخیر، حمید نوری بدون دلیل و مرجع قانونی و تنها با مطالبات منافقین محاکمه شد.

وحیدی جنگ رسانه ای علیه جمهوری اسلامی را از دیگر ابزارهای جنگی دشمن برشمرد و گفت: فضای مجازی مؤثرترین ابزاری است که دشمن برای حمله به خانواده ها و افکار عمومی از آن استفاده کرده است و فضای مجازی بالاترین کارکرد تخریبی را دارد. دشمن سعی می کند از این طریق همه مرزها را بشکند.

وی جنگ اقتصادی را یکی از ابزارهای دشمن علیه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز دشمن از جنگ اقتصادی در قالب تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کرده است. متأسفانه دولت قبل در این زمینه موضع خوبی در برابر دشمنان نداشت. اما اکنون به دستور رهبر معظم انقلاب، سخنگوی کاخ سفید پشت تریبون رسماً اعلام می کند که ما دچار یک شکست ننگین شده ایم. این در حالی است که اگر تحریم های ایران علیه هر کشوری اعمال می شد، آن کشور از بین می رفت. اما امروز به مشکلات پاسخ می دهیم و به کشوری مانند روسیه یاد می دهیم که با تحریم ها مقابله کند.

وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع نفوذ دشمن اشاره کرد و گفت: نفوذ دو قسمت بود، یک قسمت برهم زدن تصمیمات افسران و مدیران و قسمت دیگر در حوزه سیاسی بود. رشته. گاهی برخی از مسئولان حرف هایی می زدند که با منطقی سازگاری نداشت. این سخنان ناشی از آسیبی بود که ما در جنگ اطلاعات خوردیم.

وحیدی به حضور فوق العاده مردم در انتخابات اشاره کرد و افزود: ملت ما در فضای بسیار سنگین و غبارآلود قبل از انتخابات آنقدر شجاعت نشان دادند و انتخاب کردند که این انتخاب بر اساس درک عمیق مردم ما بود. این انتخاب شکل خیلی چیزها را تغییر داد. در عرصه سیاسی و مذاکرات، دشمن کاملاً پیشتاز بود و عده‌ای می‌گفتند به هر قیمتی شده، قبل از تحویل دولت به هر شرطی، توافق می‌کنند. آن فضا تغییر کرده و امروز جمهوری اسلامی در این مذاکرات مزیت دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به انتصابات انجام شده در فرمانداری ها اشاره کرد و اظهار داشت: انقلابی و قوی بودن شرط اصلی ماست. آنها باید کاری را که به آنها محول شده است انجام دهند. اگر در این عرصه موفق نباشند حتما به مردم خیانت خواهند کرد. وظیفه شرعی ما این است که مسئولی را انتخاب کنیم که بتواند مشکلات مردم را حل کند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید