وزیر ارشاد شادی تقریباً ۷۰ درصد مردم ایران را تأیید کرد/ دشمن همچنان در تلاش است ایران را در بحران نشان دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز در سفر استانی خود به استان قم در مراسم اختتامیه اولین دوره ملی از آزادی بیان حمایت کرد. جشنواره تصویر مذهبی در تالار مرکزی استان قم برگزار شد و قلم بیانگر رویکرد اصلی حکومت مردمی بود.

وی افزود: حمایت از آزادی بیان و قلم برای حکومت مردمی شعار نیست. بلکه به عنوان مبنای عمل در یک دولت انقلابی تلقی می شود و بر این اساس از زمانی که وزارت فرهنگ در یک دولت مردمی شروع به کار کرد، صدها نشریه و پایگاه خبری مجوز گرفتند و ما به حمایت خود ادامه خواهیم داد. زندگی انتشارات مکتوب
وزیر فرهنگ با اشاره به پیگیری مشکلات روزنامه مطبوعات تصریح کرد: خوشبختانه با دستور خانم ها و آقایان کاغذ با قیمت مناسب و به زودی قسمت مهمی از کاغذ وارد کشور شد. رسانه چاپی عرضه خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جنگ امروز، جنگ روایتی است و دشمنان از همه ابزار رسانه ای استفاده می کنند تا با تحقیر برخی مسائل، تمام تلاش خود را برای بازگویی ناامیدی مطلق جامعه به کار گیرند و از این طریق دروغ پردازی کنند. و متوسل به افترا می شوند تا جامعه ایران را جامعه ای بحران زده معرفی کنند.
وزیر فرهنگ ادامه داد: بر اساس آخرین نظرسنجی منتشر شده از سوی جهاد دانشگاهی، شادی مردم ایران به نزدیک به ۷۰ درصد رسیده است و انتشار این نظرسنجی با هجمه عجیب برخی در فضای مجازی مواجه شده است، اما نکته جالب تکرار نتایج این نظرسنجی بود. نظرسنجی اولیه با جامعه آماری مشابه تفاوتی نداشت.
وی ناامیدی را مهمترین مشوق دشمنان انقلاب اسلامی دانست و گفت: در روزهایی که شاهد جنگ رسانه ای ناجوانمردانه دشمنان ملت ایران هستیم، نیازمند بازسازی گفتمان رسانه ای در کشور هستیم. جهاد تبیینی در این حوزه می تواند نقش تعیین کننده ای در حوزه روایت داشته باشد.
اسماعیلی همچنین به همزیستی رسانه‌های مکتوب و آنلاین در عصر جدید اشاره کرد و ادامه داد: عرصه مطبوعات در فرآیند جدید توزیع اخبار با خطر گسترش فناوری‌ها به رسانه‌های نوین آنلاین مواجه است و این معضل بعضاً باعث تبدیل شدن مطبوعات به آن شده است. کمتر برجسته البته طبیعی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: در دهه های اخیر فعالیت های مهم بسیاری در رسانه های مکتوب منعکس شده است اما به مرور زمان تحت تاثیر فضای جدید انتشار اخبار سریع قرار گرفته است. اما این به معنای حذف مطبوعات از چرخه رسانه ای کشور نیست و در این راستا در دوره جدید به همزیستی رسانه های مکتوب و آنلاین رسیده ایم و حمایت از فعالان هر دو بخش، سنگ بنای اصلی است. مردم. دولت.
وی در پایان بر اهمیت برگزاری اولین جشنواره ملی مطبوعات دینی تاکید کرد و گفت: امیدواریم اولین دوره این جشنواره در قم به گسترش رسانه دینی در کشور منجر شود.
در این مراسم آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در شورای اسلامی حضور داشتند.
انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید