واکنش به افتتاح قهوه خانه توسط امام جمعه در دشتی


به گزارش خبرگزاری فارس از خورموج، حجت الاسلام علی زاهددوست امام جمعه شهرستان دشتی در دومین خطبه نماز جمعه امروز شهرستان خورموج اظهار داشت: ۱۴ مرداد ماه سالروز – اولین نماز جمعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) و به امامت امامت حضرت آیت الله طالقانی این روز را روز جمعه ۱۳۵۸ نامیدند.

امام جمعه شهرستان دشتی افزود: سفر فرتوت رئیس جمهور به سرزمین های اشغالی و شرکت در کنفرانس جده در عربستان نه تنها توسط من بلکه توسط بسیاری از تحلیلگران و رسانه های غربی مورد تحلیل قرار گرفت که به ورشکستگی ختم شد.

وی ادامه داد: آنچه برای نتایج این سفر پیش بینی کرده بودند، همه پیش بینی ها برعکس شد. در واقع سفر رئیس جمهور آمریکا جدای از آنچه در موضوعات مختلف به ویژه در اجماع علیه جمهوری اسلامی پیش بینی کرده بودند که به فضل الهی محقق نشد، می توان این سفر را پایان سفر نیز نامید. معامله قرن

زاهددوست گفت: معامله قرن یک برنامه از پیش طراحی شده بود. زیرا رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از راه حل دو کشور در فلسطین صحبت کرد و از سوی دیگر عربستان سعودی و سایر کشورهایی که بایدن انتظار همکاری با آنها را داشت از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی استقبال نکردند. این به معنای شکست بایدن در این سفر منطقه ای است که به فضل الهی اتفاق افتاد.

این مقام مسئول گفت: جمهوری اسلامی این روزها قطب دیپلماسی است و شاهد برگزاری جلسات امیدوارکننده با کشورهای همسایه در سطح رئیس جمهور و وزیر امور خارجه بوده ایم.

خطیب نماز جمعه شهرستان خورموج با تشریح برخی از مسائل این شهرستان گفت: تعطیلی برخی از نانوایی ها و کیفیت پایین نان که امری بدیهی است و متاسفانه در سطح شهر موضوع کیفیت نان است. بسیار کم است و امیدوارم این توقع مردم باشد خوب است و باید به آن رسیدگی شود.

وی گفت: متاسفانه برخی از نانی که در نانوایی پخت می شود حتی قابل استفاده نیست. لازم است متولیان امر در این زمینه نظارت و پیگیری جدی کنند. ممکن است بحث بی کیفیتی نان در نانوایی ها به کیفیت نامناسب آرد برگردد و باز هم مسئولان باید پیگیری کنند که آرد بی کیفیت و بی کیفیت وارد شهر نشود. باعث می شود نان بی کیفیت به مردم داده شود.

زاهددوست تاکید کرد: در موضوع تعطیلی برخی از نانوایی ها در ساعات خاص باید پیگیری و نظارت جدی صورت گیرد و در بحث کیفیت نان نیز با نظارت بر کیفیت آرد و کیفیت پخت، کیفیت نان بهبود می یابد. .

پاسخ به حاشیه های ایجاد شده

امام جماعت شهرستان دشتی نیز در توضیح ویدئوی خود که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است، اظهار داشت: از اتفاقات اخیری که در خطبه نماز جمعه قرار گرفت چندان خوشحال نشدم، اما غوغایی به پا شد، با اینکه موضوع خیلی عادی و معمولی بود، صدای رسانه های ضد انقلاب بلند شد امثال انسان و تو، بی بی سی، اینترنشنال و ….

این افسر مسئول تصریح کرد: من راضی نشدم در این مورد در نماز جمعه مطرح کنم چرا که تا امروز دفتر و ستاد ما حتی یک اطلاعیه برای توضیح و دفاع از این موضوع صادر نکرده است و همچنان اصرار داشتند که چنین چیزی نباید انجام شود. . اتفاق می افتد، اما سه نکته کوتاه را بگویم

خطیب نماز جمعه شهرستان خورموج افزود: اولین نکته این است که یکی از همشهریان عزیز در این وضعیت نابسامان بیکاری تلاش کرد و شغل ایجاد کرد، موضوع تمام شده است، زیرا روز بهزیستی بود و این عزیز. یکی از بهزیستی کمک می کرد، ایام دهه حضانت و امامت هم به دعوت بنیاد غدیر و بهزیستی بود که به برادرمان انگیزه بدهیم و از او به خاطر ایجاد کار در شهر تشکر کنیم و تشویقش کردم. از حضور و کاری که کردم پشیمان نیستم.

وی ادامه داد: چون قبلا این کار را کرده بودم. یک کارگاه ام دی اف باز کردیم، یک کافه دیگر با چند نفر سرکش. نانواها هم حضور داشتند و کمک کردند. ما مرتب و مکرر با کمیته امداد و بهزیستی در تماس هستیم و در بحث اشتغال خرد مردم پیگیر هستیم و این مسائل را نیز پیگیری خواهم کرد.

زاهددوست تصریح کرد: برخی نوشتند که ایشان در شأن امام جمعه نبودند. من به آنها گفتم و به شما خواهم گفت که امام جمعه شأن و منزلتی بالاتر از مردم ندارد. شأن امام جمعه کمتر از شأن مردم است. امام جمعه خادم مردم است. این پیشنهاد که ما می گوییم بالاتر هستیم و برویم پتروشیمی باز کنیم، این درست نیست. ما اینجا حضور داشتیم و فرقی نمی کند جای پایین تر باشد یا کوچکتر، برای تشویق یا تشکر فرقی نمی کند، ما هم آنجا حضور خواهیم داشت. ما از امام و رهبری آموختیم که در هر حال خدمتگزار مردم باشیم و جان خود را برای خدمت به مردم بدهیم.

امام جمعه شهرستان دشتی بیان کرد: از روابط عمومی و ستاد مرکزی دفتر امام جمعه دشتی هیچ خبری منتشر نکردیم لذا عده ای به صورت خودجوش در فضای مجازی از خود دفاع کردند که از همه آنها تشکر می کنم. به همین دلیل در این دفاعیات عده ای با بی فکری درباره برادر عزیزمان صاحب این کارگاه حرفی زدند که برای من مایه شرمساری بود و قبل از خواندن نماز از ایشان دعوت کردند و از ایشان عذرخواهی می کنم. از شما مردم

این مسئول گفت: بدیهی است که ما این مطلب را ننوشته ایم و کسانی که آن را نوشته اند، نیت خیرخواهانه داشته اند، اما وقتی آن را نوشتند و ذهنشان به سراغ این برادرمان رفت، از آنها عذرخواهی می کنم. اما فردی که موقعیتی داشته باشد و از آن موقعیت جان سالم به در ببرد، شجاعت است و ما به این افراد می گوییم قهرمان و مدال قهرمان می دهیم.

وی افزود: به خصوص اگر دست دیگری را بگیرد و دیگری را نجات دهد این کار بسیار ارزشمندی است. کار ایشان در امر استخدام ارزش زیادی داشت و از ایشان بابت این کار تشکر می کنم و به خاطر مسائلی که بی احتیاطی برای ایشان پیش آمد از این برادر که در محضر شما نمازگزاران عزیز حضور دارند نیز پوزش می طلبم.

زاهددوست خاطرنشان کرد: همه جا دیدیم شبکه های معاند پر سر و صدا و شلوغ است و شروع به دعوا و ابراز نارضایتی از مسائل جزئی کردند و این نکته را از مکتب ائمه انقلاب آموختیم که همین ماست. سلامتی و ما باید بر آن پافشاری کنیم».

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید