واکنش اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان به نامه ۵۵ نفر; چرا صفوف خود را از آشوب و فحاشی جدا نکردید؟


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان طی بیانیه ای از سوی ۵۵ نفر از اساتید و مسئولان سابق خطاب به رئیس فعلی این دانشگاه واکنش نشان دادند.

در ابتدای این اعلامیه آمده است: اخیرا نامه ای به امضای ۵۵ نفر از اساتید و مسئولان سابق خطاب به رئیس فعلی دانشگاه که محتوای آن مایه تاسف فراوان است و پس از انتشار آن منتشر شده است. بیانیه عجیب ما دوباره شاهد خشونت یک گروه اقلیت در سالن دانشگاه بودیم و در این مکان مقدس به آنها احترام می گذاشتیم.

در ادامه آمده است: حمله آنان به تعدادی از کلاس ها و ادارات، ارعاب و تهدید دانشجویان دختر حاضر در کلاس ها و بی احترامی به رهبر معظم انقلاب از جمله اقدامات ناپسندی است که پس از انتشار این نامه صورت گرفت. .

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: سوالی که از تک تک امضاکنندگان این نامه داریم این است که چگونه و بر اساس کدام اسناد به خود اجازه انتشار چنین مطالبی می دهید؟ آیا با خود فکر نکردید که با تشویش اذهان معدودی از دانشجویانی که اطلاعات کافی ندارند، زمینه ساز هرج و مرج و تعطیلی کلاس ها و آسیب به اکثریت دانشجویانی است که به دنبال آرامش و امنیت در دانشگاه هستند. محیط، در حال آماده شدن؟

اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کردند: صرف نظر از نقد منصفانه ای که گاه می توان به مدیریت دانشگاه وارد کرد و البته در هر دوره ای انتقاداتی به مدیریت وارد می شود، فکر نمی کنید این فضاسازی ها باشد. آیا عامل اغتشاشات مستمر در سطح دانشگاه هستند؟!

بسیج اساتید دانشگاه در این بیانیه خاطرنشان کرد: شما در بیانیه خود موارد زیر را مطرح کردید که می توانید در محاکم قضایی ثابت کنید زیرا اشاره کرده اید که حراست دانشگاه به -فناوری اصفهان، زن داده است. دانش آموزان و تعداد o[rajn fil-pre]ضرب و شتم رئیس دانشگاه و سوال این است که بر اساس کدام مرجع ز[amlet din l-akku]تحریک کننده و برهم زننده آرامش دانشگاه؟!

در ادامه این سوال مطرح شد: شما اعلام کردید که حراست دانشگاه بعد از نیمه شب با دانشجویان دختر تماس، احضار و بازجویی کرده است و دلیل شما برای این ناهماهنگی و اطلاعات ناقص و مستند نبودن ارائه آن پس از آن چیست که می تواند باعث ایجاد اختلال در روانی شود. امنیت دانشگاهیان دارید؟ ضمن اینکه اطلاع رسانی مورد نظر صبح به دانشجوی مذکور صورت گرفت ولی آن شخص به انتخاب خود شبانه و با موافقت مدیر محترم خوابگاه خواهران به حراست دانشگاه مراجعه نمود.

در تکمیل این بیانیه تصریح شد: شما مدعی شده اید که در اتفاقات اخیر تماس با خانواده دانشجویان هیچ ربطی به شأن و منزلت دانشگاه ندارد. شما به خوبی می دانید که تماس گرفتن با خانواده دانشجو و اطلاع رسانی و کمک خواستن از آنها برای مراقبت بهتر از فرزندانشان یک روال عادی در دانشگاه و به نفع آنهاست. اتفاقی که در دوران آزمایشی دانشجو یا هر اتفاق دیگری (مثل اتفاقات سال ۱۳۹۷) از سوی برخی از مدیران سابق رخ داده و باعث تشکر خانواده‌های دانش‌آموزان شده و گاه به فراموشی سپرده شدن این موضوع باعث گلایه خانواده‌ها می‌شود.

اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کردند: شما به اعمال قوانین انضباطی در داخل دانشگاه (مانند ارسال پیام و محدودیت دسترسی برخی از دانشجویان به سامانه گلستان) اشاره کردید و به خوبی می دانید که اعمال این قوانین یک مرجع کاملا قانونی است. مدیریت دانشگاه که تا بررسی دقیق تخلفات شرور، این اعمال قانون، از امنیت وی حمایت و تضمین می کند و از ورود سیستم های غیر دانشگاهی (مانند مراجع قضایی) به پرونده و (البته) جلوگیری می کند. حق اعتراض از طرق قانونی نیز برای او محفوظ است). این در پرونده های سال ۹۸ مورد استفاده قرار نگرفت و بعضاً منجر به ورود دستگاه قضایی به پرونده انضباطی دانشجویان شد!

در ادامه آمده است: ورود برخی همکاران غیرمسئول را دور از شأن دانشگاه دانستید! اگر برخی از اساتید از مواضع دیگران انتقاد کردند و این انتقاد را با خود مطرح کردند، آیا مرتکب جرم تهدید شده اند؟ پس با این استدلال مسخره شما ۵۵ نفر هم متهم هستید!!! بالاخره آیا در فرهنگ لغت شما آزادی بیان در حد انتقاد از رفتار و مواضع دیگران وجود ندارد؟

در این بیانیه آمده است: شما مدعی بودید که در اتفاقات اخیر دانشگاه، تشکل های دانشجویی در مقابل هم قرار گرفتند. بد نیست بدانید که اتفاقات اخیر از قضا باعث شده است که تمامی تشکل های دانشجویی دانشگاه علیرغم سوابق سیاسی متفاوتی که دارند، چندین جلسه کرسی آزاد اندیشی را با همکاری یکدیگر برگزار کنند که برخی از آن ها بوده است. به عنوان یک برنامه مشترک با محور گفتگو ساخته شده است!

در پایان این بیانیه آمده است: به فضل الهی فتنه اخیر چهره فریب و نفاق را برملا کرد و معلوم شد کسانی که فاقد منطق عقلانی و پشتوانه مردمی هستند به خشونت کلامی و بلندی سخنان روی می آورند. کلمات متأسفانه در این ایام سخنان توهین آمیز و الفاظ رکیک از زبان برخی از دانش آموزان شنیده شد که تاکنون در این محیط مقدس دیده نشده اند. چرا در آن نامه به این زرنگی ها و توهین ها اعتراض نکردید و خط خود را از آشوب و فحاشی و بر هم زدن کلاس جدا نکردید؟!
بدانید و آگاه باشید که دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه فتنه های گذشته را برنمی تابند و برخورد مناسب با مخلان امنیت روانی دانشگاهیان را حق خود می دانند و راه آنان را در مسیر علم و عمل ادامه خواهند داد. ، تحقیق و نوآوری در صنعت و کارآفرینی.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید