وام مسکن روستایی کجا رفت؟


در صورتی که سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی را تضمین کند، پرونده متقاضی به زودی تنظیم می شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ وام بانکی، اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد

به گزارش کماپپرس، پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با سود ۵ درصد و موافقت سازمان برنامه و بودجه با ‘ این تسهیلات، بنیاد مسکن در حال آماده سازی متقاضی است. پرونده، اما معرفی به بانک منوط به ارائه ضمانتنامه است. سازمان برنامه و بودجه که هنوز محقق نشده است.

برای اینکه وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت خانه های روستایی شکل عملیاتی پیدا کند، برنامه و سازمان بودجه باید مابه التفاوت ۱۳ درصدی نرخ سود ۵ تا ۱۸ درصدی را که دولت فرض می کند تضمین کند. بر اساس برآوردها این مبلغ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

سیدرضا حمیدی، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفت و گو با ایسنا، گفت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده که پرونده ها در حال ارائه و ثبت است. سامانه توسط بنیاد مسکن، اما منتظر ضمانت نامه برای معرفی متقاضیان به بانک هستند.» ما یک سازمان برنامه و بودجه هستیم، در حال حاضر ضمانت نامه ارائه نشده است.

صندوق ملی مسکن یکی از منابعی است که برای یارانه تسهیلات مسکن روستایی در نظر گرفته می شود که منابع چندانی ندارد. اما سازمان برنامه و بودجه موافقت خود را با پرداخت وام مسکن روستایی اعلام کرد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: