والدین برنامه ریزی شده – تقویت غذاها


هیچ غذایی برای صرف غذا وجود ندارد
هیچ غذایی برای صرف غذا وجود ندارد

هیچ غذایی برای صرف غذا وجود ندارد

آیا می خواهید وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و رژیم غذایی خود را تمیز کنید؟ آیا احساس قدرت می کنید؟ آیا برای مهمانی یا ساعتی برنامه ریزی کرده اید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

به همین دلیل ، بهتر است رژیم غذایی سالم و مغذی را انتخاب کنید و به سراغ جراحی و انواع قرص ها و مکمل های ضربه گیر نروید.

یکی از دغدغه های مردان و زنانی که از ورزش لذت می برند کوچک کردن شکم و ران و توده چربی است. خوردن غذاهای سالم و پرهیز از چربی ها و غذاهای چرب و انجام تمرینات ورزشی به شما کمک می کند از چربی های اشباع شده ، به ویژه چربی های اشباع شده دوری کنید.

مهمترین نکته در هر رژیم غذایی برای کاهش وزن این است که همیشه به خاطر داشته باشید که از خوردن غذاهایی که بسیار سالم نیستند و همچنین مضر هستند صرف نظر کنید.

برای رفع گرفتگی معده ، اصول و نکاتی وجود دارد که با رعایت این اصول می توانید چربی های معده را به سرعت و به راحتی از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش وزن و افزایش وزن بر بدن و فرد تأثیر می گذارد ، چنین تغییراتی منجر به تأمین ترکیبی مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و باعث بیماری های زیادی می شود. در این مقاله یک روش برنامه ریزی شده و طبقه بندی شده برای کاهش وزن وجود دارد. از بین بردن چاقی و بیماریهای ناشی از چاقی یکی از جدی ترین دغدغه های افراد جامعه است که در تلاش هستیم آن را از بین ببریم.

یک رژیم ساده ساده برای کاهش وزن در سی روز:

1. تالیا:

برای کاهش وزن در یک ماه ، مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیرید که وزن خوبی ندارید و اضافه وزن دارید ، که به اعتماد به نفس شما آسیب رسانده است.

2- اهداف مناسب را تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که برخی غذاهای دیوانه کننده وجود دارد که ممکن است روزی آنها را از دست بدهید. اما اگر رژیم غذایی مشابه باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، کاملاً متفاوت است. این برای سلامتی شما خوب نیست. در واقع موقتی است و ممکن است بعد از چند روز بیمار شوید و به وزن اولیه خود بازگردید. باید منتظر بمانید و اهداف خود را تعیین کنید. کاهش دو یا سه پوند در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان به آن دست یافت و همچنین در بدن شما نمایان می شود ، بنابراین قبل از اینکه هدف نهایی را تعیین کنید ، خوب فکر کنید تا بعداً پشیمان نشوید.

3- برخی از تمرینات بدنی را انجام دهید:

هر روز ورزش هوازی انجام دهید. برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند ، 30 دقیقه ورزش پنج بار در هفته کافی است. با گذشت زمان ، این تمرین می تواند تا چهل دقیقه یا بیشتر اضافه شود.

آن به شما بستگی دارد. البته اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، روزهای تمرین و تمرینات را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن شروع کنید و با چند تمرین بدنی به پایان برسانید.

4- زمان کافی برای خوردن داشته باشید:

علاوه بر این که نوع غذایی که می خورید مهم است ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید. بعد از ساعت 8 یا 9 از شام خودداری کنید و قبل از خواب حتما ورزش کنید. چند تنقلات در یک زمان بیشتر افزایش وزن شما به دلیل غذاهای سبکی است که می خورید.شما می توانید در هر زمان بین وعده های غذایی هر چیزی بخورید ، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنید.

این یک میان وعده نیست ، اما سعی کنید آن را با تنقلات پر کنید. مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- ورزش منظم انجام دهید:

این تمرینات روتین را نباید از دست داد. هنگام تمرین ، تمرینات استقامتی را به مدت 10 دقیقه انجام دهید. نوجوانان یک گزینه عالی برای این کار هستند ، اما اگر به هر دلیلی نمی توانید به باشگاه بروید و آنها را در خانه ندارید ، سعی کنید .. از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، زنان دیگر از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- پیاده روی و پیام:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. البته برای کاهش وزن باید ترکیبی از پیاده روی و فعالیت بدنی را انجام دهید. 45 دقیقه پیاده روی صبحگاهی می تواند 160 کالری بسوزاند ، اگر بتوانید مستقیمتر راه بروید ، مطمئناً بیشتر خواهید شد. کمک می کند و سرعت کاهش وزن را افزایش می دهد.

7- از پله ها بالا بروید:

کسانی که تمایل به بالا رفتن از پله دارند ، سقوط را سریعتر از کسانی که صعود نمی کنند سپری می کنند.

روز بعد چند دقیقه را روی پله ها بگذرانید ، مطمئناً کالری بیشتری می سوزانید و وزنه برداری سریع سریعتر اتفاق می افتد. مهمترین قسمت بالا رفتن از پله ها افزایش ضربان قلب و هیدراته نگه داشتن بدن است. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و در پایان ماه ، تاثیر کاهش وزن خود را مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

بسیاری از مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. به هر حال ، پیاده روی و ورزش زمان زیادی را در طول روز صرف می کند ، اما همه چیزهایی را که می خورید می سوزاند ، که به شما کمک می کند 3 پوند در ماه وزن کم کنید.

9- در پروتئین:

پوستی که با سلامتی همراه است ، قادر به خوردن غذاهای ناسالم و کاهش وزن نیست. اگر می خواهید تغییرات فوری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما توجه داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید. سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید ، زیرا برای سلامتی مفید است. بیش از یک تخم در روز نگذارید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و بد را از لیست خود حذف کنید. غذاهای سفید مانند نودل ، ماکارونی و نان سفید باید جایگزین شوند. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. در طول راه به غذاهای کم چرب و با تنظیم کم و چربی بالا تغییر دهید و همچنین از آنها اجتناب کنید.

11- شکر مصرف نکنید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام شود حذف قند است. همه دشمنان خود از کیک و کلوچه بستنی بگیرید. این امر متابولیسم شما را کاهش داده و وزن پوست شما را متوقف می کند.

12- نوشیدنی های چای سبز:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر هنگام ورزش کمک کند. نگران نوشیدن آب نباشید زیرا هیچ کدام مانند آب نیستند و هستند و برای سلامتی مفید هستند.

یک فنجان را صبح و دیگری را ظهر با کمی میان وعده و بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در عرض یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم بدن را دفع کرده و هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک را تمام کنید. این به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن ، حتما یک لیوان آب بنوشید ، به این ترتیب کالری کمتری مصرف می کنید و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید ، که باعث می شود بیش از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و باعث وحشت شما شود. البته هنگام غذا خوردن باید روی آن تمرکز کنید و آرام غذا بخورید. سنگین

15- اشتباهات هفته ای یکبار:

سعی کنید این کار را در روزهای جمعه یا هر روز دیگری که دوست دارید انجام دهید ، می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که انجام این کار فقط یک بار در هفته متوقف نمی شود.

16- قبل از ورزش قهوه بنوشید:

می توانید یک ساعت قبل از ورزش یک فنجان قهوه داغ بنوشید. البته شکر نباید وجود داشته باشد. افرادی که از این آزمایش استفاده کردند ، تغییرات زیادی در کاهش وزن خود در طول ماه مشاهده کردند.

17- کمی بخوابید:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن ، خواب کافی است. اگر حدود 8 ساعت در روز بخوابید ، شانس خود را برای افزایش وزن افزایش می دهید زیرا بیشترین تاثیر را در زمانی دارد که بدن در وضعیت ثابتی قرار دارد.

18- از رژیم های پرچرب پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که شما هنوز هم باید در دراز مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا بسیاری از غذاهای پرچرب بی فایده هستند.

19- با انگیزه و با انگیزه بمانید:

آخرین و مهمترین اصل برای کاهش وزن ، انگیزه و سازگاری است: اگر همگی بتوانید اهداف خود را دنبال کرده و بر آنها تمرکز کنید ، هیچکس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط این س theال است که از خودتان می پرسید.

اطلاعات اضافی برای پیشرفت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • میوه ها ، سبزیجات ، سالاد و چای بهترین غذاهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از شیرینی زیاد استفاده نکنید.
 • با برگ چای و عسل به عنوان میان وعده سرو کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای سرشار از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • مطمئن باشید بیشتر از کالری که می سوزانید کالری بسوزانید.
 • هدف کاهش وزن خود را بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • نخ زیاد بخورید
 • آی لمو
 • غذای خود را خوب تمیز کنید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید از غذاهای یددار استفاده کنید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و گوساله نه تنها از اشتها جلوگیری می کنند بلکه سطح کورتیزول را نیز تنظیم کرده و چربی ها را می سوزانند.
 • مطالعات نشان داده است افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند ، 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • درمان تورم.
 • برای حفظ اندام لاغر ، مصرف کروم را فراموش نکنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • مخلوط قند و شکر را بررسی کنید.

به حذف چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی اشباع شده می تواند منجر به تجمع چربی در شکم و دیگر قسمت های بدن شود. دو برابر کالری بیشتری در چربی هایی مانند پروتئین یا کربوهیدرات ها وجود دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم چربی یا پروتئین حاوی 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی تأثیر رضایت بخشی بیشتری بر روی درشت مغذی ها دارد ، به این معنی که شما بلافاصله پس از خوردن رژیم غذایی پرچرب نسبت به پروتئین با فیبر بالا یا کاراته غذایی احساس گرسنگی می کنید. چربی همچنین دارای چربی سوزی است ، بدین معنا که بدن انرژی خود را صرف کاهش چربی می کند. تجزیه و مصرف غذا

با این حال ، مهم است که چربی ها را به طور کامل از رژیم غذایی پاک نکنید. چربی های ضروری (که در غذاهایی مانند آجیل ، چربی ، روغن ماهی و دانه های تصفیه نشده یافت می شوند) در حفظ عملکرد بدن مهم هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق غذا دریافت شوند. در مقابل ، باید از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و شیر یافت می شود) اجتناب شود. این چربی ها بیشتر از چربی های اشباع شده ضروری باعث تجمع و افزایش وزن می شوند. بدن همچنین به مقادیر مشخصی از چربی اشباع شده برای اهداف خاص نیاز دارد ، اما می تواند در صورت نیاز تولید شود.

قسمت دیگر چربی ، چربی ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شود. این چربی ها در مواد شیمیایی مورد استفاده تولید کنندگان مواد غذایی برای تبدیل چربی های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات سوء بر سلامتی ، می توانند باعث افزایش وزن شوند ، حتی اگر میزان کالری مصرفی کنترل شود.

در بررسی میمون ها ، چربی ترانس به رژیم غذایی یک گروه از میمون ها اضافه شد و اسید غیر اشباع مانند روغن زیتون به رژیم غذایی همه میمون ها اضافه شد و همه آنها کالری یکسانی داشتند. وزن میمون های مصرفی چربی مصرفی 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دیگر 1.8 درصد (پر کننده چربی تغذیه شده) بود.

دیدگاهتان را بنویسید