هیدراته؛ موتور هیدروژنی برای آینده


Hydra موتورسیکلتی است که با سوخت هیدروژن کار می کند و به نظر می رسد که از سیاره دیگری آمده است. البته این موتور هیدروژنی در حال حاضر تنها یک کانسپت است که توسط سه طراح معروف طراحی شده است و ممکن است راه را برای حضور محصولات هیدروژنی در آینده هموار کند.

Hydra از باتری های لیتیوم یونی استفاده نخواهد کرد، در عوض نیروی آن توسط فراوان ترین مولکول جهان تامین می شود و تنها چیزی که این موتور به محیط اطراف خود اضافه می کند کمی آب و گرما است. شایان ذکر است که شرکت های یاماها و کاوازاکی سال هاست که به دنبال استفاده از انرژی هیدروژنی هستند و این مفهوم می تواند کمک شایانی در این زمینه داشته باشد.

موتور هیدروژن Hydra با استفاده از یک برنامه کامپیوتری سه بعدی طراحی شده است و عناصر واقعیت مجازی، جلوه های بصری و مدل سازی سه بعدی را ترکیب می کند.

مشکلات تولید هیدروژن به عنوان سوخت چیست؟

اگرچه سوخت هیدروژنی آلودگی ایجاد نمی کند، اما مشکلات خاص خود را دارد. استخراج هیدروژن به انرژی زیادی نیاز دارد و الکترولیز گران قیمت لازم است تا بتوان آن را از آب یا سوخت های فسیلی کربن جدا کرد. با این حال، هیدروژن هنوز آلاینده های کمتری نسبت به سوخت های فسیلی تولید می کند.

برای الکترولیز هیدروژن باید از پلاتین و ایریدیوم به عنوان کاتالیزور استفاده کرد که مواد بسیار گران قیمتی هستند. علاوه بر این، ذخیره و انتقال هیدروژن نیز پیچیده و گران است.

مشکل دیگر این است که هیدروژن یک سوخت بسیار فرار است و پردازش، حمل، ذخیره و انتقال آن به وسایل نقلیه کاری دشوار است و در هر یک از این مراحل انفجار ممکن است رخ دهد.

با تمام این تفاسیر، هنوز هم این امید وجود دارد که بتوان در آینده از هیدروژن به عنوان سوخت استفاده کرد و سپس Hydra برگ برنده خواهد بود. می توان امیدوار بود که این موتور از یک کانسپت به یک نمونه واقعی تبدیل شود و درهای حضور چنین محصولاتی را در یکی دو دهه آینده باز کند.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: