هواپیمای حامل مهمات در شبه جزیره کریمه منفجر شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «میخائیل رازوژففرماندار منطقه کریمه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی از فرود هواپیمای حامل مهمات در فرودگاه نظامی خبر داد.بلبک” در منطقه سواستوپل از مسیر خارج شد و بخشی از بار آن منفجر شد.

به گفته وی، هواپیما آتش گرفت، اما خلبان نجات یافت.

کمتر از یک ماه پیش منابع خبری پشتیبانی گزارش داد که انفجارهایی در منطقه ای نزدیک پایگاه هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه رخ داده است. سه منبع محلی گفتند که حداقل چهار انفجار در منطقه ای نزدیک فرودگاه نظامی روسیه در شبه جزیره کریمه رخ داده است. در همان زمان، یک مقام طرفدار روسیه در کریمه گفت که هیچ خسارتی وارد نشده است.

این منابع گفتند که این انفجارها در مجاورت پایگاه نظامی روسیه در شمال شهر رخ داده است. سواستوپل اتفاق افتاد فرماندار سواستوپل وی با استناد به اطلاعات اولیه گفت که نیروهای ضد هوایی روسیه یک پهپاد اوکراینی را سرنگون کردند. “میخائیل رازوژایفوی در این رابطه گفت: خسارتی وارد نشده و مجروح نشده است.

بر اساس در فیلم منتشر شده از این انفجار به نظر می رسد که یک موشک شلیک شده و صدای حداقل دو انفجار شنیده می شود.

کریمه که در سال ۲۰۱۴ به روسیه ملحق شد، یک خط تدارکاتی مهم برای عملیات نظامی روسیه در اوکراین است.

روسیه قبلاً خرابکاران را به سازماندهی مجموعه ای از انفجارها در یک انبار مهمات در کریمه متهم کرده بود.

از سوی دیگر انفجارهای اخیر در پایگاه هوایی و فرودگاه های کریمه رخ می دهد و مشخص نیست که آیا انفجارهای اخیر مربوط به انفجارهای قبلی است یا خیر.