هواپیمایی آلیتالیا شرکت هواپیمایی ایتالیایی فعالیت خود را در آخرین پرواز متوقف کرد


آخرین پرواز آلیتالیا AZ 1586 از کالیاری در ساردینیا به رم ، پایتخت آن بود.

دوران حمل و نقل هوایی زمانی به پایان رسید که ایرباس 320 با 180 مسافر در ساعت 23:22 بعد از ظهر به وقت محلی در فرودگاه Fiumicino رم فرود آمد.

آلیتالیا ، که در 16 سپتامبر 1946 تأسیس شد و در دهه 1960 به یکی از شرکتهای هواپیمایی پیشرو در اروپا تبدیل شد ، دچار افت شد و نتوانست بحران مالی رخ داده در دهه 1930 در سال گذشته را ریشه کن کند.

با حمایت دولت

در طول این زمان دولت ایتالیا با حمایت های مالی متعدد Alitalia را از ورشکستگی نجات داده است.

اگرچه اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) تصمیم گرفت چنین تأمین مالی را متوقف کند ، Alitalia ، که دولت ایتالیا در طول 20 سال گذشته حدود 13 میلیارد یورو در قالب وام اضطراری واریز کرده است ، توانسته است به فعالیت های خود ادامه دهد. این منابع

اگرچه آلیتالیا تلاش کرده است هزینه های پرواز خود را از طریق مشارکت با شرکت هواپیمایی هلندی KLM و اتحاد ایرویز از امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) کاهش دهد ، اما با شیوع بیماری کووید -19 در سال 2020 ضربه خورده است و اقدامات قرنطینه اعمال می شود.

در ایتالیا ، نخست وزیر ماریو دراگی و کابینه اش که در ماه فوریه به قدرت رسیدند. ادعای کمک به Alitalia را ترک کنید و هیچ درخواست وام پذیرفته نشده است. این پایان یک شرکت 75 ساله است.

با خطر از دست دادن شغل ، تعطیلی Alitalia در تابستان به پایان رسید. بسیاری از کارکنان Alitalia اعتراض کردند.

شرکت هواپیمایی جدید “ایتا”

با بسته شدن Alitalia پس از پرواز نهایی امروز ، “ITA” تازه تاسیس ، بار دیگر تحت مالکیت دولت ایتالیا با سرمایه گذاری 720 میلیون یورو ، از فردا به خط هوایی رسمی این کشور تبدیل می شود.

با استفاده از مخفف “Italia Trasporto Aero” (ITA) ، که به معنی “حمل و نقل هوایی ایتالیا” است ، این شرکت جدید فردا اولین پرواز رسمی خود را آغاز می کند.

گزارش شده است که ITA بیش از 2800 نفر از حدود 10،500 کارمند Alitalia را خواهد گرفت. علاوه بر برخی حقوق

اشاره شد که شرکت جدید ITA با 52 هواپیما فعالیت خود را آغاز می کند که برخی از آنها از Alitalia خریداری می شوند و برخی دیگر جدید هستند. گفته می شود که تعداد هواپیماهای موجود در ناوگان تا پایان سال 2025 به 105 هواپیما افزایش می یابد.

طبق گزارشات ، این شرکت هواپیمایی جدید اولین پرواز خود را با عبارت “متولد 2021” در رنگ پرچم انگلیس و ایتالیا انجام می دهد.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) به صورت خلاصه در وب سایت Anadolu Agency منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید