همه آنچه باید در مورد پدیکور بدانید


پودیاتری رشته پزشکی است که بر روی پا، مچ پا و اندام تحتانی تمرکز دارد. آنها شامل درمان جراحات، نقایص مادرزادی و پیشگیری و مدیریت بیماری ها می شوند. شدت شرایط و بیماری‌ها متفاوت است، اما ممکن است شامل بهبود راه رفتن، درمان دیابت یا درمان ناخن‌های زیر پا باشد.

بیشتر…

پا در یک مرکز پزشکی

درمان پا معمولاً در یک مرکز پزشکی یا کلینیک که برای این منظور طراحی شده است، به دلیل تجهیزات تخصصی مورد نیاز انجام می شود. متخصص پا یک پزشک یا جراح دارای مجوز است که در این زمینه خاص پزشکی تخصص دارد. آنها به ندرت توصیه یا نظر پزشکی در مورد هر ناحیه دیگری از بدن ارائه می دهند. این پزشکان مدرک سه یا چهار ساله را برای تبدیل شدن به دکترای پزشکی پا (DPM) دریافت می کنند. باید درک کرد که یک متخصص پا با یک ارتوپد متفاوت است.

دلایل مراجعه به متخصص پا

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید به یک متخصص پا در یک مرکز پزشکی یا کلینیک مراجعه کنید. در اینجا ده مورد از رایج ترین دلایل ذکر شده است:

۱. درد در پا یا مچ پا

درد در مچ پا یا پا یک بیماری شایع است و یکی از شایع ترین علل آن آرتریت است. اغلب اولین علامت قرمزی است که با درد یا سفتی همراه است. در این مرحله، باید به یک متخصص پا مراجعه کنید، زیرا این وضعیت ممکن است بر راه رفتن شما تأثیر بگذارد و مشکلات جدی تری در آینده ایجاد کند. طیف وسیعی از درمان‌ها احتمالاً پیشنهاد می‌شود، از جمله تغییر سبک زندگی، داروها و کفی‌های کفش.

۲. جراحت

کشیدگی و رگ به رگ شدن در مچ پا یا پا آسیب های نسبتاً شایعی هستند. متخصص پا می تواند میزان آسیب را تشخیص دهد و درمان هایی را پیشنهاد کند. آنها می توانند عکسبرداری با اشعه ایکس و جراحی و همچنین گچ گرفتن را انجام دهند. یک متخصص پا همچنین می‌تواند تمرین‌هایی را برای کمک به توانبخشی کوتاه‌مدت یا طولانی‌مدت پیشنهاد دهد.

۳. دویدن

دوندگان به خصوص مستعد مشکلات پا یا اندام تحتانی هستند. اگر در حال شروع یک رژیم تناسب اندام جدید هستید، یک متخصص پا می تواند کفش های مناسب را توصیه کند و مشکلات احتمالی را شناسایی کند. توصیه راهکارهایی برای دوری از مشکلات یکی از نقاط قوت آن است و به شما این امکان را می دهد که بدون درد ادامه دهید.

۴. دیابت

دیابت در سرتاسر جهان به طور فزاینده ای رایج می شود و احتمال ابتلای افراد به مشکلات پا را افزایش می دهد. مشکلات رایج شامل خشکی پوست است، اما مشکلات جدی تری ممکن است ایجاد شود که منجر به قطع عضو شود. افراد مبتلا به دیابت باید حداقل سالی یک بار به متخصص پا مراجعه کنند تا خطر قطع عضو تا حدود ۵۰ درصد کاهش یابد.

۵. درد پاشنه پا

اگر از درد پاشنه پا رنج می برید، توصیه می شود برای تشخیص دقیق به متخصص پا مراجعه کنید. مشکلات رایج شامل رشد استخوان یا التهاب تاندون است. تشخیص مناسب شما را در مسیر بهبودی با یک برنامه درمانی شخصی قرار می دهد.

۶. ناخن های زیر پا

ناخن های پا که در پوست رشد می کنند احتمالاً دردناک هستند و اغلب باعث عفونت می شوند. بیشتر شست پا را درگیر می‌کند، اما می‌تواند با هر ناخنی رخ دهد. آنها ابتدا داروها را تجویز می کنند و سپس، در برخی موارد، ناخن ها را به طور جزئی از بین می برند.

۷. پینه یا پینه

پینه و پینه تجمعی از پوست هستند که در صورت ضخیم شدن بیش از حد ممکن است دردناک شوند. معمولاً دارو درمانی اولین روش درمانی است که به دنبال آن قسمتی از پوست با چاقوی جراحی برداشته می شود. بدون درد است زیرا فقط پوست مرده است.

۸. تومور

هنگامی که یک استخوان یا مفصل جابجا می شود، یک بونیون در پایه انگشت شست پا تشکیل می شود. بدون درمان، تومور به تدریج بدتر می شود و بسیار دردناک می شود. رایج ترین اشکال درمان پرکننده ها، پلاسترها یا دارو هستند. در شدیدترین موارد نیاز به جراحی است.

۹. جراحی پا

جراحان پا می توانند بسیاری از روش های جراحی را در یک مرکز پزشکی یا کلینیک انجام دهند. رایج‌ترین روش‌های جراحی برداشتن بونیون ملتهب، ترمیم استخوان‌های شکسته در پا یا مچ پا، و درمان ناخن‌های فرورفته پا است. جراحی معمولا آخرین شکل درمان است.

۱۰. مکرر پای ورزشکار

پای ورزشکار یک بیماری قارچی رایج بین انگشتان پا است. با ظاهری پوسته پوسته می تواند دردناک و خارش دار باشد. داروهای بدون نسخه ممکن است مشکل را کاهش دهند، اما اگر ادامه پیدا کند، مراجعه به متخصص پا ممکن است کمک کند. آنها می توانند داروهای موثرتری را تجویز کنند و همچنین عفونت های باکتریایی اضافی را که به آنتی بیوتیک نیاز دارند بررسی کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/