هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ساکاریا به پایان رسید.


هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ساکاریا ، با حضور دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی در ترکیه و خارج از کشور ، برگزار شد. با اهدای جایزه به پایان رسید

در مراسم اهدای جایزه در مرکز فرهنگی آداپاساری به برندگان 20 فیلم در بخش های داستانی و غیر داستانی جوایزی اهدا می شود.

دکتر فاتح ساواشان ، رئیس دانشگاه ساکیا در این مراسم گفت که این شهر یک شهر کشاورزی ، صنعتی و آموزشی است.

ساواشان دانشگاه ساکاریا را به عنوان یکی از سه کشور برتر ترکیه در زمینه امنیت سایبری ذکر کرد. ذخیره انرژی ساواشان به فناوری های خودروهای برقی و هیبریدی اشاره کرد که آنها همچنین دارای جایگاه مهمی در علوم اجتماعی هستند.

ساواشان گفت این جشنواره زندگی فرهنگی و هنری شهر را ارتقا می بخشد. 2774 درخواست از 117 کشور دریافت کرده است.

مورات کاراسو ، معاون فرماندار استان ساکاریا ، گفت که شناسایی بصری مهمتر از نوشتن است. و هنرمند در این مرحله کارهای زیادی دارد.

Furkan Beşel ، معاون دبیر شهرداری ساکاریا ، گفت که آنها بسیار خوشحالند که بخشی از سازمانی هستند که استعدادهای جدید را به عنوان شهرداری پرورش می دهد.

از سوی دیگر ، رئیس دانشکده هنرهای ارتباطی ، دکتر یوسف آدگوزل ، اشاره می کند که شرکت در جشنواره نشانه موفقیت است و آنها می خواهند به دانشجویان بیشتری برسند.

بعد از سخنرانی فیلم های کوتاه رتبه بندی شده در دسته بندی های داستانی و غیر داستانی این جایزه را اهدا کردند.

در محدوده این جشنواره جایزه افتخاری به بازیگر عارف ارکین گوزلبی اوغلو و کارگردان مسوت اوچان اهدا شد.

در سخنرانی پس از دریافت جایزه یو سان گفت که جامعه به ویژه در این دوران به دوستی و برادری نیاز داشت.

اوسان گفت: “تئاتر بهترین استدلال برای ایجاد دوستی و برادری در جامعه است.” اما این شامل تبلیغات تلویزیونی است که به هنر فیلم می پردازد.

اوکان با تأکید بر جذابیت سینما گفت: “ما نمی توانیم جامعه را تغییر دهیم مگر آنکه بر آن مسلط باشیم. ما می دانیم که هر کاری که انجام می دهیم قطعاً جامعه را تغییر خواهد داد. حتی اگر افرادی باشند که برعکس فکر می کنند ، اقدامات آنها نیز جامعه را تغییر می دهد. “

پلانان اشاره کرد که ساکاریا قرار است به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود و گفت که این مراحل بیشتر خواهد شد.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید