هشدار دست نویس ژاکوب رییس در مورد گذشته وحشتناک شهر نیویورک.


شعر اما لازاروس “کولوس جدید” بر روی یک پلاک مسی در داخل مجسمه آزادی ثبت شده است. از جمله این اشعار مشهور: “خستگی ، فقر ، جمعیت را با میل به نفس کشیدن آزاد کنید.” این شعر برای اولین بار در سال 1883 منتشر شد. هفت سال بعد ، یعقوب آگوست رییس کتاب خود را منتشر کرد. نیمه دیگر: مطالعه در بین اجاره های نیویورکدر اینجا صفحه نسخه خطی جنجالی ریس نشان داده شده است. (اکنون برای مشاهده در بخش شهر نیویورک در نمایشگاه گنجینه پولونسکی کتابخانه عمومی نیویورک موجود است.)

صفحه نسخه خطی پیش نویس ریس

فلش

صفحه نسخه خطی پیش نویس ریس

با احترام از NYPL

حقیقت این است که “توده” پس از ورود به نیویورک آنها غالباً خود را در مغازه های شگفت انگیز شلوغ و آشفته خانه می بینند. کتاب ریس ، که در سال 1890 منتشر شد ، یک کار پیشگام در مستندات عکاسی بود که به تدریج انجام شد نویسنده لوسی سانته (لوک سانته سابق) می گوید ، تأثیر زیادی در توسعه شهرهای ما داشت نیم دیگر چطور است؟ “یکی از آن کتابهای خارق العاده ای که تاریخ را به طور اساسی تغییر داد. مستقیماً بر زندگی میلیون ها نفر تأثیر می گذارد. “

یعقوب رییس روزنامه نگار ، نویسنده ، مصلح اجتماعی و عکاس شد ، اما وقتی مهاجرت می کرد از دانمارک در سال 1870 به ایالات متحده آمد و تلاش کرد تا از راه های مختلف امرار معاش کند ، خود مهاجری فقیر بود. رییس توسط روزنامه نگار استخدام شد نیویورک تریبیون در 1877 و به مراقبت از اداره پلیس محلی و محله های فقیرنشین مأمور شد. رییس که به عنوان گزارشگر پلیس کار می کند ، با شرایط نامناسب زندگی معمولی در اجاره های شهری روبرو است. وحشت هایی که با رییس روبرو شد او را واداشت تا کار مادام العمر خود را آغاز کند – به عنوان یک جنگ صلیبی اصلاحات عمومی برای بهبود کیفیت زندگی در شهرها.

یک کفاشی در خیابان لادلو برای شب شنبه در محل ذخیره سازی ذغال سنگ خود ، حدود سالهای 1889-90 ، نشست.

یک کفاشی در خیابان لادلو برای شب شنبه در محل ذخیره سازی ذغال سنگ خود ، در حدود سالهای 1889-90 ، نشست.

فلش

یک کفاشی در خیابان لادلو برای شب شنبه در محل ذخیره سازی ذغال سنگ خود ، در حدود سالهای 1889-90 ، نشست.

جیکوب رییس/اورت/شاترستوک

رییس بدبختی محله های فقیرنشین شهر را در مقالات متعدد ، کتاب ها ، عکس ها و سخنرانی های عمومی شرح داده است. و تلاش های وی برای رسیدگی به محله های فقیرنشین شامل مبارزات برای قوانین ساختمانی امن تر و قوانین موثر در کار کودکان است. میراث استفاده از عکاسی رییس را می توان در آثار لوئیس هاین و جسی تربکس بیلز مشاهده کرد ، که کارهای اولیه عکاسی آنها به بدی های کار کودکان پرداخته بود. تأثیر او را می توان در آثار عکاسان استخدام شده توسط اداره امنیت مزرعه نیز مشاهده کرد. در دوران رکود اقتصادی ، که شامل دوروته لانگ ، واکر ایوانز و بن شاهن بود.

اما تغییرات واقعی به آرامی رخ می دهد. در کنار نسخه خطی کتاب رییس در سال 1890 در نمایشگاه ، یک عکس وجود دارد. یکی از بیش از هزار عکس جمع آوری شده توسط اداره اجاره شهر نیویورک که نشان می دهد این عکس است “کثیف ترین و کثیف ترین اتاقی که در خانه اجاره ای ، بخش مشق ها یافت شده است.” این چاپ ژلاتین نقره ای است. از سال 1909 از این مجموعه قرار می گیرد چاپ های عکاسی از بخش مسکونی شهر نیویورک.بخش اجاره تلاش می کند تا همه واحدهای مسکونی در شهر نیویورک را به طور کامل مستند کند. با بیش از 80،000 خانه در سال 1902.

یکی از کثیف ترین خانه های مسکونی.

رابرت کاتو / NYPL

عکسهای هیئت مدیره ، یادآور توهمات رییس در اواخر دهه 1880 و 1890 ، هنوز از قدرتی برخوردار است که ما را تا به امروز شوکه کرده است. این تصویر یک کودک کوچک را نشان می دهد. خم شدن در پس زمینه دور تصویر با سرعت شاتر طولانی دوربین تار شوید. در میان متروک و متروک اتاق

بیشتر بخوانید: یکی از چشمگیرترین عکسهای ساختمان اجاره ای در اوایل دهه 1900 نیویورک.

sante در نظر گرفته نیم دیگر چطور است؟ اثری با اهمیت تاریخی قابل توجه باشد اما او هنوز آن را در نظر گرفت “الگویی برای کارهای زیاد که هنوز باید انجام شود. به دور از آرامش ، مصنوعی از گذشته است. این یک محکومیت و یادآوری برای نسل بعدی است. »خوب است به یاد داشته باشید که برخی از نیویورکی ها هنوز در مسکن های بسیار فقیرانه زندگی می کنند. ماه گذشته بعد از طوفان ایدا سخنگوی بخش ساختمان این شهر گفت که پنج مورد از 6 ساختمان که در آن طوفان جان باختند زیرزمین ها و انبارهای غیرقانونی تغییر شکل داده است.


این داستان آخرین قسمت از همکاری ما با NYPL است. نمایشگاه پولونسکی از گنجینه های کتابخانه عمومی نیویورکاین کتابخانه بیش از 4000 سال تحقیقات کتابخانه ای را به نمایش می گذارد-ما روزانه یک مصنوع مربوط به نیویورک را در طول ماه سپتامبر منتشر می کنیم. و همه چیز را خواهید دید در gothamist.com/treasuresبه نمایشگاه Treasures اکنون در ساختمان Stephen A. Schwarzman در خیابان پنجم و خیابان 42 باز است. بلیط های زمان بندی شده رایگان اینجا هستند.به

دیدگاهتان را بنویسید