هزینه کارشناسی فنی و بدنه خودرو چقدر است؟


امروزه هر فردی با توجه به شرایط موجود و با در نظر گرفتن بودجه مشخص مجبور به خرید خودروی مناسب است. قبل از خرید خودرو، به خاطر داشته باشید که اکثر فروشندگان عمده خودروهای دست دوم صادق نیستند. قبل از خرید خودرو بهتر است از یک متخصص خودرو که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرید.

برای دسترسی سریعتر به آخرین اخبار بازار خودرو اینستاگرام Comapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، فرآیند کارشناسی خودرو به بخش های مختلفی تقسیم می شود. این مراحل شامل تخصص رنگ خودرو، تخصص بدنه و کارشناسی فنی، بررسی مسافت پیموده شده و آپشن ها، عملکرد صحیح موتور و قطعات فنی خودرو، تست حرکت خودرو و مواردی از این قبیل است.

بیشتر بخوانید:

تخصص فنی و بدنه-Camapress

مراحل کارشناسی خودرو و هزینه های مربوطه

در ادامه قسمت هایی از مراحل کارشناسی خودرو را توضیح می دهیم که هر کارشناس بر اساس تجربه و حرفه خود مبلغی را دریافت می کند.

مرحله ۱: محدوده قیمت خودرو را تعیین کنید

قبل از اندازه گیری استحکام خودرو، محدوده قیمت کل خودرو برای شما طبق عرف بازار، مدل خودرو، برند خودروی انتخابی شما، قیمت دلار، سال تولید از خودرو و عملکرد واقعی خودرو (معمولاً با تشخیص به دست می آید) و همچنین با دقت با سلامت کلی و ظاهر خودرو تعیین می شود.

مرحله ۲: لیسانس رنگ خودرو

کارشناس خودرو باید با استفاده از تجهیزات به روزی که در اختیار دارد هرگونه تغییر در رنگ خودرو را تشخیص داده و به شما اطلاع دهد. قیمت کارشناس رنگ خودرو به این صورت محاسبه می شود که ۱۰ درصد به عنوان هزینه مشاوره، ۲۰ درصد نصب عیب، ۳۰ درصد کارشناس فنی و ۴۰ درصد کارشناس بدنه در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که مشتری ممکن است در صورت لزوم برخی موارد کارشناسی را حذف کند.

تخصص فنی و بدنه خودرو

مرحله ۳: شایستگی فنی خودرو

آیا مردم برای این قسمت به مکانیک متخصص مراجعه می کنند که پس از بررسی قسمت های مختلف خودرو به آنها بگوید خودرو قوی و ارزش خرید دارد یا خیر؟

مرحله ۴: بیمه خودرو و لاستیک

اگر خودرو کمتر از ۳-۴ ماه بیمه داشته باشد، خودرو بدون بیمه محسوب می شود. معمولا هزینه ۶ ماه بیمه طبق نظر طرفین از مبلغ خودرو کسر می شود.

هزینه کارشناسی خودرو بر اساس قیمت خودرو

هزینه های ذکر شده در زیر هزینه کارشناسی فنی تخصصی و بدنه خودرو با دیاگ اصلی سازندگان هر خودرو می باشد.

خودروهایی که قیمت آنها از ۱۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان است: ۶۰۰۰۰۰ هزار تومان

خودروهایی که قیمت آنها از ۳۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان است: ۷۰۰۰۰۰ هزار تومان

خودروهای ۵۰۰ میلیون تا ۸۰۰ میلیون تومان ۸۰۰۰۰۰: هزار تومان

خودروهای ۸۰۰ میلیون تا ۱۲۰۰ میلیون تومانی: ۹۰۰۰۰۰ هزار تومان

خودروهای بنز، بی ام و، پورشه و لکسوس و … بر اساس مدل و سال ساخت و آپشن های خودرو

از یک میلیون و دویست هزار تومان تا سه میلیون تومان برای شما محاسبه می شود.

تخصص فنی و بدنه خودرو

اخرین حرف

برای دریافت قیمت کارشناسی خودرو و کمک گرفتن از آنها حتما با شرکت ها و کارشناسان مشورت کنید. زیرا کارشناس خودرو با بررسی تمامی جوانب کار و بازرسی دقیق خودرو از اشتباه نکردن و از دست ندادن خودرو اطمینان حاصل می کند.

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: