هزاران نفر به خیابان ها آمدند تا ساکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان را در گرجستان بازداشت کنند.


او 13 روز در اعتراض در زندان دوازدهم روستاوی بازی کرد. زاکاشویلیهزاران نفر خواستار آزادی آنها شدند. تفلیساو به خیابان رفت

شهروندان از نقاط مختلف کشور در اعتراضاتی که توسط جنبش اصلی متحد ملی متحد ، که ساکاشویلی نیز بنیانگذار آن بود ، سازماندهی کردند ، شرکت کردند.

سیاستمداران ، هنرمندان و روزنامه نگاران که در این اعتراض که حدود چهار ساعت به طول انجامید سخنرانی کردند ، استدلال کردند که زاکاشویلی با اتهامات بی اساس محاکمه شده است.

نیکا ملیا ، رئیس حزب جنبش ملی آمریکا در سخنرانی خود در اینجا گفت که زاکاشویلی یک سیاستمدار موفق معاصر بود. و نباید زندانی شود

ملیا ، که از سوی حزبش در انتخابات محلی نامزد شهرداری تفلیس شد. وی هشدار داد که دور دوم انتخابات در 30 اکتبر برگزار می شود و از مردم خواست رای بدهند.

بازداشت ساکاشویلی

میخائیل زاکاشویلی ، رئیس جمهور سابق گرجستان که پس از هشت سال غیبت در 1 اکتبر به کشور بازگشت. حبس وی بازداشت و روانه زندان روستوی شد.

در سال 2007 ، دادستانی گرجستان حکم بازداشت ساکاشویلی را صادر کرد که در آن وی متهم به تجمع مخالفان شد. مصادره بدری پاتارکاچیشویلی موسس کانال امید ، فساد و سوء استفاده از موقعیت و بش معاون فرماندار

دادگاه شهر تفلیس ساکاشویلی را به دلیل استفاده از عفو وی در قتل و ضرب و شتم والری گلاشویلی ، معاون فرماندار به شش سال زندان محکوم کرد.

ساکاشویلی در سال 2013 پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود ، گرجستان را به مقصد ایالات متحده ترک کرد.

سپس رئیس جمهور پیتر پوروشنکو اوکراینی در ماه می 2015 به زاکاشویلی تابعیت اوکراین داد. ساکاشویلی به عنوان فرماندار اودسا منصوب شد. اما در سال 2016 از این سمت کناره گیری کرد.

ساکاشویلی در 4 دسامبر 2015 از تابعیت گرجستان محروم شد. ساکاشویلی ، بنیانگذار حزب جنبش نیروهای جدید در اوکراین ، در مخالفان است.

ساکاشویلی ، که در 26 ژوئیه 2017 از تابعیت اوکراین محروم شد ، در سال 2020 مجدداً توسط ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین ، تابعیت اوکراین را دریافت کرد.

ساکاشویلی از سال 2020 رئیس کمیته اجرایی اصلاحات ملی اوکراین بوده است.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) به صورت خلاصه در وب سایت Anadolu Agency منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید