هر نوع فرهنگ سازی عاشورایی که لازم است صرف نوجوانان شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانحاج محمد بازبند ذاکر و مداح اهل بیت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حقیقت این است که وقتی در فضای نمایشگاه عطر سیب بودم یاد حال و هوای مسجدالحرام افتادم. شاید خیلی ها بیایند تماشا کنند، اما خیلی های دیگر هم برای گره زدن می آیند.

وی افزود: وقتی به اینجا آمدم با صحنه های بسیار خوبی روبرو شدم. یک طرف او را دیدم که دعا می خواند و در گوشه ای دیگر مجلس دعا می خواند. من هم دیدم که برخی از نیازها و ابزار تابلوها عزا می فروشند. اینجا یاد امام حسین (ع) از هر نظر زنده می شود و حال و هوای حسینی به مردم می رسد. عشق را در چهره اکثر افرادی که اینجا هستند و خدمات ارائه می دهند، می توان دید. فکر می کنم این عشق است که حال و هوای اینجا را تغییر داده است.

در ۱۰ سال آینده، نوجوانان امروزی هیئت مدیره را تشکیل خواهند داد

این مداح و ذاکر اهل بیت در خصوص توجه ویژه این نمایشگاه به نوجوانان گفت: مراقب باشید تا ۱۰ سال آینده نوجوانان امروزی هیئت را تشکیل دهند. از بسیاری از بزرگان هیئت می شنویم که در دوران نوجوانی و در همین مناجات خانه با عطر امام حسین و حسینی آشنا شده اند. به نظر من هر نوع فرهنگ سازی که لازم است باید برای نوجوانان هزینه شود.

ادامه: از استاد فلسفه پرسیدند چرا برای سالمندان کتاب نمی نویسید در حالی که برای کودکان و نوجوانان کتاب دارید؟ پاسخ متفکرانه ای داد؛ گفت: آن پیرمرد هر چه می خواست شد; می خواهیم روی نوجوانان کار کنیم تا در آینده عاشق امام حسین شوند.

حاج محمد بازوبند با تاکید بر اینکه امروز باید محبت امام حسین(ع) را در دل این نوجوانان بیدار کنیم، گفت: فرهنگ غربی آنها را با خود می برد و باید در مقابل آن فرهنگ درست فرهنگ سازی کنیم. تاکید می کنم تا بچه ها نیایند نباید بنشینیم بلکه باید برویم بچه ها را بگیریم. پدر و مادری که فرزندش را با خود به مجلس امام حسین می برد، کار درستی می کند. نتایج برنامه‌ای که امروز برای نوجوانان انجام می‌دهیم، قطعاً در آینده قابل مشاهده خواهد بود.

بیستمین رویداد «عطار سیب» با هدف ارائه محصولات و خدمات به محافل حسینی تهران از ۲ تا ۹ مردادماه از ساعت ۱۶ الی ۲۳ به همت سازمان فرهنگی هنری کشور در حال برگزاری است. شهرداری تهران، میدان امام حسین (ع).