نگرانی های تغذیه کودک – دکتر وب سایت رسمی محمد صفریان


شیردهی محدود برای پسران با مشکلات جبران ناپذیر ، اگرچه اهمیت آن بسیار شناخته شده است ، اما هنوز مادرانی هستند که به دلایل بسیاری از این امر و از زمان نوزادی به دلایل مختلف بی خبر هستند.

به دنبال اهمیت شیر ​​، کاهش وزن و کمبودهای تغذیه ای و همچنین اندازه و وزن ، اصلی ترین دغدغه متخصصان تغذیه ، به ویژه برای خانواده های با تحصیلات بالا است.

مساله کاهش وزن و سوءتغذیه (به دلیل توصیه های نادرست که توسط والدین ، ​​به ویژه مادران استفاده می شود) متداول ترین است ، زیرا می دانیم که نیازهای کودکان به غذا با بزرگسالان متفاوت است و غذا بزرگسالان دلایل سوء تغذیه و افزایش رشد در کودکان را ذکر می کنند که می تواند بر او در همه جنبه های زندگی تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، ما به بزرگسالان توصیه می کنیم از رژیم غذایی کم چرب استفاده کنند ، در حالی که کودکان برای جلوگیری از سوء تغذیه و اضافه وزن نیاز به خوردن غذاها ، به ویژه شیر پرچرب دارند ، در حالی که بزرگسال هستند.

سوءتغذیه کودکان می تواند منجر به کمبود ویتامین A ، کمبود ویتامین A ، کمبود روی و سلنیوم شود ، که در سالهای اخیر شیوع رایجی در کودکان است و می تواند بر سطح هوش آنها تأثیر بگذارد. بنابراین ، کودکانی که در مراحل مختلف رشد (دو سال ، پیش دبستانی و پیش از بزرگسالی) نمودار رشد طبیعی ندارند ، باید تحت نظر پزشک باشند و رژیم غذایی آنها باید بسیار هوشیار باشد ، در حالی که مکمل ها نباید بدون نسخه مصرف شوند. عدم استفاده از برخی مکمل ها مانند ویتامین A ، ویتامین D و فلز سفید می تواند منجر به مسمومیت در دوران کودکی شود و عوارض جانبی زیادی نیز دارد.

خانواده ها ، به ویژه مادران تحصیلکرده ، باید توجه داشته باشند که رژیم های غذایی در مراحل مختلف رشد و در مناطق مختلف طبیعی متفاوت است و رژیم های کم چرب و کم کالری برای کودکان توصیه نمی شود و نباید از رژیم غذایی کودکان خردسال استفاده کرد. برای جلوگیری از بیماری ها در سنین بالا. باید محدود باشد ، اما جلوگیری از بیماری در سنین بالا با تغییر شیوه زندگی در مراحل مختلف رشد و تبدیل ورزش به یک برنامه روزانه مفید است.

علاوه بر این ، رفتار نامناسب در برخی از کودکان منجر به سوء تغذیه می شود که به دلیل ناتوانی والدین به ویژه مادران در دادن غذا به کودکان است که باعث ایجاد این نوع غذا می شود. کودک پاسخ می دهد.

اندازه و اندازه معمولاً در کودکان بین دو تا هفت سال دیده می شود که باید بررسی شود و آزمایشاتی لازم باشد تا به درمان نیاز داشته باشند ، درمان مناسب می تواند به موقع انجام شود و از مشکلاتی مانند فشار خون بالا ، بیماری قلبی جلوگیری شود. دیابت و کوتاهی قد و عقب ماندگی رشد.

بنابراین ، با توجه به نمودار رشد طبیعی کودکان از یک تا پنج سالگی ، رژیم غذایی روزانه آنها باید شامل همه گروه های اصلی غذایی (شامل نان و غلات ، میوه ها و سبزیجات ، شیر و فرآورده های شیر ، گوشت و جایگزین ها) باشد و پدر باید حداقل پنج وعده غذا در روز داشته باشید. یک وعده غذایی (شامل سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده) بخورید.

صبحانه بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا خراب کند. میان وعده نیز یک وعده غذایی کوچک است که بین دو وعده اصلی غذایی به کودک داده می شود. از آنجا که معده نوزاد کوچک است و به انرژی زیادی احتیاج دارد ، خوردن سه غذای ضروری نیاز او را برآورده نمی کند و باید توجه داشت که این میان وعده تنها بخش کوچکی از رژیم غذایی کودک است و غذای اصلی را تغییر نمی دهد. به

دفتر چاپ شده توسط دکتر محمد صفریان در روزنامه قدس

دیدگاهتان را بنویسید