نگرانی دشمن تکرار حماسه دفاع مقدس تا دهه ۹۰ است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانسعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: با حمایت قدرت نرم در جنگ سخت پیروز شدیم. پیروزی های جنگ سخت ما نیز توسط قدرت نرم پشتیبانی می شود من بود.

جلیلی تاکید کرد: دشمن مولفه های قدرت نرم را هدف قرار داد. اندیشه انقلاب اسلامی، وحدت مردم و رهبری سه هدف اصلی دشمن است.

وی در سخنانی در عرصه هنر گفت: دشمن در صدد انتقام ناکامی های سخت و پی در پی چند دهه اخیر از مردم است. رویارویی دشمن با اندیشه دینی ناشی از شکست های بزرگی است که خورده است. از روزی که مردم اسلام را انتخاب کردند، تلاش دشمن این بود جوک الحیل باعث پشیمانی آنها از این انتخاب می شود. حرکات تجزیه مطالبه گرکشتار، خشونت و تحمیل ۸ سال جنگ بر مردم، تمام تلاش های سخت، خشن و وحشیانه دشمن برای انتقام. گرفتن او یکی از کسانی بود که انقلاب اسلامی را انتخاب کرد.

یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با شکست گسترده دشمن در جنگ سخت تلاش کرد تا با تشدید فشارهای اقتصادی انتقام از ملت ایران را کامل کند و روند فشارهای اقتصادی را تا راهبرد فشار حداکثری دنبال کرد. چند ماه پیش خودشان اعتراف کردند که فشار حداکثری به طرز بدی شکست خورده است.

جلیلی گفت: دشمنی که در مناطق سخت و نیمه سخت شکست خورد، امروز ناامیدانه یکی از ناکامی های فاحش، وارد میدان شد که مزیت نسبی ماست. اگر در عرصه‌های سخت با قدرت نرم دشمن را شکست دادیم به همان شیوه اول و با قدرت بیشتر در جنگ نرم او را شکست خواهیم داد. اسلام، رهبری و وحدت همه آحاد جامعه از مولفه های اصلی قدرت نرم ما هستند و دشمن برای جلوگیری از شکست این سه مولفه را هدف قرار داده است.

وی افزود: تلاش دشمن برای وادار کردن مردم ایران به عقب نشینی از انتخاب اسلام به نتیجه نرسید و دشمن شکست قاطع چهل و چند ساله ایران را دید و اکنون در تلاش است تا مانع از سرعت پیشرفت کشور شود. . اکنون زمان تسریع توسعه کشور است. زیرا ملت ما چهل و چند سال از موانع دشمن را با اقتدار پشت سر گذاشته است. دشمن از ترس کند شدن مسیر توسعه کشور آخرین ابزار خود را به کار گرفت.

جلیلی گفت: دشمن بیشتر از همه نگران جوانانی است که پیشرفت کرده اند آن ها هستند، تا خود ایرادات را اصلاح کنند. توانمندی های این ملت این تحولات را ایجاد کرده است و اکنون در صدد رفع ایرادات و عیوب و پیشبرد موفقیت ها با اقتدار است. تلاش دشمن این است که این قابلیت ها را منحرف کند. این حق و رسالت هر یک از دانشگاه های ما است که با ظرفیت فراوان اساتید و دانشجویان خود نقش و سهم لازم را در پیشرفت و تعالی کشور ایفا کنند.

عضو شورای ارزیابی انقراض تاکید کرد: وظیفه نهادها و سازمان های کشور است که این حق و رسالت را به رسمیت بشناسند و بستر لازم را برای ایفای این نقش فراهم کنند. اینکه آشکارترین دروغ ها به مهم ترین ابزار رسانه های دشمن تبدیل شده است، نشان از یاس و شکست آنهاست. دروغ های پی در پی و ناکامی های پی در پی او موجب سرخوردگی رسانه های دشمن می شود. اکنون زمان آن فرا رسیده است که حرکت همه جانبه و یکپارچه ملت به ویژه جوانان، دانشجویان و اساتید به پیشبرد موفقیت ها و رفع عیوب و عیوب بپردازند. ترس دشمن رفع مشکلات و تسریع پیشرفت است. دشمنی که یک بشکه نفت ایران را نمی فروشد جدولامروز پالایش روزانه صد هزار بشکه نفت ایران را در پالایشگاه دیدم فراسرزمینی ونزوئلا است.

وی بیان کرد: حل مشکلات نیازمند همت جمعی است تا اقتصاد کشور از وضعیت فعلی شروع شود. این جهش نیازمند کمک مردم به ویژه دانشگاه ها به دولت برای حل مشکلات است. فردی که به خشونت، ترور و تهدید متوسل می شود و از خام ترین ادبیات استفاده می کند، به این معناست که خود از توانایی مبارزه با جنگ نرم ناامید است.

وی افزود: بر اساس منطق انقلاب اسلامی برای دفاع از حقایق انقلاب نباید درنگ کرد و غر زد.

جلیلی تاکید کرد: تبیین حقایق انقلاب برای نوجوانان و دانش آموزان حماسه های شکوهمند دفاع مقدس را تکرار خواهد کرد. چنانکه حماسه های غرورآفرین دهه ۷۰ نیز همچون شهید گواه است زندگی من در دهه ۹۰ ما مدافع حرم بودیم. همچنین این حضور باشکوه در اربعین، در گروه های جهادی برای پیشرفت کشور و امدادرسانی در بلایای طبیعی و مبارزه با کرونا، بارها تکرار می شود. جبهه انقلاب اجازه نخواهد داد دشمن به آن تکیه کند و با رفع عیوب و تکمیل عیوب و التیام زخم ها از آن بهره ببرد. در یک حرکت عظیم جهادی حضور طلاب، دانشجویان و اساتید محترم حوزه و دانشگاه در مدارس جهت گفتگو با دانشجویان و رفع شبهات و پاسخگویی به سوالات آنان فراهم گردد.

عضو شورای تشخیص اکیدن خاطرنشان کرد: روایت مقاومت و پیشرفت انقلاب اسلامی دل‌های پاک را در اقصی نقاط جهان جذب می‌کند. دغدغه دشمن جذب فطرت های پاک به این حقایق است. دغدغه دشمن تکرار حماسه های انقلاب و دفاع مقدس تا دهه ۹۰ است نود می بینم این است. دشمنی که با آهنگی آزار می دهد و آن را نمی گیرد جدولاو تکرار حماسه های بزرگ از این نسل را برای خود کشنده می داند.