نمازی: کانادا شبیه‌سازی بسیار خوبی برای بازی با آمریکا است/ فدراسیون فوتبال گام مثبتی برداشت


امید نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره قطعی شدن برگزاری دیدار ایران مقابل کانادا در شهر ونکوور اظهار داشت: بازی با کانادا برای تیم ایران خیلی مفید است زیرا شکل و فلسفه بازی این حریف خیلی به آمریکا نزدیک است و بازیکنانش هم کیفیت خیلی نزدیکی به آمریکایی ها دارند. جان هردمن، مربی کانادا جوان و با انگیزه  است. او کارش را در تیم بانوان کانادا شروع کرد اما به دلیل موفقیت‌های زیادش در آن تیم، هدایت تیم مردان شان را هم به برعهده گرفت.

وی افزود: این مربی از زمان حضورش در تیم کانادا دگرگونی خیلی خوبی را ایجاد کرده است. نفرات لژیونری که در اروپا بازی می‌کردند را به این تیم اضافه کرده و نسل خیلی خوبی در کانادا شکل گرفته است. شاخص ترین بازیکن شان هم آلفونسو دیویس، دفاع چپ بایرن مونیخ است. هرچند تیم قدری هستند اما به نظر من به خوبی آمریکا نیستند.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: هرچند کانادا در یک بازی مقدماتی جام جهانی آمریکا را شکست داد و با در اختیار داشتن یکی از بهترین نسل هایش به عنوان اولین تیم آمریکای شمالی و کونکاکاف به جام جهانی رسید اما در کل آمریکا بهترین تیم منطقه است که در دو دوره اخیر جام ملت‌های این قاره قهرمان شده است. دیدار با کانادا یک بازی خیلی خوب برای آماده سازی تیم ملی کشورمان و شبیه سازی بسیار مناسب برای دیدار با آمریکا است.

نمازی درباره اینکه به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال ایران که در شرایط چندان باثباتی از لحاظ مالی قرار ندارد، با برگزاری دیدار با کانادا گام خوبی برای آماده سازی تیم ملی در راه رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ برداشته است، توضیح داد: صد در صد این بازی گام مثبتی برای فدراسیون ما است‌. همین که توانستند در این تاریخ دیدار با کانادا را هماهنگ کنند، خیلی مهم است زیرا در همین فیفا دی تیم حریف ۴-۳ بازی دیگر دارد‌ و فقط در روز ۱۵ خرداد بازی نداشت. به همین خاطر ایران در زمان خوبی  توانست این بازی را صد در صد کند و این اتفاق مهمی است.

 

وی اضافه کرد: شنیده ام ایران قرار است در همین فیفادی یک بازی دوستانه دیگر در کانادا برگزار کند که کار خیلی مشکلی است. بحث هماهنگی ها برای استادیوم گرفتن در این کشور مشکل است و تیم‌های این منطقه هم در مسابقات لیگ ملت ها، درگیر بازی‌های خودشان هستند. امیدوارم در این راه موفق باشیم و بتوانیم یک بازی دوستانه دیگر هم هماهنگ کنیم.

مربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درمورد وضعیت فعلی این تیم، پاسخ داد: تیم ایران هم مثل آمریکا و کانادا یکی از بهترین نسل های خودش را در اختیار دارد. بازیکنان ما کیفیت بالایی دارند و خیلی از آنها در خارج از کشور لژیونر هستند. بیشتر آنها هم در سن پختگی هستند و تجربه جام جهانی را دارند که این موضوع  می‌تواند کمک خیلی بزرگی برای ما به ویژه برابر آمریکا که تیم جوانی است باشد. زیرا این نسل تیم ملی آمریکا تجربه حضور در جام جهانی را ندارد.

نمازی درباره آخرین وضعیت تیم هیوستون دینامو در لیگ MLS آمریکا، توضیح داد: تیم ما شروع خوبی در لیگ داشته ولی باید بهتر از این باشیم زیرا تیم‌های دیگری برای خرید بازیکن، سرمایه گذاری بیشتری داشته‌اند. ما هم باید با سرمایه گذاری بیشتر، بازیکنان باکیفیت‌تری به تیم اضافه کنیم ولی اکنون در میانه های جدول هستیم. امیدوارم با بهتر شدن این روند بتوانیم به پلی آف صعود کنیم.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید