نقش برجسته سرویس های امنیتی خارجی در حوادث و کشتارهای اخیر – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، روح الله درخت بید وی صبح جمعه در حاشیه جلسه شورای امنیت در گفتگو با خبرنگاران شهادت دو جوان آملی در حادثه تروریستی را تسلیت گفت و اظهار داشت: این حادثه ساعت ۲۰ رخ داد. در جاده امام خمینی (رحمت الله علیه) افزودند: فردی مسلح دو جوان ماندگار، انقلابی و بسیجی را در فاصله کوتاهی به طرز فجیعی به شهادت رساند.

وی افزود: یکی از این جوانان که هشت ماه نامزد بود به ناحق جلوی چشم همسرش به شهادت رسید و مطمئنا این اتفاقاتی که در کشور می افتد بی پاسخ نخواهد ماند.

وی نقش دستگاه های امنیتی خارجی به ویژه سازمان سیاهپوست را در وقوع این حوادث شناسایی کرد و گفت: تروریست یک نفر است و نهادهای امنیتی با دقت در حال شناسایی و دستگیری وی هستند.

درخت بید با بیان اینکه مراسم باشکوه روز شنبه با حضور باشکوه مردم شهیدپرور برگزار شد پرورش دهنده برای تشییع شهدای والامقام در شهر آمل نگهداری می شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به حماسه مردم آمل در حماسه ششم بهمن سال ۶۰ افزود: اتفاقات اخیر مشمول در شیراز نشان می دهد که توسل به خشونت به دلیل عدم همراهی اغتشاشگران راهبرد جدیدی است که در آمل و شیراز آشکار شده است.

درخت بید با بیان اینکه وسایل ایمنی به شدت همین الان رصد گفت: پروژه کشتار توسط شورشیان در دستور کار است و از خانواده های عزیز مردم علوی می خواهیم از شرکت فرزندان خود در اغتشاشات جلوگیری کنند.

وی طرح کشتار را از دستور کار جدی معارضان برشمرد و گفت: ما خطوط این موضوع را از نزدیک دنبال کرده ایم و کشتار به صورت پروژه ای در استان انجام می شود و کشتار مردم با آن هیچ ارزشی برای آنها ندارد. آنها جنایتکاران تاریخ محسوب می شوند. و جنایات آنها را می بینیم.