نارسایی میترال و ارتباط آن با اضطراب


درمان افتادگی شریان میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با اضطراب

تجمع شریان میترال نوعی بیماری شریان میکسوماتوز است. بافت اطراف شریان میترال و بند ناف اغلب متسع می شود ، به طوری که شریان میترال می تواند همزمان با ضربان قلب خم شود.
افرادی که دچار افتادگی شریان میترال هستند ممکن است عود نداشته باشند (نشت عروق) یا شدت آنها از نشت خفیف تا متوسط ​​شریان فلپی باشد. در حقیقت ، اکثر مردم فاقد آب پاک و منابع سالم هستند.

درصد کمی از افراد مبتلا به بزرگ شدن شریان میترال دارای MVP های سختی هستند که نیاز به درمان دارند. نارسایی میترال شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گفته می شود زنان بیشتر از مردان مبتلا می شوند. به خاطر داشته باشید که نارسایی میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

برداشتن شریان میترال قلب

علائم بزرگ شدن شریان میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک بیماری مزمن است ، اما اکثر افراد مبتلا هرگز هیچ علامتی ندارند.

و اگر افراد به این بیماری مبتلا شوند ، ممکن است شوکه شوند. هنگامی که علائم مشاهده می شود ، ممکن است به این دلیل باشد که خون در حال برگشت به داخل شریان است. علائم نارسایی میترال می تواند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما به شرح زیر هستند:

ضربان قلب رقابتی یا غیر طبیعی (آریتمی)
سیاه یا روشن
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، معمولاً هنگام ورزش هنگام دراز کشیدن
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از بیماریهای دیگر قلبی باعث علائم مشابه نارسایی میترال می شوند ، تنها مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر به پاکسازی شریان عادت کرده اید ، در صورت تایید علائم ، به پزشک خود مراجعه کنید.

علل نارسایی میترال

شریان میترال جریان خون بین حفره های فوقانی و تحتانی قلب چپ را سرکوب می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، هنگام پمپاژ قلب ، شریان میترال به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به محفظه فوقانی چپ (بطن چپ) جلوگیری می کند.

اما در برخی از افراد با بزرگ شدن شریان میترال ، یک یا دو شریان میترال دارای ریشه های بزرگ شده یا اتساع بزرگ هستند که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود مانند یک چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. شکم را نمی توان محکم بست.

در برخی موارد ، خون ممکن است به شریان برگردد (بیماری شریان میترال) اگر فقط مقدار کمی خون به بطن چپ بیفتد ، احتمالاً مشکلی نبوده است. در بالا ذکر شد که نارسایی شدید شریان میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سبکی سر ایجاد کند.

نام دیگر بزرگ شدن شریان میترال سندرم سوفل کلیک است. هنگامی که پزشک با استفاده از گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که انگار ضربان ها در حال بازگشت هستند و به دنبال آن صدای دیگری از پایان خون به داخل دهلیز جریان می یابد.

اسامی دیگری که نارسایی میترال را توصیف می کنند عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم غضروف فلاپی
سندرم نارسایی میترال
بیماری شریان میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی شریان میترال

محصولات برای نارسایی میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر فرد و در هر سنی رخ دهد. بیماریهای شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. نارسایی میترال می تواند با بسیاری از بیماری های دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
بیماری Ehlers-Danlos
• آزار و اذیت جنایی
• تقویت ماهیچه ها
بیماریهای قبرها
• اسکولیوز

دستیابی به پیوند بای پس شریان میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، ممکن است هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی ، سوفل تشخیص داده شود. علائم شایع عبارتند از ضربان قلب سریع (حمله قلبی) ، درد قفسه سینه و خستگی.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به رشد دریچه میترال مشکوک شود. حرکت طبیعی شریان میترال می تواند صدایی متفاوت به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز دارید ، پزشک ممکن است صدای سوفل ضربان قلب را از پشت بشنود.

بررسی کامل شریان میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این یک نوع سونوگرافی قلبی است.

نحوه تشخیص نارسایی میترال

در صورت شکایت باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که هیچ علامتی ندارند ، در صورت تایید نارسایی میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت شریان و میزان خون برگشتی (عقب) از شریان در طول انسداد قلب استفاده می کند.

آزمایش احتمالی دیگر ، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) است که MRI قلبی نیز نامیده می شود.

درمان افتادگی شریان میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین اغلب نیازی به درمان نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل نارسایی میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از جراحی برای ترمیم یا جایگزینی شریان بینایی سود ببرند. برای افرادی که به دلیل افتادگی شریان میترال با نارسایی میترال علائم بیماری قلبی دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم نارسایی میترال به ندرت شدید است. بهترین درمان ها برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش ها
• خانه
تکنیک های استراحت و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، که داروهایی هستند که ضربان قلب را کاهش می دهند ، ممکن است به ویژه در افرادی که ضربان قلب آنها بسیار سریع است ، به نام تاکی کاردی و افتادگی دریچه میترال مفید باشد.

MVP ها به ندرت بیماری جدی دارند. با این حال ، در شدیدترین موارد ، می تواند باعث حمله قلبی (آریتمی) شود که در نهایت تهدید کننده زندگی است.

اگر بزرگ شدن شریان میترال آنقدر خوب باشد که باعث پارگی مهم شریان شود ، که “شکست مجدد” نامیده می شود ، می تواند منجر به مشکلات جدی مانند بیماری قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا وقتی رگ تنگ می شود ، دهلیز می تواند گشاد شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ضربان قلب مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” شود که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. با حرکت سر از قلب به عروق یا مغز ، می تواند منجر به زخم یا بیماری عروق کرونر قلب شود.

برای جلسات رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت فوراً تماس بگیرید.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پلاک.

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید