مکتب الصادق (علیه السلام) دانشکده در تراز انقلاب و گرایش به تأسیس / لزوم تحول جدی در عرصه تولیدات فرهنگی


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن معصومی مدیرعامل بنیاد فرهنگی مکتب الصادق(ع) عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: این مجموعه جزو ۳ مجموعه برتر استان اصفهان و هیئت در تراز انقلاب و موثر در حرکت های جاری استان.

وی افزود: مکتب الصادق با شورای راهبردی متشکل از نخبگان فرهنگی استان اصفهان بیش از ۱۰ سال است که توانسته در عرصه فرهنگی استان نقش آفرینی کند و منویات را در دستور کار خود قرار دهد. استان. رئیس عالی.

معصومی با اشاره به نقش مردم در حوادث مختلف ادامه داد: امام با هیئتی نهضت انقلاب اسلامی را علیه عظمت مادی شاه رهبری می کند، آن زمان ایشان مجموعه های مختلف را نداشتیم. و نهادهایی که الان وجود دارد و سازمانی که نهضت را با امام شروع کرد و هزینه کرد این هیئت بود که انقلاب کرد.

مدیرعامل بنیاد مکتب الصادق با بیان اینکه هیئت انقلاب تمدن ساز است و رئیس جمهور نیز مأموریت ایجاد مجدد حکومت مردمی را داد، گفت: این مردم هستند که حرکت را پیش ببرند. انقلاب با امام حکومتشان و همین مردم مکتب الصادق و محدوده حوزه ایشان با همین اندیشه مشخص شد.[homil-gvernhuwal-istessniesuMaktabal-Sadiqg[andhal-ambitutal-qasamtieg[udeterminatbdanil-[sieb

معصومی با بیان اینکه برنامه این هیئت در دهه دوم محرم با حضور بیش از ۶ هزار نفر برگزار می شود، تصریح کرد: این هیئت در دهه دوم محرم الحرام برگزار می شود. گروه مدرسه حتی در شعار جهاد هم این توضیح را رعایت کردند.

در حوزه تولیدات فرهنگی نیازمند تحول جدی هستیم

علی صالحی سخنگوی شورای شهر اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: مجموعه بنیاد مکتب الصادق با بیش از ده سال ریشه در جنوب غرب اصفهان و در مجاورت مجموعه های بزرگ اصفهان که حامل فرهنگی هستند فعالیت خود را آغاز کرد. فرهنگ. بار شهر

وی با بیان اینکه امسال در شرایطی قرار داریم که ابر گروه های فرهنگی به دلیل اهمیت جهاد تبیینی باید بیش از پیش نقش خود را ایفا کنند، افزود: در جنگ شناختی، گروه های فرهنگی و مذهبی یکی از اصلی ترین ها هستند. سلاح هایی برای مقابله با این همه جنگ و لازم است با تمام توان وارد میدان توضیح شوید.

صالحی ضمن توجه به اهمیت اعزام هیئت ها در عرصه تبیین جهاد گفت: سلاح های فرهنگی مردم باید تقویت شود تا بتوان در عرصه تداوم انقلاب اسلامی گام های اساسی برداشت. ظهور هیئت به عنوان یکی از میدان داران اصلی جهاد تباین نشان دهنده عمق راهبردی گروه ها و هیئت های فرهنگی در گام دوم انقلاب است.

سخنگوی مجمع اسلامی اصفهان با ابراز امیدواری به اینکه محرم امسال آغازی برای گروه های فرهنگی باشد، گفت: نیازمند تحولی جدی در حوزه محتوایی استان و کشور هستیم و در صورت عدم رعایت موازین پیش بینی شده، نیاز است. انتظارات از شورای انقلاب، اثربخشی ما کاهش می یابد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مسجد دیگر تنها محل عزاداری نیست و باید در همه حوزه هایی که مردم نیاز دارند گنجانده شود، خاطرنشان کرد: اگر مسجد و مسجد ما اینگونه تجهیز شود، جبهه تهاجمی خواهیم داشت.

صالحی با اشاره به استقبال جهانی از سلام کمندان تصریح کرد: سلام کمندان نشان داد که نگاه انقلابی در حوزه تولیدات دینی حتی اگر نقدی هم وجود داشته باشد ضروری است و باید تلاش کنیم مجموعه های فرهنگی را در این زمینه به تجهیزات مدرن برسانیم. دوران نقش بیشتری ایفا کند.

گروه ها و هیئت های فرهنگی مسئولیت فعالیت های فرهنگی مناطق را بر عهده دارند

حجت الاسلام مهدی فوقی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امروز اگر بخواهیم شاهد حمایت از فعالیت های فرهنگی در محلات، مناطق و مراکز شهرها و روستاها باشیم، مبنای این امر مجموعه های فرهنگی، هیئت ها است. و مساجد

وی افزود: امروز اگر افراد مشهور می شوند به خاطر ظاهرشان نیست، بلکه به خاطر باری است که از دوش جامعه برداشته و جامعه را در مسیر آرامش قرار می دهند.

وی با بیان اینکه حیات یکی از متمدن ترین تشکل های بعد از انقلاب اسلامی است و همه چیز را برای خدمت به مردم گذاشته است، گفت: امروز خیریه هایی هستند که به صورت ناشناس فعالیت می کنند اما فرصت دیده شدن ندارند.

فوقی با بیان اینکه مکتب الصادق یکی از تشکل های واقعی اصفهان است، تصریح کرد: سازمان تبلیغات باید بتواند در راستای ساماندهی این گونه مراکز گام بردارد و مردمی سازی را در اولویت قرار دهد.

«در راه انقلاب» شعار امسال مکتب الصادق(ع)

مسعود ادیبی مدیر رویدادهای مکتب الصادق نیز با اشاره به انتخاب شعار «در راه انقلاب» در برنامه امسال مکتب الصادق(ع) گفت: دلیل انتخاب این شعار این بود که انقلاب در زمان پیامبران آغاز شد و در زمان پیامبر اسلام به اوج خود رسید و این حرکت به تدریج به انقلاب اسلامی رسید.

وی در خصوص طرح خورشید توضیح داد: طرح پوستر را به سمتی بردیم که قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) نگاهی به پایان و انقلاب بزرگ مهدوی بود.

ادیبی افزود: حضرت اباعبدالله علیه السلام وقتی تنها ماندند به خورشید که موضوع امام زمان است نگاه کردند و ما نگاه ایشان و شعار شمس الطلیع را قرار دادیم. آه زیر آن انقلاب اسلامی هم در همین مسیر بود که با امام و حضور مردم پر رنگتر شد، هر چند در مسیر انقلاب موانعی وجود دارد و ما آن موانع را به صورت خط هایی روی خورشید نشان دادیم.

در پایان این مراسم از پوستر برنامه امسال مجتمع فرهنگی مکتب الصادق(ع) رونمایی شد.

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید