مواد غذایی برای از بین بردن دندانهای تمیز – دکتر رویا خادمیان


14571292 739 - مواد غذایی برای از بین بردن دندانهای تمیز

غذاهایی که دندان های تمیز می خورند

در اینجا غذاهایی وجود دارد که می تواند به تمیز نگه داشتن دندان های شما کمک کند. غذاهایی هستند که برای دندان های شما مضر هستند و برخی دیگر برای دندان های شما مضر هستند ، اما آیا می دانستید که غذاهایی نیز وجود دارند که هنگام خوردن دندان ها را تمیز می کنند؟ در اینجا برخی از این غذاها و فواید آنها ذکر شده است.

آپو

خوردن سیب می تواند به پاکسازی و پاکسازی دندان ها و مبارزه با بوی بد دهان کمک کند. فیبر موجود در سیب وظیفه خمیر دندان را بر عهده دارد و نقش مهمی در پاکسازی سنگ ها از دندان ها و از بین بردن ضایعات غذا دارد. اسیدیته موجود در سیب باکتری های بد را از بین می برد و بنابراین در رفع بوی بد دهان بسیار مثر است. بهتر است سیب همراه سیب مصرف شود زیرا سرشار از فیبر سالم برای دهان است که به تمیز کردن دندان ها و لثه ها کمک می کند.

هویج

هویج ، مانند سیب ، سرشار از فیبر و دندان های تمیز در شستن سنگ ها هنگام غذا خوردن است. هویج همچنین تولید بزاق را تحریک می کند که اغلب دندان ها را تمیز می کند. هویج علاوه بر تمیز کردن دندان ها حاوی ویتامین B برای مبارزه با التهاب لثه است.

از میوه ها

پوشیدن سبزیجاتی مانند کلم پیچ و اسفناج سرشار از فیبر و کالری کمی هستند و آنها را به یک خمیر دندان عالی تبدیل می کند! فیبر موجود در سبزیجات برگ مانند سیب و هویج به تمیز کردن مواد غذایی و مواد زائد هنگام از بین رفتن کمک می کند. اما آیا می دانستید که کلم پیچ حاوی کلسیم و ویتامین B است؟ کلسیم دندان ها را تقویت می کند و ویتامین های گروه B به درمان و جلوگیری از التهاب لثه ، که معمولاً به آن بیماری لثه می گویند ، کمک می کند. به جای کاهو ، سعی کنید کلم پیچ یا اسفناج بیشتری به ساندویچ بچه خود اضافه کنید ، یا از کلم پیچ و هویج برای مسواک زدن دندان های خود استفاده کنید!

سیسی

پنیر به خودی خود در تمیز کردن دندانها م effectiveثر نیست ، اما از آسیب دیدن سایر غذاها در صورت از بین رفتن جلوگیری می کند. پنیر سرشار از کلسیم است که دندان ها را قوی می کند ، اما فواید پنیر به این محدود نمی شود. همچنین حاوی پروتئینی به نام کازئین است که باعث تقویت پوسیدگی دندان و جلوگیری از ایجاد پلاک می شود. پنیر همچنین از آسیب اسید به مینای دندان جلوگیری می کند. سعی کنید هر روز یک برش پنیر به ناهار کودک خود اضافه کنید تا کلسیم و گاز بیشتری به او بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید