من از هیچ چیز پشیمان نیستم و اگر برگردم دوباره به سراغ افسران می روم


به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، بر اساس کیفرخواست صادره، محمد قبادلو فرزند محمدعلی با برخورد گسترده با ماموران نیروی انتظامی با برخورد یک دستگاه خودروی سواری پیکان سفید رنگ که منجر به شهادت شهید شد، متهم به فساد ارضی است. فرید. کرم پور حسنوند و زخمش پنج مامور دیگر پلیس شدند.

به گفته نماینده دادستان، بر اساس نظریه پزشکی قانونی، مارتی کرم پور بر اثر اصابت ضربه شدید به سر، دچار خونریزی و له شدن بافت مغزی شده و علت شهادت وی نیز همین است.

در ادامه، در جلسه دادگاه، فرمانده مأموران حادثه مذکور که از ناحیه پای راست نیز مجروح شده بود، به تشریح این حادثه پرداخت و گفت: ۳۰ شهریور بود که از سوی سلسله مراتب برای حفظ امنیت مأموریتی برای ما فرستاده شد. و از ناهنجاری جلوگیری کنید.

وی افزود: ماموریت خود را به پایان رساندیم و قصد برگشتن به مقر را داشتیم که ناگهان صدای مهیبی به گوشم خورد، برگشتم تا ببینم چه اتفاقی افتاده و ناگهان با ماشینی برخورد کردم.

افسر فرجا گفت: روی زمین دراز کشیده بودیم، مارتی کرم پور داشت بیهوش می شد، می خواستم به سمتش بروم که دیدم پای راستش به شدت آسیب دیده است.

در ادامه این جلسه محمد قبادلو با قبول اتهام خود به تشریح روند حادثه پرداخت.

اما پس از پایان جلسه دادگاه و در حالی که متهم در حضور قاضی اتهام خود را پذیرفت، در فضای مجازی تردیدهایی در خصوص این پرونده به وجود آمد و حتی مادر متهم اقدام به انتشار فیلم کرد.

در یکی از فیلم‌هایی که مادر متهم محمد قبادلو منتشر کرده، ادعا می‌کند که این حکم در اولین جلسه دادگاه صادر شده است.

این در حالی است که جلسه دادگاه مربوط به این پرونده روز شنبه تشکیل شده و پرونده همچنان در مرحله دادگاه است و منجر به صدور رای نشده است.

ابهامات در مورد پرونده و جزئیات حادثه

شهید فرید کرم پور متولد شهر چگانی و از اهالی شهر پرند بود که در تاریخ ۳۱ شهریور در ناآرامی های خیابانی شهر رباط کریم (پرند) به دلیل پرتاب شدن از خودروی سواری مجروح شد. پنجم مهرام به شهادت رسید.

بامداد سی و یکم شهریور ماه به دلیل اغتشاشات، یگان موتوری یگان امداد و نجات به همراه فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم به دلیل وجود ناآرامی در پرند در این منطقه متمرکز شده اند. .

حوالی ساعت ۱:۳۰ بامداد که اغتشاش فروکش می‌کند و آشوب‌ها گسترش می‌یابد، پایان مأموریت به یگان‌های امدادی اعلام می‌شود و نیروهای امنیتی برای بازگشت به مقر فرماندهی آماده می‌شوند. در راه بازگشت به مقر پارک فدک، گروه یگان امداد و نجات متشکل از ۶ موتورسیکلت برای دقایقی پشت چراغ قرمز توقف می کنند.

نقشه قبلی متهم برای اجبار مأموران به شهادت

در همین حال محمد قبادلو با برنامه ریزی قبلی با یک دستگاه خودرو پیکان با سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به یگان موتورسیکلت حمله کرد. ماشین او پس از برخورد با موتورهای نجات متوقف می شود. در این تصادف ۶ نفر از نیروهای امنیتی حضور داشتند که پنج نفر از آنها به شدت مجروح شدند و یکی از آنها به دلیل سقوط از موتور سیکلت آسیب کمتری دید.

قبادلو پس از ارتکاب جنایت اقدام به فرار کرد که به دلیل قرار دادن یک دستگاه موتورسیکلت یگان امدادی در زیر خودرو نتوانست این کار را انجام دهد.

علت شهادت فرید کرم پور

بر اساس گزارش پزشکی قانونی و پرونده بالینی شهید کرم پور، علت فوت فرید کرم پور جراحات جسمی، شکستگی جمجمه و له شدن بافت مغز بوده است.

محمد قبادلو: اگر ۱۰ مامور دیگر هم بیایند، آنها را له می کنم

پس از دستگیری متهم محمد قبادلو، وی توسط افسر وظیفه برای توضیح اتهام به زندان منتقل شد، وی خود را از ماموران به سمت خودرو پرتاب کرد و روی زمین افتاد.

حتی صراحتا می گوید که با برنامه ریزی قبلی این کار را انجام داده و اگر همین الان ۱۰ مامور دیگر بیایند از آنها فرار می کند.

محمد قبادلو در مسیر رسیدن به صحنه جنایت برای بازسازی صحنه جنایت در خودرو اعلام کرد که پشیمان نیست و اگر دوباره این کار را انجام دهم دوباره انجام خواهم داد.

دلیل تفاوت زمان وقوع حادثه و بازسازی صحنه جرم چیست؟

یکی از شبهات مطرح شده در مورد این پرونده این است که چرا بازسازی صحنه جرم در ۲۱ مهر و گزارش صحنه حادثه در ۱۹ مهر تشکیل شده است و بازسازی صحنه جرم ۱۰ روز پس از حادثه انجام شده است.

تفاوت این تاریخ این است که در روزهای اول کرم پور شهید به دلیل جراحات وارده در بیمارستان بستری شد و هنوز به شهادت نرسیده بود.

اتهامات محمد قبادلو

محمد قبادلو به قتل عمد، جراحت عمدی منجر به نقض سایر شکات، قتل عمدی سایر شکات نجات یافته با ضربه زدن به خودرو، تخریب وسایل نقلیه و فساد زمین متهم است.

به غیر از اتهام فساد مالی که در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود، سایر اتهامات وی در دادگاه کیفری رسیدگی می شود. به همین دلیل محمد قبادلو طبق قانون باید در ۲ دادگاه جداگانه به اتهامات خود پاسخ دهد.

حضور وکلای متهم در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری

با توجه به اینکه اتهامات قبادالو قتل عمد، جراحت عمدی منجر به انفصال نسبت به سایر اتهامات، قتل عمد از سایر اتهامات زنده مانده با ضربه زدن به خودرو و تخریب خودروهای ناجا در دادگاه کیفری رسیدگی خواهد شد، وکلای وی تصمیم گرفتند در جریان این پرونده حضور داشته باشند و طبق قانون می توانند از موکل خود دفاع کنند. نکته مهم این است که موضوع قصاص متهم در این دادگاه نیز مطرح و ادامه دارد.

طبق قانون و در آغاز تحقیقات مقدماتی، قاضی پرونده به محمد قبادلو اعلام می کند که آیا توانایی وکیل گرفتن را دارد یا خیر.

قبادلو معتقد است که توانایی وکیل گرفتن را ندارد و خطاب به قاضی می گوید که قوه قضاییه برای او وکیل انتخاب کند. طی مکاتبات موجود طبق تبصره ماده ۱۹۰ قاضی برای قبادلو تقاضای وکیل می نماید. از مرکز مشاوران قضایی

در این مرحله خانواده محمد قبادلو ۲ وکیل (مهدخت دامغان پور و امیر رئیسیان) را به پرونده وی معرفی می کنند.

وکلای متهم صلاحیت حضور در دادگاه انقلاب را ندارند

با توجه به ابعاد امنیتی این پرونده و اجرای تبصره ماده ۴۸ (انتخاب وکلای مورد تایید رئیس قوه قضائیه)، وکلای معرفی شده از سوی خانواده قبادالو صلاحیت دفاع از وی در پرونده فساد مالی را ندارند. در زمینی که در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود اما حضور آنها در پرونده کیفری محمد قبادلو مانعی ندارد و وکلای منصوب می توانند در دادگاه کیفری یک از اتهامات تعیین شده وی دفاع کنند.

ادعای وکیل: موکلم از نظر روانی ناپایدار است!

در آخرین جلسه دفاعیات مربوط به پرونده کیفری محمد قبادلو در دادسرا، دو وکیل منتخب (مهدخت دامغان پور و امیر رئیسیان) حضور داشتند. در این جلسه که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، وکیل رئیسیان مدعی شد موکلش مبتلا به اختلال دوقطبی است و از نظر روانی تعادل ندارد و با مراجعه به ماموران هیچ اراده ای نداشته است.

پس از صحبت های وکیل، بازپرس پرونده در حضور وکلا از متهم درباره بیماری روانی و دوقطبی وی سوال می کند. محمد قبادلو بیان می کند که از سال ۱۳۹۳ از بیماری خود مطلع شده است اما قبل از اینکه برای مداوا در بیمارستان بستری شود، فقط گهگاهی به پزشک مراجعه کرده و آخرین درگیری یا نزاع او به سال اول متوسطه برمی گردد.

آیا محمد قبادلو مریض است؟

بعد از این دا[ditietl-investigaturjistaqsihikunjafaktardwaril-kundizzjonital-mardata’QabadaloMinnmetakontta[demb[alaparrukkierqattattakkajtklijentwaqtliqaxxarlurasuuwi//?Masarxumhuxsejseħħudejjemkienffukatfuqix-xogħoltagħhastess

Konverżazzjoni bejn avukat u klijent fl-uffiċċju tal-prosekutur

Waqt il-konverżazzjoni bejn l-avukati u Qabadalu fl-uffiċċju tal-prosekutur, l-imputat irreaġixxa b’mod qawwi għat-talba tal-avukat dwar il-marda bipolari tiegħu u qal għaliex dejjem tgħid bipolari bipolari bipolari u qal sentenzi fis-sens li jekk tazza nbid u Jekk poġġu tazza velenu quddiemu, għandu dixxerniment u dixxerniment biżżejjed biex ixxotta t-tazza tal-inbid.

F’din il-laqgħa, Mohammad Qabadlo iħabbar uffiċjalment li jekk jerġa’ jara lill-pulizija u lill-uffiċjali tas-sigurtà fit-triq, se jaħrabhom.

Opinjoni ta’ tabib forensiku dwar l-istat tas-saħħa mentali ta’ Mohammad Qabadlo

L-eżaminatur mediku ħabbar ukoll dwar l-istat mentali u emozzjonali ta ‘Mohammad Qabadlo: “Twettaq eżami psikjatriku, skont l-eżami u l-istorja ta’ dak imsemmi hawn fuq, isemmi r-rekords tad-dijanjosi u t-trattament ta ‘disturbi tal-burdata. Bħalissa, hemm sintomi u evidenza ta disturb psikjatriku kbir li jikkaw]از دست دادن هوشیاری قدرت تشخیص و کنترل g[andha ti;i ppre]entata، در چارچوب reatmachinexobservatukienresponsibleg[برایاعمالورفتار[و[intar-reatmakienxosservatukienresponsabblig[all-azzjonijietul-im;ibatieg[u