“منهتن سیاه” روماره بردن بازتابی از هارلم … در دهه 1960 است.


تاریخ هماهنگ فرهنگ و هنر سیاه در هارلم – همانطور که دوستان و همسایگان گفته اند – در نمایشگاه جدید پولونسکی در نمایشگاه گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک مورد بررسی قرار می گیرد. در یک قسمت ، ماکت آگوستا ساویج را خواهید یافت. هر صدایی را بلند کنید و بخوانید این تصویر یک خواننده را به تصویر می کشد که سرود ملی سیاه را در دست خدا می خواند.به در قسمتی دیگر شاگرد او ، نورمن لوئیس ، آهنگ سازهای هارلم جاز در دهه 1940 را با نوازندگان انتزاعی ضبط کرد. موسیقی خیابانی… اما اتحاد را به هم پیوند می دهد (به معنای واقعی کلمه و مجاز) Romare Bearden است.

کلیپ آرت ریش منهتن سیاه بازتاب هارلم در دهه 1960 ، زندگی بیردن ، همکار ساویج و لوئیس ، و دوستان با چهره های معاصر او (جیمز بالدوین ، رالف الیسون ، بیلی هالیدی ، دوک الینگتون ، جیکوب لارنس و تونی موریسون) است. گواهی بر وحدت و فرهنگ سیاه. به اندازه آثار او

بردن در هر کاری که انجام داد به تاریکی اشاره کرد. آثار او بازتابی از زندگی اوست. فرهنگ او و عشق او به مردم و مکانی که در آن قرار دارد. این مجموعه مجموعه ای از آثار هنری بردن شامل نقاشی ، نقاشی ، چاپ و حتی فرش را در خود جای داده است.

مربوط به بردن منهتن سیاه برای ایجاد ابعاد از نمای ساختمان ها ، محل های آتش نشانی و ورودی های Art Deco استفاده کنید. این عنوان ممکن است بر کل منهتن دلالت داشته باشد ، اما بردن به هارلم اشاره می کند از طریق همسایگان که از خانه های قایقرانی و تجمعاتی که در پیاده رو نشسته اند بیرون می آیند. پالت نارنجی و آبی روشن هارلم را تقویت می کند ، درست مانند خیابان 125 که استودیوی بردن در آن واقع شده است.

فلش

منهتن سیاه

تصاویر باید اعتبار داده شوند: © 2021 Romare Bearden Foundation / دارای مجوز از VAGA در انجمن حقوق هنرمندان (ARS) ، NY.

این اثر یکی از عبارات بیردن در نیویورک است ، از عکاسی از خیابان های خرید خیابان 7 تا کلوپ های شبانه هارلم. ساویو

“آنچه بردن می خواست انجام دهد نشان دادن زیبایی شهر بود. افرادی که از پنجره به بیرون نگاه می کنند شلوغی و شلوغی خیابان ها لاوسن می گوید: این تصویر بازتابی از زندگی شهری است. “تصویر بردن برخی از عناصر جاز را با ارتباط بین شخصیت ها و مواد بداهه منعکس می کند.”

استعدادهای جاز و بیردن به عنوان چندوجهی از بزرگترین تأثیرات او بودند. او آهنگ هایی برای بیلی هالیدی و دیزی ژیلسپی نوشت ، و در سال 1950 آهنگ او “Seabreeze” به موفقیتی در بیلی اکستین و تیتو پوئنته در اوایل زندگی تبدیل شد. وی به عنوان جانباز خدمت کرد. فعال و مددکاران اجتماعی او در حالی که به عنوان کاریکاتوریست و ویراستار هنری در مجله مدرسه Eucleian Society کار می کرد ، ریاضیات را در نیویورک تحصیل کرد.

دوست Bearden ، رالف الیسون ، استعدادهای متنوع هنرمند را به اشتراک می گذارد:

او گفت: “من به یاد می آورم که از استودیوی خیابان رومی در خیابان 125 دیدن کردم ، جایی که او روی یک طرح سه راهی ایستاده بود و دیدگاه استادان هلندی و ایتالیایی را توضیح می داد.” موندریان و مربوط به ساختار جاز. “

روماره بردن در طول زندگی خود را وقف آموزش هنری کرده است. از جمله نظرسنجی از پدرسالاران فرانسوی مجسمه سازی آفریقا موزاییک بیزانس چاپ ژاپنی و نقاشی های منظره چینی منهتن سیاه این یکی از بیانات شهری بردن است و هر روز به شگفتی تأثیر جهانی ، فرهنگ و هنر او تبدیل می شود.

لاوسون می گوید: “او احتمالاً یکی از تأثیرگذارترین و خلاق ترین هنرمندان قرن بیستم بود و در شخصیت خود قوی بود و فرهنگ سیاه پوستان را دوست داشت.”

در طول زندگی او او چندین نمایشگاه موفق را رهبری خواهد کرد. دکترین افتخاری را از حداقل 8 دانشگاه دریافت کرد و نشان ملی هنر رئیس جمهور را در سال 1987 دریافت کرد.

از تحصیلاتش در آمریکای جنوبی گرفته تا تحصیلاتش در سوربن ، تحسین برانگیزترین آثار بیردن کسانی هستند که مخاطبان را به فضولان فرهنگ سیاه تبدیل می کنند. استعدادها و علایق فراوان او از طریق کارش در تمام بیانات او منعکس می شود.

هنرمند باید این را به خودش گفته باشد “زمان یک الگو است می توانید با تجربه بیشتر و به امید درک بهتر به نقطه شروع بازگردید. شما می روید و به سرزمین خیالی خود برمی گردید. “


این داستان بخشی از مشارکت با NYPL در اطراف است نمایشگاه پولونسکی از گنجینه های کتابخانه عمومی نیویورکاین کتابخانه بیش از 4000 سال تحقیقات کتابخانه ای را به نمایش می گذارد-ما روزانه یک مصنوع مربوط به نیویورک را در طول ماه سپتامبر منتشر می کنیم. و همه چیز را خواهید دید در gothamist.com/treasuresنمایشگاه Treasures اکنون در ساختمان Stephen A. Schwarzman در خیابان پنجم و خیابان 42 باز است. بلیط های زمان بندی شده رایگان اینجا هستند.به

دیدگاهتان را بنویسید