مقالات پاندورا منبع باز فرار مالیاتی از افراد ثروتمند و افراد مشهور است


تعداد زیادی از اسناد محرمانه تازه منتشر شده نشان می دهد که بهشت ​​مالیاتی پردرآمدی برای برخی از ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد جهان وجود دارد. از پادشاه اردن گرفته تا خواننده تند چاریکا پاپ. و حتی یک دلال هنری زیرزمینی که مجموعه اش در The Met به نمایش گذاشته شده است.

رکورد نامیده می شود “اسناد پاندورا” شامل نزدیک به 12 میلیون سند است که با جزئیات فرار مالیاتی 14 شرکت که از حساب های بانکی دریایی استفاده می کنند ، ثروت و دارایی صدها مشتری ثروتمند را پنهان می کند.

این رکورد ، بزرگترین سند محرمانه ای است که تاکنون فاش شده است. گردآوری و منتشر شده توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی ، کنسرسیوم جهانی سازمان های رسانه ای.

در میان کسانی که توسط حساب دریایی بازداشت شده اند 35 رهبر فعلی و سابق جهان ، از جمله عبدالله دوم ، پادشاه اردن ، بودند که 106 میلیون دلار در خرید عمارتها در مالیبو و دیگری مخفی کرده بودند. همانطور که در واشنگتن پست گزارش شده است

علاوه بر این ، حفاظت از دارایی ها از مالیات شامل نخست وزیر چک آندری بابیش ، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و اوهورو کنیاتا رئیس جمهور کنیا بود.

بر اساس اسناد تازه منتشر شده ، تونی بلر ، نخست وزیر سابق بریتانیا از پرداخت 580 هزار دلار مالیات بر انتقال اموال اجتناب کرده است.
گتی ایماژ
داگلاس لچفورد ، گردآورنده آثار هنری (سمت راست) متهم به پنهان کردن سود با استفاده از حساب های فراساحلی است.
داگلاس لچفورد ، گردآورنده آثار هنری (سمت راست) متهم به پنهان کردن سود با استفاده از حساب های فراساحلی است.
TANG CHHIN SOTHY/AFP از طریق گتی ایماژ

داگلاس لچفورد ، فروشنده اشیای عتیقه شکایت کرد که با آثار دزدیده شده کامبوج ارتباط داشت. مجموعه هنری آن در موزه متروپولیتن نیویورک به نمایش گذاشته شده است. ظاهراً از حسابهای فراساحلی برای پنهان کردن سود حاصل از تجارت زیرزمینی هنر استفاده می کند.

تونی بلر ، طولانی ترین نخست وزیر بریتانیا با خرید یک عمارت 11 میلیون دلاری لندن با خرید ملک از طریق سهام یک شرکت هلدینگ جزایر ویرجین بریتانیا ، از پرداخت بیش از 580،000 دلار مالیات بر انتقال اموال خودداری کنید.

Pandora Papers شکیرا خواننده را متهم کرد که از حساب های خود در جزایر ویرجین بریتانیا برای فرار از مالیات استفاده کرده است.
Pandora Papers شکیرا خواننده را متهم کرد که از حساب های خود در جزایر ویرجین بریتانیا برای فرار از مالیات استفاده کرده است.
AP Photo/David J. Phillip

شکیرا ، خواننده کلمبیایی که قبلاً به دلیل عدم پرداخت مالیات در اسپانیا با مشکلات مالیاتی روبرو شده است. این سازمان برای پنهان کردن دارایی های خود یک آژانس دریایی در جزایر ویرجین بریتانیا ایجاد کرده است. به نقل از Pandora Papers

فرد ورزشی از جمله الویس استوکو اسکیت باز المپیکی کانادایی و ژاک ویلنوو راننده فرمول 1 نیز در این لیست قرار دارند.

یک گزارش با 2.94 ترابایت داده ، مقالات پاناما را کوچک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید