معرفی اوکراین و مولداوی به عنوان نامزدهای عضویت در اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش رویترز، اتحادیه اروپا روز جمعه توصیه کرد که اوکراین و مولداوی نامزدهای عضویت در این بلوک در نظر گرفته شوند.

توصیه اتحادیه اروپا نقطه عطفی در مسیر بالقوه این کشورها به عنوان بخشی از جمهوری های شوروی سابق برای پیوستن به بزرگترین بلوک تجاری در جهان است.

اگر تصمیم و پیشنهاد کمیسیون اروپا در نشست هفته آینده تصویب شود، چنین تصمیمی بر آینده جنگ و درگیری در اوکراین تأثیر خواهد گذاشت.

در عین حال، مسیر اوکراین و مولداوی به سمت عضویت کامل در بلوک ۲۷ کشور اروپایی ممکن است سال ها طول بکشد، زیرا این کشورها برای انطباق با استانداردهای اتحادیه اروپا به اصلاحات نیاز دارند. اتحادیه اروپا ضد فساد.

در این زمینه نیز “اورسولا تلفن رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: اوکراینی ها آماده هستند اند به چشم سبک اروپایی ها قربانی می شوند. ما از آنها می خواهیم که رویای اروپایی را در همبستگی با رهبران غربی با ما در میان بگذارند.

در حالی که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد توسعه اتحادیه اروپا، جاه طلبی رئیس جمهور اوکراین تردید دارند ولودیمیر لنسکی حمایت فرانسه، آلمان، ایتالیا و رومانی برای عضویت در اتحادیه اروپا.

لنسکی او در ویدئویی گفت: ارزش‌های اوکراین ارزش‌های اروپایی هستند. عادات دموکراتیک اوکراین همچنان قوی است و اوکراین سزاوار این پیشرفت مثبت است. روابط ما با اتحادیه اروپا نه تنها برای ما مثبت است، بلکه بزرگترین کمک به آینده اروپا در چند سال اخیر است.