معترضان اعتراض خود را مسالمت آمیز بیان کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه بیست و دومین همایش دادستان های استان، ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت حضرت بقیه الله اعظم (عج) و هفته نیروی انتظامی، گفت: گفت: برای عزیزانی که در حوادث اخیر دست داشتند، چه از نیروی انتظامی و چه برادران عزیز سپاه و بسیج که شهید شدند، از خداوند متعال علو درجات را برایشان مسئلت داریم.

وی با اشاره به برگزاری همایش روز گذشته در قوه قضائیه با حضور رئیس این اداره گفت: این همایش یک همایش مشترک بین روسای قضات و دادستان ها بود، بنابراین از حوزه کاری دادستان ها متفاوت است، لازم بود همه دادستان های مراکز استان ها همایشی داشته باشند، بنابراین از هشت صبح امروز همایش جامع و کاملی برگزار کردیم.

وی تاکید کرد: در این جلسه نظرات و پیشنهادات دادستان های مراکز سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفت.

دادستان کل کشور تصریح کرد: همچنین لازم بود در زمینه برخورد با موضوعات مختلف از جمله حوادث اخیر یک سری بحث و تبادل نظر صورت گیرد و این موضوع نیز مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این جلسات نکات خوبی استخراج شد، تصریح کرد: علاوه بر این تصمیمات خوبی در این جلسات گرفته شد، بنابراین پیام این مجموعه به همه مردم ایران این است که قوه قضاییه نظام در حمایت از دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی قاطع خواهد بود. در صحنه..

دادستان کل کشور تصریح کرد: خط قرمز همه ما امنیت مردم است و امنیت مردم برای ما بسیار مهم است و کسانی که در صدد آسیب رساندن به امنیت مردم هستند، اول از همه. ما به آنها هشدار، توصیه، راهنمایی و راهنمایی خواهیم کرد تا از خرابکاری و هرج و مرج جلوگیری کنند

وی با بیان اینکه باید خط اعتراض از خط اخلال جدا شود، تصریح کرد: ما هم این موضوع را جدا می دانیم و کسانی که در هر موضوعی اعتراض می کنند می توانند بیایند و به صورت مسالمت آمیز اعتراض کنند. آمیز اما اگر این اعتراضات منجر به اغتشاش شود یا عده ای اعتراض را مقدمه اغتشاشات قرار دهند قطعا دستگاه اطلاعاتی، امنیتی و قضایی این موضوع را تحمل نخواهد کرد، زیرا امنیت برای ما بسیار مهم است.

دادستان کل کشور در بخشی دیگر گفت: مطمئنا اگر امنیت نداشته باشیم در هیچ زمینه ای موفق نخواهیم شد. امنیت دانشگاه ها، مدارس و بازارها بسیار مهم است و این امنیت بدون تعامل همه دستگاه ها تامین نمی شود. ز ارتباط با مردم عزیزمان.