معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری: از شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی حمایت می کنیم


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در دیدار و گفتگو با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان بانیان اظهار داشت: این قانون به دنبال رفع نواقص و مشکلات قانونی است. مواجهه با دانش کسب و کارهایی مبتنی بر خلاقیت و به نوعی تضمین کننده ۲۰ سال آینده کشور در عرصه اقتصاد دانش بنیان است.

وی علاوه بر رفع چالش های فعالان اقتصادی، حمایت از توسعه بازار داخلی ماشین آلات و تجهیزات، اصلاح و تقویت ابزارهای تامین مالی فعالیت شرکت ها بر اساس دانش را از جمله برنامه ها و اولویت های شرکت ها برشمرد. کار این معاونت

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، معاونت علمی ریاست جمهوری و فناوری آماده حمایت از شرکت های دانش بنیان استان آذربایجان غربی است.

استاندار آذربایجان غربی در این نشست با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان در استان گفت: آذربایجان غربی از نظر نیروی انسانی فعال و کارآمد یکی از استان های با استعداد بیشتر در زمینه فعالیت های علمی است.

محمدصادق معتمدیان در تشریح فعالیت های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی خواستار توجه ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تکمیل زیرساخت های پارک علم و فناوری استان شد.

استاندار آذربایجان غربی در این جلسه از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای سفر به استان دعوت کرد که مورد استقبال وی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مقرر شد استان آذربایجان غربی با توجه به ابلاغ جدید قانون جهش تولید دانش بنیان به منظور توسعه زیرساخت های لازم برای فعالیت شرکت های دانش بنیان، بر ابزار اجرایی شکاف تولید دانش بنیان و همچنین حمایت از توسعه اکوسیستم فناورانه و نوآوری و تقویت جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی و ایجاد مسکن خلاق و نوآور باید حداکثر حمایت را داشته باشد.

لازم به ذکر است بهشتی رئیس مرکز فناوری های راهبردی و کرمی رئیس روابط عمومی و دبیر ستاد فناوری های نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این مراسم حضور داشتند. این ملاقات.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید