مطالبات مراکز تشخیصی و درمانی استان بوشهر توسط بیمه سلامت پرداخت شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، داراب بارگاهی شامگاه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با بررسی ابعاد جمعیت کمترین نرخ باروری در بین کشورهای مسلمان مربوط به کشور ما است و اگر این موضوع جزو اولویت های کشور نباشد. مسئولان و مردم و سیاست‌های صحیح در این کشور اگر جهت‌گیری اتخاذ نشود، تبدیل به بحرانی می‌شود که قابل حل نیست.

پوشش بیمه ای زوج های نابارور

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: پرداخت هزینه های ناباروری بر اساس قانون حمایت از جوانان یکی از بیمه نامه های سلامت است.

وی خاطرنشان کرد: زوج های نابارور می توانند از پوشش بیمه ای ۹۰ درصدی حق الزحمه دولتی و ۷۰ درصدی بخش خصوصی و خیریه استفاده کنند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه افراد فاقد پوشش بیمه سلامت می توانند تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گیرند، افزود: افرادی که پوشش بیمه ای ندارند می توانند به سامانه سازمان بیمه سلامت ایران و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه درمانی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر تصریح کرد: پوشش بیمه ای برای سه دهک اول جامعه به صورت رایگان و برای دهک چهارم با تخفیف ۹۰ درصد، برای دهک های پنجم و ششم با ۷۵ درصد تخفیف ارائه می شود. تخفیف و برای دهک های هفتم و هشتم با ۵۰ درصد تخفیف.

مطالبات مراکز تشخیصی و درمانی استان بوشهر توسط بیمه سلامت پرداخت شد

وی افزود: حدود ۵۰۰ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۸۰ درصد آنها تحت پوشش صندوق بیمه روستایی، بهداشت عمومی، کارکنان دولت و سایر بخش ها به صورت رایگان هستند.

حفاظت بیمه درمانی ۲۳ بیماری خاص

وی با بیان اینکه چتر حمایتی بیمه سلامت از ۶ نوع بیماری به ۲۳ بیماری خاص و صعب العلاج افزایش یافته است، تصریح کرد: امسال تعداد مراکز تشخیصی و درمانی طرف قرارداد این بیمه به ۴۹۰ مرکز افزایش یافت.

رئیس اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر با تاکید بر اینکه برنامه های مناسبی برای پوشش ۱۰۰ درصدی هزینه های درمان ۲۳ نوع بیماری خاص داریم، گفت: در این طرح بیماران توسط معاون رئیس جمهور شناسایی و شناسایی می شوند. درمان دانشگاه علوم پزشکی و بهره مندی از خدمات رایگان. .

مطالبات مراکز تشخیصی و درمانی استان بوشهر توسط بیمه سلامت پرداخت شد

وی با تاکید بر پرداخت مطالبات بیمارستان ها و داروخانه ها گفت: مطالبات موسسات دانشگاهی و غیردانشگاهی تا مرداد ماه سال جاری پرداخت شد و مطالبات مراکز تشخیصی و درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت در بخش سرپایی (داروخانه و درمانگاه) تا پایان شهریور پرداخت شده است و هیچ نوع بدهی وجود ندارد.

داراب بارگاهی درباره برنامه های هفته سلامت افزود: امسال برنامه های هفته بیمه سلامت از ۹ مهر تا ۱۵ آبان ماه در استان بوشهر با شعار همه روزه آغاز می شود و شنبه ۹ مهرماه بیمه سلامت، جمعیت جوانان و حمایت از زوج های نابارور , یکشنبه ) بیمه سلامت، سلامت الکترونیک و سازمان هوشمند دوشنبه (۲ آبان ماه) بیمه سلامت، حمایت از بیماران خاص و دشوار رفتارسه شنبه (۳ آبان) بیمه سلامت، پوشش همگانی و افزایش حمایت مالی چهارشنبه (۱۴ آبان) بیمه سلامت، سالمندی، پیشگیری و توانبخشی، پنج شنبه (۱۴ آبان) بیمه سلامت، سامانه ارجاع و مراکز طرف قرارداد و جمعه (۱۵ آبان) بیمه درمانی، کمک های اجتماعی و خیریه های سلامت خواهد بود.