مصرف زیاد انجیر – دکتر رویا خادمیان


2866859 - مشکلات زیادی در خوردن انجیر وجود دارد

عوارض جانبی زیاد خوردن انجیر

مصرف زیاد انجیر می تواند به بدن آسیب برساند. انجیر یکی از مغذی ترین غذاها در بسیاری از رژیم ها است. با این حال ، بیش از حد هزینه می تواند عواقب جدی داشته باشد. در ادامه ، بسیاری از عوارض جانبی خوردن انجیر را برجسته می کنیم:

به سختی نفس بکشید

مصرف زیاد انجیر باعث ایجاد فشار بر معده و قلب می شود. با این حال ، انجیر سرشار از فیبر است و برای افرادی که از زخم خون رنج می برند مفید است. اما خوردن بیش از حد آنها می تواند باعث سردرد شود. نوشیدن آب سرد بعد از خوردن انجیر در این مورد توصیه می شود.

فولا

انجیر یکی از گیاهانی است که باعث التهاب می شود. برای درمان این مشکل بهتر است آب انیسون (انیسون رومی) بنوشید.

به خوبی در معرض نور خورشید قرار بگیرید

اگرچه مصرف انجیر در درمان بیماری های پوستی مانند سرطان پوست تأثیر مثبت دارد ، اما در عین حال حساسیت پوست را در برابر نور خورشید افزایش می دهد. اشعه ماوراء بنفش (اشعه ماوراء بنفش) خورشید به پوست آسیب می رساند و می تواند باعث بیماری هایی مانند پیری ، ملانوم و سرطان پوست شود. این نیز می تواند منجر به بثورات پوستی شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که به طور مرتب از انجیر استفاده می کنید ، برای جلوگیری از بیماری های پوستی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید.

آسیب به کبد و چربی ها

انجیر همچنین می تواند به کبد آسیب برساند. علاوه بر این ، به دلیل دانه های موجود در انجیر ، این میوه ممکن است باعث انسداد دستگاه گوارش شود. دریچه های قلب آنقدر سفت هستند که بلعیدن آنها دشوار است و می توانند در معده باقی بمانند.

کلسیم را جذب می کند

انجیر حاوی ماده ای شیمیایی به نام اگزالیت است که باعث تحریک بدن و جذب کلسیم می شود. این بیماری در نهایت باعث کمبود کلسیم در بدن می شود و در نهایت فرد از ضعف استخوان ها و سایر بیماری های ناشی از کمبود کلسیم رنج می برد.

توتو

انجیر طبیعت گرم دارد و می تواند باعث خونریزی در بدن شود. پرخوری انجیر می تواند باعث خونریزی شبکیه ، بینی و واژن شود. همچنین می تواند منجر به کم خونی هموتولیک شود. اگر بعد از خوردن انجیر دچار خونریزی شدید ، فوراً مصرف آن را متوقف کنید. در صورت ادامه خونریزی ، مراجعه به پزشک مهم است.

از دیگری عوارض جانبی زیاد خوردن انجیر موارد زیر را می توان ذکر کرد بیا دیگه:

1- شکر را تا سطح قند بالا پایین بیاورید

2. آلرژی می تواند به شکل ملتحمه ، شوک آنافیلاکتیک و رینیت (التهاب مخاط بینی) ایجاد شود.

اگزالات بد انجیر می تواند برای افرادی که از بیماری های قلبی و زخم رنج می برند خطرناک باشد.

برای بهره مندی از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این لینک کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید