مسجد الاقصی در خطر است در تعطیلات آینده یهودیان چه اتفاقی خواهد افتاد؟ – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر گره بین بین المللی: در تعطیلات آتی یهودیان، صهیونیست ها در حال تدارک حملات بزرگ علیه مسجد الاقصی، اولین قبله مسلمانان جهان هستند.

سازمان های صهیونیستی اعلام کردند آن ها هستند که در حال برنامه ریزی برای انجام حملات بزرگ علیه مسجد الاقصی در تعطیلات آینده یهودیان هستند.

سازمان های صهیونیستی از جمله موسسه موسوم به «کوه مجسمه در دستان ما» در راستای افزایش تعداد صهیونیست ها در حمله به مسجد الاقصی، از تامین خودرو از سراسر سرزمین های اشغالی خبر دادند. به این مکان مقدس اسلامی آن ها هستند.

در تعطیلات یهودیان چه اتفاقی می افتد؟

از این رو به گفته منابع فلسطینی، در آستانه تعطیلات جدید یهودیان که همزمان با سال نو عبری برگزار می شود، سازمان های صهیونیستی شاهد تدارک حملات گسترده علیه مسجد الاقصی بودند. آن ها هستند.

برای اساساً این سازمان های صهیونیستی قصد دارند در روزهای ۲۶ و ۲۷ سپتامبر (دو هفته دیگر) حملات جدیدی را علیه مسجد الاقصی انجام دهند.

تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستیاز جانبوی همچنین از سلسله اقدامات نظامیان صهیونیست برای کنترل اوضاع در کرانه باختری به بهانه انفجار نکردن اوضاع در آستانه اعیاد یهودیان خبر داد.

بر اساس اعلام تلویزیون رژیم صهیونیستی، این اقدامات شامل دستگیری و اخراج فعالان و متنفذین فلسطینی از مسجد الاقصی و بیت المقدس اشغالی است.

همزمان با اعیاد یهودیان، اماکن متبرکه اسلامی شهر قدس به تصرف این شهرک درآمده است. نشسته ها صهیونیست آزار و اذیت او قابل احترام است. شهر نشسته ها مسجد الاقصی در اعیاد یهودیان و به بهانه انجام مناسک مذهبی مورد حمله گسترده قرار می گیرد.

هر ساله همزمان با اعیاد یهود، زمان مجازات دسته جمعی فلسطینیان در قدس اشغالی فرا می رسد که این مجازات ها شامل دستگیری، بستن اماکن تجاری و اخراج و تبعید فلسطینی ها می شود.

در این اینفوگرافیک به اعیاد یهودیان و روند حملات به مسجد الاقصی در این ایام به تفصیل اشاره شده است:

مسجد الاقصی در خطر است  در تعطیلات آینده یهودیان چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در جستجوی تاریخی که وجود ندارد!

اما تحلیلگران بر این باورند که رژیم صهیونیستی برای تسلط بر قبله اول مسلمانان حملات مکرری به مسجد الاقصی انجام می دهد، علیرغم اینکه در هفت دهه اخیر پس از اشغال فلسطین، علیرغم تلاش ها و حفاری های فراوان. سلام سنگین نتوانست کوچکترین سند و مدرکی در مورد ارتباط صهیونیستها با این مکان مقدس اسلامی بیابد.

خطیب مسجدالاقصی در این خصوص نسبت به حفاری های رژیم صهیونیستی در این مسجد هشدار داد و گفت: صهیونیست ها میلیون ها دلار برای حفاری ها هزینه کردند. آن ها هستند اما هیچ اثری از تاریخ عبری در آن نیافت آن ها هستند.

شیخ خامه ای صبری خطیب مسجدالاقصی با اشاره به نزدیک شدن اعیاد یهود و حملات احتمالی صهیونیست ها در این روز به قبله اول، تاکید کرد: آنها هیچ جانبی از این حملات نخواهند گرفت.

وی تاکید کرد: توقف اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی نیازمند اقدام و اقدام عملی کشورهای اسلامی و عربی است.

خطیب مسجدالاقصی تصریح کرد: مقامات رژیم صهیونیستی با ممانعت از ورود جوانان فلسطینی به مسجد الاقصی درصدد تخلیه آن از وجود رزمندگان و مخالفان حمله به شهرک‌ها برآمدند. نشسته ها صهیونیست ها به این مسجد می روند.

حوادث خطرناک در روزهای اخیر

این در حالی است که در هفته های اخیر حوادث خطرناکی توسط رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی رخ داده است. با نگاهی به این وقایع، این واقعیت آشکار می شود که در روزهای آینده، خطرات زیادی قبله اول را تهدید می کند.

در آغاز ماه جاری، برای اولین بار از سال ۱۹۶۷ ارتش اسرائیل اجازه تخریب این شهرک را صادر کرد نشسته ها صهیونیست به مسجد الاقصی از باب شنبه دادند

اداره اوقاف اسلامی فلسطین از شهرک سازی گروهی خبر داد نشسته ها صهیونیست از شنبه وارد مسجدالاقصی و از درب آن شوید سلسله من رفتم بیرون

اداره اوقاف فلسطینی این اقدام را به شدت تحریک کرد آمیز توصیف کرد و که او حمله آشکار به مسجد الاقصی را اعلام کرد.

در جریان این حمله حداقل ۲۸۰ صهیونیست به مسجد الاقصی حمله کردند و تحرکاتی را انجام دادند. تلمودی در آن اعلام کردند.

در را باز کن شنبه علیه صهیونیست ها برای ورود به مسجد الاقصی در سایه درخواست گروه موسوم به حکل که می خواهند همه چیز را باز کنند. درها مسجد الاقصی علیه صهیونیست هاست.

در تحول دیگری در روزهای آخر، منابع عبری گزارش دادند که به منظور تسهیل حمله به شهرک نشسته ها یک پل معلق به طول ۲۰۰ متر برای مسجد الاقصی ساخته می شود.

شهرداری رژیم صهیونیستی در بیت مقدس آکشایی با همکاری یک شرکت مهندسی ساخت یک پل معلق گردشگری به طول ۲۰۰ متر بر روی کف دره را آغاز کرد. ربابه در شهر سلوان واقع در جنوب مسجد مبارک الاقصی آغاز شد.

هدف اصلی از ساخت پل مذکور تسهیل حمله به شهر است نشسته ها صهیونیست ها از منطقه «دوربارک» و «باب». مراکشی ها برای مسجد الاقصی است.

چند سال پیش نیز مقامات رژیم صهیونیستی در چندین منطقه از این دره عملیات معدنکاری انجام دادند. ربابه آزمایش خاک آن را آغاز کرده بود، اما زمین داران این منطقه و مردم سلوان مانع از تکمیل کاوش شدند.

علاوه بر این در روزهای گذشته یک پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی بر فراز مسجدالاقصی به پرواز درآمد که بی سابقه تلقی می شود. با این حال، این رویدادها خبر از تحولات خطرناکی می دهد که می تواند در روزهای آینده با حملات گسترده به مسجد الاقصی تشدید شود.