مزدا CX-9 یا فورد اکسپلورر مدل ۲۰۲۲ کدام بهتر است؟


بخش SUV های جمع و جور پر از رقبای سرسخت است که تقریباً توسط تمام خودروسازان بزرگ طراحی و تولید می شوند.

به گزارش کاماپرس، در این میان، فورد اکسپلورر سال هاست که گزینه خوبی برای خانواده ها بوده است، اما در بحث قیمت، رقیبش مزدا CX-9 می تواند آن را شکست دهد. بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به این SUV ها بیندازیم تا ببینیم کدام یک برای شما و خانواده شما بهترین است.

مزدا CX-9 مدل ۲۰۲۲

مزدا CX-9 در بین خودروهای شاسی بلندی که از ۳ ردیف صندلی استفاده می کنند، گزینه ای قوی و مناسب به حساب می آید. در واقع، شرکت مزدا سابقه درخشانی در تولید محصولات پویا دارد که فضای داخلی شیک و قیمت مناسبی دارند. قیمت مزدا CX-9 2022 از ۳۵۶۳۰ دلار شروع می شود.

از نکات مثبت مزدا CX-9 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیفیت کابین داخلی عالی: مزدا CX-9 بدون افزایش قیمت از کابین بسیار با کیفیت و عالی بهره می برد. طراحی کابین زیبا و زیباست و کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن بسیار بالاتر از آن چیزی است که از خودرویی با این قیمت انتظار داریم. البته انواع بالاتر فورد اکسپلورر نیز کابین با کیفیتی دارند اما کیفیت کابین انواع پایین آن به کابین مزدا CX-9 نمی رسد.

هندلینگ قوی: تمامی خودروهای شاسی بلند مزدا سابقه خوبی در کیفیت سواری دارند و مزدا CX-9 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این SUV جمع و جور مانند یک خودروی کوچک چابک و چابک است و موتور توربوشارژ و شاسی خوش ساخت آن را به یک خودروی خانوادگی بسیار راحت و لذت بخش تبدیل کرده است.

سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد: سیستم چهار چرخ متحرک i-ACTIV به صورت استاندارد در تمامی مدل های مزدا CX-9 ارائه می شود و باعث می شود خودرو در جاده های ناهموار چسبندگی خوبی داشته باشد و هندلینگ آن را در جاده بهبود بخشد. البته فورد اکسپلورر با سیستم چهار چرخ متحرک نیز به فروش می رسد اما قیمت بالاتری دارد.

فورد اکسپلورر مدل ۲۰۲۲

فورد-کمپرس

فورد اکسپلورر به دلایل زیادی نامی شناخته شده و قابل اعتماد در زمینه خودروهای شاسی بلند است. این خودرو کابینی جادار و کاربردی دارد، ظرفیت های زیادی دارد و انواع مختلف آن هر سلیقه ای را راضی می کند. قیمت این خودرو از ۳۵۵۱۰ دلار شروع می شود.

از نکات مثبت فورد اکسپلورر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع مختلفاز ST اسپرت و تیمبرلاین خشن گرفته تا پلاتینیوم و کینگ مجلل، هر انتظاری را که از یک SUV جمع و جور دارید برآورده می کنند. اگر قصد دارید پول کمتری برای خرید این خودرو خرج کنید، بهتر است بدانید که حتی مدل های پایین تر آن نیز تجهیزات بسیار خوبی دارند.

فضای بار بزرگ: در مقایسه با مزدا CX-9، فورد اکسپلورر فضای بار بیشتری دارد. این SUV دارای ۵۱۵ لیتر فضای بار در پشت ردیف سوم صندلی ها است در حالی که این فضا در مزدا CX-9 برابر با ۴۰۷ لیتر است. اگر صندلی های ردیف آخر فورد اکسپلورر تا شوند، فضای بار به ۲۴۸۶ لیتر می رسد، در حالی که فضای بار مزدا CX-9 پس از تا شدن صندلی های ردیف سوم به ۲۰۱۶ لیتر می رسد.

امکان انتخاب مدل هیبریدیفورد اکسپلورر یک مدل هیبریدی نیز دارد که در آن یک موتور ۶ سیلندر و یک موتور الکتریکی دست به دست هم می دهند و در مجموع ۳۱۸ اسب بخار قدرت و ۴۳۶ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

نتیجه

مزدا CX-9 مناسب کسانی است که خواهان شاسی بلند با سه ردیف صندلی و دیفرانسیل جلو هستند، علاوه بر آن زیبایی کابین و کیفیت سواری نیز برایشان مهم است.

فورد اکسپلورر انواع متنوع تری دارد و مدل هیبریدی آن نیز قابل خریداری است. فضای بار آن نیز از مزدا CX-9 بزرگتر است و فضای کافی برای تمام وسایل شما خواهد داشت.

انتهای پیام

مربوط به: آب کم عمقمزدا

برای دسترسی سریعتر: