مزایای شرکت داروسازی ویتامین B آسان پورعبت گستر


سطح ویتامین B شامل 8 ویتامین B است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و عامل بسیاری از آنزیم ها هستند که در بیشتر متابولیسم نقش دارند و کمبود هر یک از آنها می تواند منجر به پرخوری شود. این مقاله به بررسی اثر ویتامین B کمپلکس در افراد مختلف می پردازد.

فواید ویتامین B ساده

تندرستی بانوان

ویتامین B برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. این ویتامین ها به رشد مغز جنین کمک می کنند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای زنان باردار ، ویتامین B می تواند سطح انرژی را افزایش دهد ، سرگیجه را کاهش دهد و خطر پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود که ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که معمولاً با افزایش سن کاهش می یابد. همچنین می تواند به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی از مطالعات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند از میگرن جلوگیری کنند. محققان همچنین پیشنهاد کرده اند که ویتامین B2 می تواند با تأثیر بر میتوکندری ، که در سلول ایجاد می شود ، از میگرن جلوگیری کند.

غم و اضطراب

کمبود ویتامین B12 در ایجاد افسردگی و اضطراب مهم است. یک مطالعه گزارش داد که میزان افسردگی یا اضطراب در شرکت کنندگان دارای سطح B12 پایین تری نسبت به افراد کنترل شده بود. یک مثال نشان داد که ویتامین B می تواند در برخی موارد به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی ویتامین های گروه B برای چند هفته تا چند سال می تواند احتمال عود افسردگی را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارد.

سطح ویتامین B

آسیب های پوستی

ویتامین B ممکن است به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها در درمان پوست به طور م effectivelyثرتری به بهبود زخم ها کمک می کنند. منبع دیگری که اعتقاد بر این است که B12 باعث بهبود زخم در موش های مبتلا به دیابت می شود. ویتامین B12 ممکن است در درمان کولیت اولسراتیو که به آن کولیت اولسروز نیز گفته می شود مفید باشد. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که روغن B12 درد را بیشتر از دارونما کاهش می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهدی وجود دارد که مصرف مکمل های B6 و کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. یک مطالعه مقطعی و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 در تنظیم علائم جسمی و روانی PMS بسیار مفید است.

آشنایی ما: کپسول Health Brest Complex B

تداخلات دارویی

در بسیاری از موارد ، ویتامین B با سایر ویتامین ها ارتباطی ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند خطر کمبود ویتامین B را افزایش دهند. درمان فشار خون و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای سرماخوردگی استفاده می شوند می توانند B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروها برای درمان سرطان پستان باعث پایین آمدن سطوح B3 و B6 می شوند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروهای کولیت زخمی می توانند سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی از داروها و داروها برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده ممکن است سطح B12 را کاهش دهند.

چه غذاهایی حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی مقدار زیادی ویتامین B هستند و فرد برای مصرف هشت مورد از این ویتامین ها باید رژیم غذایی خود را تغییر دهد. مواد آلی منبع اصلی ویتامین B است ، بنابراین افرادی که محدودیت غذایی دارند باید اقدامات لازم را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که مقدار کافی از هر ویتامین را از منابع غذایی متعدد دارند. برخی از بهترین منابع ویتامین B عبارتند از گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، میوه ها ، آجیل ، میوه ها ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات غنی شده و قارچ.

آیا نیاز به مکمل ویتامین B اضافی دارید؟

رژیم غذایی بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. اگر رژیم غذایی شما حاوی انواع مختلف ویتامین B نیست ، می توانید قرص مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B مشکل است

افراد ممکن است ویتامین B زیادی از رژیم غذایی خود دریافت نکنند. علت آن ویتامین B کمپلکس آب است. یعنی در بدن ذخیره نمی شود و هر روز از روده دفع می شود.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: خط سلامت

دیدگاهتان را بنویسید