مرگ و میر ناشی از سل برای اولین بار در 10 سال گذشته از COVID-19 افزایش می یابد


منتشر شده توسط WHO گزارش سل 2021، موارد سل در سراسر جهان در سالهای 2019 و 2020 مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش ، منابع اختصاص یافته به درمان سل از سال گذشته افزایش یافته است. کووید 19بیان شد که خدمات مورد نیاز برای درمان سل در بسیاری از کشورها به اندازه کافی در دسترس نیست.

این گزارش که شامل داده های 1.2 میلیون مرگ و میر جهانی سل در سال 2019 است ، نشان می دهد که تعداد مرگ و میر ناشی از سل در سال 2020 برای اولین بار در 10 سال گذشته به 1.5 میلیون نفر رسید.

گزارش هم بده Dserبر اساس برآوردها ، 4.1 میلیون نفر تا سال 2020 با سل مبارزه می کنند ، اما نمی توان تشخیص داد. و این تعداد در سال 2019 2.9 میلیون ثبت شد.

مرگ و میر ممکن است در سالهای آینده افزایش یابد.

در گزارشی مبنی بر افزایش سل در 30 کشور جهان ، هشدار داده شد که مرگ و میر در سال 2021 و 2022 افزایش می یابد.

دکتر تدروس آدهانوم غبریسوس ، مدیرکل WHO ، در کنفرانس مطبوعاتی مجازی شرکت در مورد گزارش در دفتر مرکزی سازمان در ژنو ، گفت: در این گزارش آمده است: “این گزارش نگرانی ما را تأیید می کند که سال ها پیشرفت در مبارزه با سل به دلیل همه گیری جهانی هدر می رود.”

دکتر غبریسوس افزایش مرگ و میر ناشی از سل را هشداری برای جهان دانست و گفت: “فوراً به سرمایه گذاری نیاز است تا شکاف تشخیص ، درمان و مراقبت از میلیون ها نفری را که از بیماری های باستانی اما قابل پیشگیری آسیب دیده اند ، برطرف کند.”

سل ، که به آن سل نیز می گویند ، از طریق استنشاق در ریه ها مستقر می شود. حدود یک چهارم جمعیت جهان به طور مخفیانه از بین می روند.

سل که مناطقی مانند دستگاه گوارش و دستگاه گوارش را درگیر می کند ستون فقرات ، کلیه ها و شکم و همچنین ریه ها می توانند علائمی مانند درد شکم ، هضم و مشکلات جذب را ایجاد کنند. آب در شکم تجمع می یابد بزرگ شدن کبد و طحال ، التهاب مفاصل بزرگ شدن غدد لنفاوی بسته به حوزه مشارکت همچنین می تواند منجر شود

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید