مرکز پزشکی SUNY Downstate جراحی و سایر خدمات را به دلیل تعلیق واکسن برای کارکنان لغو می کند


بحران کارکنان خدمات پزشکی مرکز درمانی SUNY Downstate در بروکلین را تحت تأثیر دستور غیرعمدی نیویورک برای واکسن COVID-19 برای کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان تحت فشار قرار داده است.

سخنگوی بیمارستان ، معروف به دانشگاه علوم بهداشتی SUNY Downstate ، گفت که با اعمال این الزام از روز دوشنبه ، بیمارستان مجبور شد جلسات رادیولوژی را به تعویق بیندازد ، سزارین ها و جهت گیری برای بیماران باردار لغو شود.

این مرکز پزشکی همچنین جراحی سرپایی را از محوطه Bay Ridge به پردیس اصلی خود در Prospect Lefferts Gardens SUNY Downstate منتقل کرده است که شامل مدرسه حرفه های مراقبت های بهداشتی و بیمارستان دانشگاه بروکلین است.

اتحادیه نمایندگی کارکنان SUNY Downstate گفت بیمارستان قبل از ماموریت خود با مشکلات پرسنلی روبرو بوده است. و برای حفظ کارکنان یا پر کردن جای خالی در طول همه گیری به اندازه کافی عمل نکرده است. پس از اجرایی شدن دستور از روز دوشنبه این بیمارستان 221 کارگر واکسینه نشده را حذف کرده است که حدود 5.5 درصد از 3،980 کارمند برآورد شده است.

سخنگوی بیمارستان گفت که این رقم تقریباً از هر 18 کارمند یک نفر را نشان می دهد و سیال است. این به این دلیل است که بسیاری از کارکنان برای نجات شغل خود تصمیم می گیرند در آخرین لحظه اخراج شوند.

سخنگو افزود: “ما به کار با مقامات واکسینه نشده ادامه می دهیم تا از آنها بخواهیم واکسینه شوند.”

بیمارستان SUNY یک شرکت دولتی است. و هفته گذشته فرماندار کتی هوچول از افزایش دستمزد اضافه کار در مکان های مختلف خبر داد. قبل از اجرایی شدن دستور به برخی از کارکنان بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، بیمارستان دانشگاهی استونی بروک در لانگ آیلند و Downstate ، 2.5 برابر اضافه حقوق معمولی آنها تا پایان سال 2021 ، به جای 1.5 برابر معمول ، پرداخت می شود.

وین اسپنس ، رئیس فدراسیون کارکنان دولتی گفت: “شما نمی توانید برای این کار اضافه کار کنید.” وی تخمین زد که حدود 90 پرستار از کار برکنار شده اند. اما پیشنهاد تغییر شماره را نداد

“شما فقط می توانید تا آنجا که می توانید سه برابر کنید. [triple shifts] قبل از شروع خستگی ، “اسپنس گفت ، اضافه کرد که تعداد کارمندان بیش از حد معمول در بیمارستان اضافه کار می کنند. این به این دلیل است که کارمند در چند ماه گذشته استعفا داده یا بازنشسته شده است.

یک پرستار که در بیمارستان کار می کرد گفت کارمندان از این همه گیری بسیار آسیب دیده اند. به خصوص که Downstate به عنوان یک مرکز درمانی اختصاصی برای COVID-19 تعیین شده است. بین مارس و ژوئن 2020 ، آنها گفتند که تیم هیچگاه در بدترین دوره اپیدمی پول آسیب دریافت نکرده است ، این یک روش معمول در بیمارستان های دیگر است. سرپرست آنها بازنشسته شده بود و بقیه بدون جایگزین رفته بودند. باعث می شود افراد باقی مانده کارهای بیشتری انجام دهند.

یک پرستار که از ترس مجازات خواست نام خود را فاش کند ، می گوید: “مردم بسیار مشغول هستند و سعی می کنند بسیاری از پایگاه ها را با پرسنل ناکافی تحت پوشش قرار دهند.”

سخنگوی SUNY Downstate در پاسخ به سوالی در مورد تلاش برای حفظ کارکنان گفت که این ایالت افزایش حقوق کارگران Downstate را به دلیل افزایش هزینه زندگی در شهر نیویورک تصویب کرده است. و بیمارستان نیز در حال ایجاد چنین تغییراتی است اضافه کاری بیشتر

اسپنس گفت که در مورد قطع خدمات در سایر نقاط سیستم بیمارستان SUNY شنیده است. سخنگوی بیمارستان دانشگاه شمالی در سیراکوز قبل از مهلت واکسیناسیون روز دوشنبه ، جراحی جایگزین را به تعویق انداخت. به دلیل کمبود مورد انتظار پرسنل ، یک سخنگو گفت که این شرکت بیش از نیمی از اتاق عمل خود را بسته است. که از 35 اتاق تا 13 اتاق باز است

سخنگوی بیمارستان دانشگاه آپستیت افزود: وی گفت: “جراحی ضروری و حساس به زمان و مراقبت های ویژه در اولویت قرار دارد” ، 113 نفر از 6،600 کارمند این شرکت نتوانستند معیارهای واکسیناسیون را روز دوشنبه برآورده کنند.

“نورث هنوز در حال ارزیابی کارکنان خود است و در صورت لزوم تغییراتی در عملیات و خدمات ایجاد خواهد کرد. و وقتی شرایط بهتر شود خدمات کامل را از سر می گیرد. “

در همین حال در لانگ آیلند نماینده بیمارستان دانشگاه استونی بروک گفت که میزان مطابقت با آن 94.7 درصد است و 133 کارمند واکسینه نشده را تعلیق کرده است.

“بیمارستان دانشگاه استونی بروک در دوران همه گیری برای خدمت به جامعه باز است. و همه خدمات هنوز طبق برنامه عمل می کنند. “

یکی از مدیران پرستار در استونی بروک ، که خواست نامش فاش نشود ، در واحدی که بر آن نظارت می کنند ، گفت. “اکثر کارکنان کار درستی انجام دادند” و واکسینه شدند ، اگرچه این تصمیم بر افرادی که تمایلی به انجام این کار نداشتند ، تأثیر می گذارد. آنها گفتند که به آنها اجازه داده شده است تا کار جایگزین دائمی کارکنان را تسریع کنند. تعدادی از آنها در حال ترک هستند – و بزرگترین مانع این است که اضافه شدن کارکنان جدید که نیاز به آموزش دارند.

طی یک کنفرانس مطبوعاتی درباره COVID-19 پنجشنبه هوچول گفت که هر بیمارستان برنامه پرسنل اضطراری خود را دارد. این می تواند در صورت کمبود آن فعال شود. “او گفت:” برای برخی ، این بدان معناست که جراحی های جایگزین به تعویق افتاده است. “

فرماندار هوچول گفت هیچ بیمارستان به دلیل کمبود تعطیل نشده است و مراکز عملیاتی 24 ساعته و 7 روزه که توسط وزارت بهداشت ایالت نیویورک اداره می شود روندهای پرسنل را دنبال می کند.

“هزاران دانشجوی پرستاری هستند که می توانند و هنوز هم قادر خواهند بود برای تکمیل کمک مورد نیاز خود وارد موقعیت شوند. هوچول روز پنجشنبه گفت ، درست مانند شخصی که برای ارائه کمک به ما آمد.

اجازه دادن به دانش آموزان بازنشسته و متخصصان خارج از ایالت که در نیویورک پزشکی انجام می دهند. فرماندار روز دوشنبه فرمان اجرایی را امضا کرد. لغو قوانین موقت برای صدور مجوز و قرارداد در مواقع اضطراری نیروی انسانی

وی افزود: این کار بیش از 3000 کارمند بهداشتی را حتی در جنوب آزاد می کند. با لغو شرط پیش مجوز در ماه آینده ، ”فرماندار گفت. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا از کمبود نیرو اطمینان حاصل کنیم. “

علیرغم کاهش ها ، تعداد کمی از کارکنان در Downstate بیش از حد انتظار از روز دوشنبه تعلیق شدند ، مدیران بیمارستان به United University Professions (UUP) ، اتحادیه نماینده کارکنان بالینی در بیمارستان SUNY ، اعلام کردند که انتظار می رود حدود 175 عضو با مجازات انتظامی مواجه شوند. به تعداد کارکنانی که ممکن است تا روز چهارشنبه با دستور اخراج شده باشند فقط 75 نفر بوده است. معلوم نیست که آیا برخی از این کارکنان اخیراً استعفا داده اند یا خیر.

سخنگوی SUNY Downstate گفت: “ما هیچ داده ای نداریم که نشان دهد بازنشستگی سریع/استعفا به دلیل ماموریت انجام می شود.”

تاکنون ، چندین بیمارستان نیویورک گفته اند که آثار منفی دستور واکسن قابل کنترل است. کارکنان همچنان از مزایای کارفرمایان برای واکسیناسیون استفاده می کنند و از دست دادن شغل خود جلوگیری می کنند. برخی از بیمارستان های شهر نیویورک گفته اند که می توانند از دست دادن کارکنان واکسینه نشده را بدون به خطر انداختن مراقبت از بیماران جبران کنند.

دکتر میچل کاتز ، رئیس بیمارستان NYC Health + Hospitals از تعداد 5000 کارمند واکسینه نشده در بیمارستانهای NYC Health + Hospitals از حدود 5000 در روز دوشنبه به 3000 نفر در روز چهارشنبه کاهش یافت. اما سیستم بیمارستان های دولتی می تواند به همان میزان برای از بین بردن این فاصله استخدام کند. او گفت که این امر تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بیمارستان به طور کلی نخواهد داشت.

یک پرستار Downstate ، که می گفت کارمندان بیش از حد کار می کنند ، گفت که او هنوز در نهایت از دستور واکسن حمایت می کند.

“برخی از مردم هنوز نمی توانند تصمیم بگیرند. [whether to get vaccinated]و من فکر می کنم که فرمان آنها را به پشت زد تا از حصار خارج شوند. “

این داستان با بیانیه ای از بیمارستان دانشگاه Upstate در سیراکوز به روز شد.

دیدگاهتان را بنویسید