مردم آبادان و خرمشهر از منافع منطقه آزاد خارج شده اند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسعید محمد ، خبرنگار مهر عصر پنجشنبه در سفر به آبادان به خبرنگاران گفت: “مردم آبادان و خرمشهر از تبدیل زمین خود به منطقه تجاری و اقتصادی اروند هیچ سودی نمی برند.”

دبیرکل شورای عالی منطقه آزاد افزود که حضور در آبادان و خرمشهر در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی نه تنها مشکلات اقتصادی و توسعه ای مردم این مناطق را کاهش نمی دهد. اما این امر باعث ایجاد مشکلات و خسارت برای بسیاری از مردم منطقه می شود. “

وی ادامه داد ، طبق قانون یکی از مزایای شهرهای مناطق آزاد معافیت مالیاتی است ، اما مردم عادی ، افراد تجاری و صاحبان مشاغل در مناطق آزاد هنوز مشمول مالیات هستند و این برای ما و در منطقه آزاد قابل قبول نیست. به زودی تصحیح در مورد این موضوع ، ما جلسه ای با وزرای مربوطه برگزار می کنیم.

دبیرکل شورای عالی منطقه آزاد گفت که اگر دگرگونی آبادان و کورم شاه منطقه عاری از عوارض است بهتر است نام منطقه آزاد از این دو شهر حذف شود. و مردم مانند قبل از امکانات مناسب تری برخوردار خواهند شد.

وی مهمترین چالش در زمینه خدمات رسانی و اجرای قوانین منطقه آزاد تجاری و اقتصادی در آبادان و خرمشهر را عدم همخوانی اداری و نظارتی دوگانه بین قوانین سرزمین اصلی و مناطق آزاد عنوان کرد. وظیفه و تأکید می کند که: این مشکل باید حل شود. در اسرع وقت

دبیرکل شورای عالی منطقه آزاد ، عدم تامین مالی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان توسط منطقه آزاد اروند را مشکلاتی مانند عدم امضای مدیر این سازمان و بزودی اعلام کرد. از آنجا که این مشکل برطرف شده است. بسیاری از مشکلات مالی صنعت نفت نیز برطرف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید