مراقبت از گوش و 10 ترفند خوب روزانه


ما دنیا را با گوش خود می شنویم و آن را تفسیر می کنیم. گوشها اندامهای مهمی برای ارتباط با جهان پیرامون ما هستند که در حفظ تعادل فیزیکی نیز نقش مهمی ایفا می کند. مطالعه امواج صوتی در گفتار و زبان تنها بخش کوچکی از نقش گوش است. بدون سلامت این اندام مخفی و عملکرد مناسب آن ، ارتباط و برقراری ارتباط با دیگران دشوار می شود.

به دلیل حساسیت این اندام حیاتی به بدن ، مراقبت سالانه و منظم گوش توصیه می شود ، که نه تنها برای توانایی شنوایی (زیرا همه نمی توانند بشنوند) ، بلکه به دلیل مسافرت و ارتباط با جهان اطراف نیز اهمیت دارد. ما در اینجا چند روش رایج برای مراقبت از گوش ها آورده شده است.

1- گوش پاک کن و محافظ گوش

مردم اغلب از لوسیون به نام گوش پاک کن برای تمیز کردن گوش خود استفاده می کنند ، اما آنها غافل از این هستند که تمیز کردن نامناسب و نامناسب می تواند باعث مشکلات گوش شود و توصیه نمی شود. خوب است که گوش های خود را تمیز نگه دارید ، به طوری که افزودن تارو از گوش معمولاً از گوش داخلی به گوش خارجی منتقل می شود و این کار پاک کردن تنها با یک شیر را برای شما آسان می کند. یک شیء باقی مانده از گوش را بردارید.

در حقیقت ، استفاده از یک مجرای گوش تمیز که در مجرای گوش قرار داده شده و در مجرای گوش پیچیده شده است ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند ، از جمله این که ممکن است در نتیجه گوش آسیب ببیند. گوش پاک کن می تواند مجاری گوش را از بین ببرد ، اما معمولاً گوش را به داخل مجرای گوش می فرستد و در مجرای گوش قرار می گیرد و منجر به تداخل ، کاهش شنوایی و آسیب احتمالی می شود.

برای این منظور ، برای جلوگیری از مشکلات ، بهتر است توجه خود را به گوش های خارجی متمرکز کنید و از یک پارچه مرطوب برای شستشو با آب گرم استفاده کنید. هنگامی که در گوش خود احساس درد می کنید ، به پزشک یا متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا گوش های شما را تمیز کرده و آسیب را با خیال راحت بردارید. همچنین می توانید با مشورت یک داروساز پوست بیش از حد پوست را بمالید تا به روند طبیعی کانال گوش برای از بین بردن حجم کمک کند.

2- مواد خارجی و پیشگیری از آسیب

بسیاری از مردم عادت دارند اجسام خارجی را از گوش تا گوش در جایی که می توانند وارد کنند. برخی از این اجسام ممکن است کار مجرای گوش را انجام دهند ، اما اگر بسیار کوچک یا خیلی عمیق باشند و وارد مجرای گوش نشوند ، خطر آسیب به این اندام افزایش می یابد.

قاعده کلی برای اینها این است که آنها نباید از آرنج شما کوچکتر باشند. در واقع ، این تقریب نزدیک نشان می دهد که اکثر این اجسام خارجی نباید به اندازه ای بزرگ باشند که در گوش قرار گیرند. البته تنها نگرانی در این مورد عمق نفوذ مواد در گوش نیست. استفاده از هدفون توگوشی همچنین می تواند باعث آسیب به گوش شود ، مانند کم شنوایی یا سایر آسیب ها ، به ویژه در افرادی که به گوش دادن به موسیقی بلند عادت دارند. برای محافظت از گوش ها ، هنگام استفاده از اجسام خارجی و قرار دادن آنها در داخل گوش خود احتیاط کنید.

حتما بخوانید: اسامی 6 بهترین دارو برای عفونت گوش (بدون عوارض جانبی)

3- سطح صدا و مراقبت از شنوایی

نوجوانان دوست دارند با صدای بلند به موسیقی گوش دهند ، اما نادیده گرفتن صدا می تواند منجر به کاهش شنوایی شود. گوش دادن منظم یا مداوم به موسیقی با دسی بل 85 یا بیشتر ممکن است باعث مشکلات شنوایی مانند وزوز گوش یا مشکل در شنوایی شود. در صورت تداوم این مشکلات ، نمی توان کاری را که بر روی عضلات گوش انجام می شود ترمیم کرد ، بنابراین برای حفظ سلامت این ماهیچه ها تا حد ممکن ، شنوایی باید به شرح زیر در نظر گرفته شود.قسمت مهمی از عملکرد محافظت از گوش.

4- سمعک و محافظت در برابر بیماریهای عفونی

در صورت استفاده از سمعک ، تمیز نگه داشتن گوش و سمعک بسیار مهم است. عرق و سنگ در گوش روی سمعک جمع می شود و ممکن است به شنوایی شما آسیب برساند.

علاوه بر مراقبت از سمعک ، باید از سلامت گوش خود نیز مراقبت کنید. استفاده از سمعک خطر عفونت گوش را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید وقتی سمعک را در گوش خود می گذارید ، همه میکروب ها و باکتری های روی آن می توانند وارد گوش شوند. تمیز کردن دستگاه شما دشوار نیست ، اما اگر به نظافت بهتر نیاز دارید ، سمعک خود را به متخصص شنوایی نشان دهید.

5- ضد آفتاب و محافظت در برابر آفتاب

به آخرین باری که از کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید فکر کنید. بعد از مالیدن کرم به دست ها ، صورت و گردن ، آیا کرم را روی گوش خود نیز استفاده کردید؟ در کمال تعجب ، اکثر مردم این موضوع را فراموش کرده و از کرم های ضد آفتاب برای گوش های خود استفاده می کنند ، اما خوب است بدانید که گوش ها یکی از آسیب پذیرترین اندام های بدن برای سرطان پوست هستند.

گوش ها در سر قرار دارند و نشان دادن آنها برای تنظیم نور خورشید بدون استفاده از کلاه یا کلاه می تواند منجر به آسیب و آسیب به پوست شود. دفعه بعد که از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید ، کمی به گوش خود بمالید.

6- تست پزشک و صدا

با وجود م effectivenessثر بودن توصیه هایی که برای کانال سالانه گوش ارائه می شود ، ما نباید مراجعه به پزشک و معاینه صوتی را فراموش کنیم. البته نیازی نیست که این ملاقات هر ساله انجام شود ، برای بزرگسالان بهترین زمان برای بازدید هر 3 تا 5 سال است و این کار باید در دوره ها و سالهای کوتاه انجام شود. برای حفظ سلامت عمومی بدن خود ، از جمله گوش های خود ، یک سال معاینه را با پزشک تعیین کنید.

سلامت گوش خود را دست کم نگیرید. اکنون این اعضای شگفت انگیز نقش مهمی در تعامل شما با دوستان ، خانواده و محیط بازی می کنند. شش نکته ای که رعایت می شود ، اگر رعایت شود ، به سلامت گوش و طول عمر بیشتر کمک می کند ، اما به یاد داشته باشید که علم بدون عمل بی فایده است. برای حفظ سلامت گوش ها ، باید از آنها به خوبی مراقبت کنید.

5 ترفند اضافی

1- از قرار دادن اجسام تیز در گوش خودداری کنید. از آنجا که ساختار گوش بسیار ظریف و ظریف است ، قرار دادن مواد مختلف در آن می تواند به اندام آسیب برساند. این محدودیت ها شامل گوشگیر می باشد. گذشته از آسیب هایی که با تمیز کردن گوش ها می توان به گوش ها وارد کرد ، این خطر نیز وجود دارد که آنها دائماً گوش را به سمت داخل هل دهند.

2- گوش های خود را بشویید. آیا می دانید که مجرای گوش به تنهایی تمیز می شود و مجرای گوش همه در قسمت عمقی مجرای گوش ساخته نمی شود؟ بنابراین وقتی آن را با گوش تمیز می کنید ، به این معنی است که چیزها را خراب می کنید. برای اطمینان از تمیز بودن گوش ها ، قسمت بیرونی آن را به آرامی با آب و صابون بشویید. پس از آن ، آنها را با یک حوله خشک کنید.

حتما بخوانید: وزوز گوش ، داروهای خانگی قطعی ، داروهای گیاهی و کمک ها

برای جلوگیری از آسیب گوش ، هرگز گوش های خود را آبکشی نکنید. به ندرت مقدار زیادی توده در گوش شما پیدا می شود و باید توسط پزشک واجد شرایط تمیز شود.

3- صدا را کم کنید. اکثر مردم از هدفون برای جلوگیری از تداخل نویز خارجی استفاده می کنند. هنگام استفاده از هدفون ، به ویژه هدفون توگوشی ، مطمئن شوید که صدا در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از خطر از دست دادن شنوایی به دلیل سر و صدای زیاد جلوگیری شود. هر زمان که به محیطی پر سر و صدا می روید ، مانند کنسرت ، مسابقه موتورسواری یا کلوپ شبانه ، حتماً از گوشی استفاده کنید. اگر در مکانی هستید که برای مدت طولانی صداهای بلند می شنوید ، حتماً گوش های خود را هر از گاهی ببندید تا بتوانند از فعالیت بهبود یابند.

4. گوش های خود را بررسی کنید. اگر مخاطبی در مکالمات خود دارید ، وقتی دیگران با شما صحبت می کنند ، بخشی از صحبت های آنها را نمی فهمید و باید دائماً از آنها بخواهید آنچه را که می گویند تکرار کنند. آنها می گویند ، شما ممکن است در شنیدن دیر صحبت کنید. به اطمینان حاصل کنید که در طول سال به ارائه دهندگان مراقبت های اولیه مراجعه می کنید تا پزشکان این مراکز (PCPs) بتوانند سلامت گوش شما را بررسی کنند.

پس از معاینه شما ، پزشکان این مراکز تصمیم می گیرند که آیا برای آزمایش های بیشتر باید به متخصص گوش ، بینی و گوش مراجعه کنید یا متخصص. اگر این کاهش شنوایی را نادیده بگیرید ، می تواند منجر به عوارض و آسیب های دیگری مانند افسردگی و آلزایمر شود. در صورت احساس درد در ناحیه گوش یا مشاهده تغییر در شنوایی خود ، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

10 راه آسان برای تمیز کردن گوش در خانه (و با خیال راحت)

5. نگران نباشید. استرس بیش از حد می تواند منجر به وزوز گوش یا وزوز گوش شود. سوراخ کردن گوش علاوه بر طیف گسترده ای از مشکلات و تأثیرات بر سلامت انسان ، می تواند منجر به علائمی مانند کاهش شنوایی ، از دست دادن هوشیاری ، اختلالات خواب و از دست دادن شنوایی شود. اگر عادت به زنگ زدن در گوش است ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید و برای مدتی از فعالیت های استرس زا دوری کنید و همچنین از رفتن به محیط های پر سر و صدا خودداری کنید. اگر این مشکل به طور مکرر تکرار می شود ، حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید