مراسم یادبود موید خراسانی در مشهد برگزار شد


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مراسم بزرگداشت مرحوم سید رضا موید خراسانی شاعر و ذاکر برجسته کشورمان چهارشنبه شب با حضور شاعران آئینی، ذاکر ملی و استانی در تالار نور مشهد برگزار شد. و زکارها

در این مراسم یکی از شاعران آیینی درباره آشنایی خود با مرحوم موید گفت: در سن ۱۸ سالگی به مشهد مقدس مشرف شدم. رفتار متواضعانه پروفسور موید باعث شد او را دوست بدارم و تشویق او باعث شد راه او را در عرصه شعر ادامه دهم.

وی محبوبیت و خوش آهنگی را از ویژگی های اشعار استاد معید خواند.

این شاعر آیینی در ارادت محوم موید به امام حسین (علیه السلام) گفت: استاد موید هرگاه به زیارت امام حسین (علیه السلام) می رفتند، احساس عجیبی می کرد که گویی اولین زیارتشان است.

وی تصریح کرد: ۵۰ شعر با موضوع اربعین از مرحوم موید به جا مانده است و این نشان از تلاش استاد برای احیای اربعین و مغناطیس قوی زیارت اباعبدالله(ع) در ذهن ایشان است.

زمانی همچنین خاطرنشان کرد: برخی از اشعار وی بر اساس تقویم و مناسبت های ماه بوده است که نشان می دهد او به دنبال تداعی ایام الله بوده و دفتر شعر خود را با مناسبت های تاریخ اسلام هماهنگ کرده است.

وی با اشاره به ارادت آقای موید به شهدا افزود: آقای موید در هر تشییع جنازه شهدا و همچنین در سنگر شهدا این شعر را می سراید که خواندن اشعار ایشان یادآور خاطرات آن حضرت است. دفاع و اینها آنها بخشی از سوابق سلطنتی این استاد گرانقدر هستند.

در ادامه این مراسم کلامی زنجانی از دیگر شاعران آئینی کشورمان، استاد موید را حلقه اتصال استاد اکبرزاده و شفق با شاعران آذری دانست.

وی افزود: همه مردم خوب، استاد موید در زکری، شعر، زندگی ساده و بی تکلف دارند. التزام به مکتب اسلام و انقلاب از ویژگی های بارز این استاد بزرگ شعر بود.

زهیرالمجاق نیز از دیگر شاعران آئینی حاضر در این مراسم بود که ضمن سرودن اشعاری در مدح مرحوم موید از شعرا و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به عنوان خادمان واقعی خود یاد کرد.

شفق، ذاکر و شاعر اهل بیت علیهم السلام با اشاره به مجموعه هشت دفتر شعر منتشر شده از مرحوم موید، اظهار داشت: به لطف حضرت رضا علیه السلام این آثار از ایشان به جا مانده است. و منتشر شدند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید