مذاکرات آمریکا و مکزیک هزاران هائیتی در نزدیکی مرز تجمع می کنند


اعضای برجسته دولت بایدن ، از جمله آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ، روز جمعه با مقامات مکزیکی درباره بهبود همکاری های امنیتی بین دو کشور ملاقات خواهند کرد زیرا کاخ سفید حدود 20000 مهاجر هاییتی را ردیابی می کند. مخفی شدن در کلمبیا منتظر است. سفر به مرز آمریکا

یک مقام ارشد به بازرسان واشنگتن گفت: “هائیتی تنگنای انسانی … بسیار بیشتر از حجم مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک”.

مهاجران در Necocli ، یک شهر کوچک در ساحل کلمبیا جمع شدند. برای شروع یک سفر خطرناک از طریق شکاف دریان پاناما به ایالات متحده. پس از سفر از برزیل ، شیلی و دیگر کشورها در امریکای جنوبی

اگرچه دولت بایدن به آنها هشدار داد که به ایالات متحده نیایند. اما هزاران نفر هنوز جان خود را برای عبور از دارین گپ ، جنگلی بدون جاده که توسط سارقان و فروشندگان مواد مخدر گشت زنی می کنند ، به خطر می اندازند.

پاناما می گوید بیش از 88000 نفر پس از عبور از دارین گپ امسال وارد این کشور شده اند.

در سپتامبر بیش از 30 هزار مهاجر غیرقانونی هائیتی پس از عبور از مرز در یک اردوگاه موقت کثیف در نزدیکی دل ریو ، تگزاس جمع شدند.

وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک و مارسلو ابرارد وزیر امور خارجه در کاخ ملی در مکزیکوسیتی گفتگو کرد.
AP

بلینکن توسط نیروهای آمریکایی از جمله وزیر امنیت داخلی آلخاندرو مایورکاس ، دادستان کل مریک گارلند و دیگر مدیران ارشد به مکزیک می رود. سفر به مکزیکو سیتی

آنها با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور مکزیک و مارسلو ابراد ، وزیر امور خارجه دیدار خواهند کرد.

این معامله جدید به عنوان چهارچوب دوساله ایالات متحده و مکزیک برای امنیت ، بهداشت عمومی و ایمنی جامعه شناخته می شود. با قاچاق مواد مخدر مبارزه خواهد کرد قاچاق فنتانیل ، پولشویی و مهاجرت غیرقانونی

“این گفتگو در زمان مناسب انجام شد. و این یک فرصت است زیرا تهدیدهای قرن 21 پیچیده است ، آنها قدرتمند هستند ، اما هنوز تهدیدهایی هستند که ما با آنها روبرو هستیم. اینها تهدیدهای فراملی هستند. اینها طبق تعریف تهدیدهایی هستند. ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: مرزهای ناشناخته. در نشست خبری روز پنجشنبه گفت.

“و در نتیجه ، این گفتگو این بالاترین سطح مذاکرات در حال حاضر در این نوع مدیریت است. بر اساس گفتگوهای قبلی ما با شرکای مکزیکی ما انجام خواهد شد. از نظر نحوه حفاظت از مردم روش حفاظتی جنایت فرامرزی چگونه بهترین شبکه های جنایی را دنبال کنیم در حالی که حقوق بشر و حاکمیت قانون را ارتقا می بخشد. ”

این گزارش بر اساس تلاش های دولت بایدن برای رفع “علت اصلی” مهاجرت غیرقانونی است. این شامل جنایت ، خشونت ، فقر و بلایای طبیعی است.

لوپز اوبرادور گفت که محور این جلسه خواهد بود.

“پدیده مهاجرت مشکل مهاجرت باید با ایجاد فرصت های شغلی حل شود. رفاه در وطن کارگران مهاجر به طوری که قبل از ترک آن شهرها و ترک خانواده های خود همه چیز را به خطر انداختن آنها انتخاب کار دارند. و از جایی که به دنیا آمده اند خوشحال هستند مردم آنها کجا هستند فرهنگ آنها کجاست؟ “او گفت.

علاوه بر مذاکره با مقامات مکزیکی مدیریت هنوز در جریان است واشنگتن اگزامینر گزارش داد: “ارتباط نزدیک” با کلمبیا و پاناما در مورد جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی.

یک مقام رسمی به روزنامه گفت که “ما به سمت گفتگوی منطقه ای می رویم”. “رویکرد همکاری”

مهاجران اوبرادور در Necocli ، یک شهر کوچک در ساحل کلمبیا گرد هم آمده اند تا پس از ورود از برزیل ، شیلی و دیگر کشورها ، سفری خطرناک را از طریق Darien Gap پاناما به ایالات متحده آغاز کنند.  در امریکای جنوبی
مهاجران اوبرادور در نکولی ، شهر کوچکی در ساحل کلمبیا گرد هم آمده اند تا پس از ورود از برزیل ، شیلی و دیگر کشورها ، سفری خطرناک را از طریق شکاف دریان پاناما به ایالات متحده آغاز کنند. در امریکای جنوبی
AP

“شما به مرزهای قابل استفاده نیاز دارید. اما شما می خواهید برای افرادی که در سفرهای خطرناک هستند ، انتخاب کنید. “

بخشی از آن اطمینان از این است که کشورها مسئولیت نگهداری افراد در انتظار درخواست پناهندگی در ایالات متحده را برآورده کنید.

“ما فقط مطمئن نیستیم که دولت مرزهای خود را حفظ می کند. اما همچنین برای حفظ تعهدات پناهندگی و پناهندگی ، “این مقام گفت.

با کابل برق

دیدگاهتان را بنویسید